Jane a nepříjemnost na panství Scargrave

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na návštěvě panství své přítelkyně, mladé a krásné Isobely Payneová, hraběnky ze Scargrave, se stane Jane svědkyní tragédie. Isobelin manžel – gentleman ve zralém věku, je postižen záhadným a trýznivým onemocněním. Smrt hraběte se jeví jako krutá rána osudu pro čerstvě vdanou Isobel. Přesto truchlící vdova brzy zjistí, že to je jen začátek jejího neštěstí… Brzy obdrží zlověstný úřední dopis, ve kterém ji obviňuje Earlův synovec z cizoložství a z vraždy. Zoufale se bojí, že ji dopis vystaví skandálu obřích rozměrů, a proto požádá svoji přítelkyni o pomoc. Jane se tak zaplete do nebezpečného vyšetřování, které ji zavede až k vězení Newgate a do Sněmovny lordů. Sama se však ocitne v ohrožení života… Pro všechny, kteří milují Jane Austenovou... Úžasně zábavná nová série, která promění jedinečného autora v mimořádného detektiva!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208376/big_jane-a-neprijemnost-na-panstvi-scar-PpT-208376.jpg 3.119
Série:

Jane Austen 1.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Příběhy

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
Originální název:

Jane and the Unpleasantness at Scargrave Manor, 1996


více info...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Jane a nepříjemnost na panství Scargrave

akinomV
12.10.2020

Už jenom to, že jsem knihu četla skoro dva týdny ukazuje, že jsem se nemohla pořádně začíst. Vlastně mě to začalo bavit až na konci knihy, takže víc jak 3* dát nemůžu. Bylo to pomalé, nezáživné, jen zvědavost, jak to dopadne mě donutila knihu dočíst.

evismaior
01.06.2020

60% - Když už jsem přečetla druhý díl, tak jsem se odvážila pustit i do prvního, který byl o chlup zábavnější. Byla to taková ta typicky britská zápletka ve stylu "máme skupinu lidí, kteří se v danou chvíli vyskytovali na panství, tak kdo byl tím, kdo spáchal vraždu?" Což autorka opět okořenila poznámkami s poznatky z viktoriánského období, v němž Jane Austenová žila. Dlouhodobější dojem ale ve mně ani tento díl nezanechal.


zuzana4023
15.10.2019

Příjemné relaxační čtení. Není to nic z čeho bych byla vyloženě nadšená, ale knížka mě bavila a užila jsem si ji :)

Merlinit
14.10.2019

Poměrně příjemné čtení. Trochu pomalé, svázané společenskými dogmaty, ale příjemné.

Temný snílek
29.08.2015

Kniha je psána z pohledu Jane Austen jako zápisy v jejím deníku a několika dopisů, což dělá čtení zajímavým a poutavým zážitkem. Tleskám autorce nad tímto skvělým nápadem a zpracováním příběhu. Postav je zde mnoho, ale všechny jsou dobře charakterizované a tak se v nich velice snadno zorientujete. Zároveň se zde autorka snaží vykreslit společnost vyšší vrstvy na venkově, která si často o sobě myslela, že je něco víc.

Jane a nepříjemnost na panství Scargrave je detektivní román, který ocení jak příznivci klasických detektivek, tak i milovníci díla Jane Austen, protože kniha velmi připomíná její romány. Jen láska a romantika v ději ustupuje do pozadí před detektivní zápletkou. Skvělé počtení.

orinka3
05.01.2015

Tak bohužel, taky jsem byla zpočátku dobře naladěná a zvědavá na rozvíjející se děj. Jenže pak mě hodně unavily příbuzenské i jiné vztahy, šroubovaná řeč a rozvleklost. Možná bude někdo trpělivější než já, ale opravdu mi to nešlo dočíst do konce.

Surikata
14.09.2014

Ach jo. A přitom to vypadalo tak slibně. Po pár stránkách jsem měla vyjadřování hlavní hrdinky (samotné Jane Austen) plné zuby. Opravdu si Stephanie Baron myslí, že by Jane Austen řekla/napsala fráze typu "chtělo se mi z toho zvracet"?
Nedoporučuji.