Temný snílek Temný snílek komentáře u knih

Důkazy jejího života Důkazy jejího života Markéta Hejkalová

Zajímavý příběh ženy, která několikrát ztratila lásku a s ní i směr svého života. Někdo by to mohl vzdát, ale Jolana taková není, ona jde životem dál, a tak zažívá další zklamání. Lepí se jí smůla na paty, nebo je snad prokletá? Lovestory se nekonají, vysněný princ nepřichází, ale život pokračuje a léta nemilosrdně utíkají. Co po Jolaně zůstane? Jaký je důkaz jejího života? Syn, kterého se vzdala? Dcera nebo manželství v rozkladu?
Autorka výborně zpracovala tok času, protože kniha se odehrává v rozmezí několika desetiletí. Zvolila skoky v čase, kdy děj ubíhá hodně rychle a klidně poposkočí o rok, či pět let kupředu. Jolana je na počátku mladá a v závěru už žena v letech, co ztrácí iluze a štěstí. Není také divu, po tom všem co si zkusila... Něco na tom příběhu bylo fascinující a nemohla jsem se od něho odpoutat.

24.09.2013 5 z 5

Jméno hvězdy Jméno hvězdy Maureen Johnson

Duchařský thriller, který místy hraničí až s hororem. Nejde ani tak o brutální vraždy žen, jako o děsivou atmosféru vycházející z příběhu s duchy. Na druhou stranu to s tím strachem autorka příliš nepřehání, a tak tu je mnoho tajemna a záhad.
Kniha se nejvíce hodí pro mládež, která ocení napětí, akci, humor, citová rozpoložení hlavních postav i náznak zamilované atmosféry, kdy se Rory zakouká do chlapce ze školy. To však nemá pro příběh nikterak významnou roli, tady je důležitější napětí.

24.09.2013 4 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Úžasný thriller, kde je vykreslena mysl jak šíleného génia, tak i vyšetřovatelky FBI. Kniha se mi líbila ještě o trochu více než film a to film byl dokonalý.

31.07.2011 5 z 5

Dcery bohyně Isis Dcery bohyně Isis Joyce Tyldesley

Úžasná kniha o tom, jak se ve starém Egyptě žilo ženám.

04.07.2011 4 z 5

Krevní banka Krevní banka Sue Tanya Huff

Každá povídka byla jiná a přesto byly velice zajímavé, odhalili jsme nejedno tajemství ze životů Henryho, Vicki či Mikeho a ještě se to četlo úžasně.

22.06.2011 5 z 5

Vlk v ovčím stádu Vlk v ovčím stádu Simon R. Green

Napínavý díl, jen mi trošku připomínal první díl, kde byli také uvěznění v domě, nikdo nemohl ven a někdo jim usiloval o život. Ale jinak jsme to přečetla jedním dechem.

22.06.2011 5 z 5

Sladká jak krev Sladká jak krev Petra Neomillnerová

Moc povedená knížka o upírech, a rozhodně se nejdená zase o nějakou romanci. Tina Salo je svérázná upírka, která se s nikým nemazlí. Zhltla jsem to na jeden nádech a už těším až si obstarám další díly série.

Kniha mrtvých Kniha mrtvých Lincoln Child

Bravurné zakončení incidentu mezi bratry Pentagrastovi - vysoce inteligentní Aloysius a geniálně šílený Diogenes. Napátí je úžasně popsané a několik postav dostalo mnoho větší prostor, třeba Constance, která se ukáže jako inteligentní dáma, kterou není radno ranit, tedy pokud nechcete poznat její pomstu.

Pekelná síra Pekelná síra Lincoln Child

Napínavá kniha s nádechem mystiky, vše se však na konec vysvětlí a zjistíme, čeho je schopen člověk.

Čaroděj půlnoci Čaroděj půlnoci Dmitrij Jemec

Působivé fantasy, které se četlo naprosto samo. Jen je velká škoda, že u nás vyšel jen tenhle první díl série.

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Zajímavá kniha, která se četla velmi snadno. Děj byl napínavý až do poseldního písmenka, takže velmi dobrá detektivka v nádechem tajemna.

To zvíře v něm To zvíře v něm Shelly Laurenston

Zajímavá kniha pro oddechové počteníčko. Nic extra od ní nečekejte, ale na odpočinek se hodí. Moc u ní nemusíte přemýšlet a ještě se pobavíte. Je to taková fantasy červená knihovna.

Parazit Parazit Ruth Newman

Velmi zajímavá kniha, četla se báječně a je dost dobrě propracovaná. Postupně odhaluje pravdu, kdo je ten šílený vrah, abysme se na posledních stránkách dozvěděli, že to bylo úplně jinak a vrah je volný. Konec přímo ďábelský.

Lví hříva Lví hříva Shelly Laurenston

Červená knihovna s příměsí fantasy, zajímavá kombinace a ten slovník...četlo se to báječně.

Ďáblova bible Ďáblova bible Richard Dübell

O toto téma se zajímám, a tak když jsem na tuto knihu narazila v knihovně, hned jsem si přečetla.
Kniha má trochu obtížnější děj - více dějových linií, které navzájem prolínají. Přesto se mi kniha líbila a ten závěr byl velmi zajímavý.

29.05.2011 2 z 5

Zajimá kniha popisující magická stvoření. Něco jako učebnice...

29.05.2011

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Úžasná kniha, poutavě napsaná, shltla jsem ji za několik hodin. Závěr série se rozhodně povedl.