Dáma s kaméliemi

kniha od:


Koupit

Jsme v Paříži devatenáctého století. Krásná a něžná kurtizána Markéta Gautierova se seznámí s Armandem Duvalem, který se do ní beznadějně zamiluje. S postupem času i kněžka lásky otevře své srdce, jenže jejich vztah je pro tehdejší společnost a obzvlášť pro Duvalovu rodinu naprosto nepřijatelný. Dáma s kaméliemi patří mezi nejvýznamnější romantické romány. Příběh nešťastné lásky je částečnou autobiografií Alexandra Dumase mladšího, jenž se s čtenářem podělil o krásu i šílenou bolest, kterou prožil ve vztahu se slavnou hetérou Marií Duplessis....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194678/big_dama-s-kameliemi-gMq-194678.png 4.31088
Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Omega
Originální název:

La Dame aux camélias, 1848


více info...
Nahrávám...

Komentáře (172)

Kniha Dáma s kaméliemi

Ivetaa
17. června

Všechny lidské - kladné i záporné - vlastnosti, najdete v jedinečném příběhu.

lernami
14. června

Asi nemohu říct, že by mě dílo v něčem zásadně překvapilo, ale napsané je moc hezky a jako příběh, který vás bude provázet pár dní, dostačující.


peeetta
13. května

Knihu jsem četla již na gymnáziu, během četby se mi děj postupně vybavoval. Odpočinková četba.

Luigi1
04. května

Tak tato kniha je velice pěkně napsaná,první polovina je dobrá,ale druhá je super..Konec se trochu vlekl,ale to byl asi spisovatelův záměr.Doporučuji.

kristyna.havlov
19. dubna

Četla jsem knihu díky čtenářské výzvě a ptám se ... proč jsem jí nečetla dřív? Na to, v jakém roce byla psaná, se mi četla opravdu dobře. Jedním slovem bych jí popsala "wau". Ke konci i ukápla slza, přiznávám :) Přečtená za jeden jediný den, nemohla jsem z ní odtrhnout zrak. Je opravdu dojemné, jak kurtizána chtěla (a změnila) život kvůli muži, do kterého se zamilovala. Občas mě rozčilovala Armandova podezíravost vůči ní. Ale i on jí bezmězně miloval, stejně jako ona milovala jeho..a ty její dopisy na konci knihy, které byly určené pro něj ... dokonalý. 10 z 10ti.

Iveta Černá
24. března

Pocity zamilovanosti s dopodrobna popsanou euforií štěstí i neštěstí, žárlivostí, bezmocností, ješitností, radostí i velkou bolestí, popsáno tak, že jsem s hlavním hrdinou, ač jsem žena, cítila vše, až do morku kostí. Prostě láska se vším všudy, kterou budeme my, co nejsme z kamene, cítit naprosto stejně, ať žijeme v jakémkoli století, a dokud bude existovat život na téhle zemi. A stejně, jako před cca 40 ti lety, i tentokrát skropily poslední stránku knížky slzy.

Kája95
20. března

V dnešní době obtížně čtitelné, nezaujme tolik lidí jako moderní romány ,ALE .... autor knihu napsal, bezmála, před 200 lety. Je stále krásná, smutná, v jedné větě nemůžete Markétu ani vystát a v té druhé ji už litujete. Zkusme se na příběh nedívat povrchně....

jana0724
20. března

(+ SPOILER) Krásný a smutný příběh jedné lásky která skončí tragicky.Přesto se dobře četla a opět se k ní ráda vrátim.

1 ...