teltri teltri komentáře u knih

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Tragikomická kniha o tom akí sú dospelí ľudia cvoci.

11.09.2017

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Výborná kniha :-) Potešilo ma, že som sa vyskytla dobrá moderná sci-fi. Už som ani nedúfal. Je to veľmi dobra a pekná kombinácia mojich obľúbených filmov a seriálov. napr. Matrix, Axty X, Červený trpaslík a Butterfly Effect (Osudový dotek).

25.05.2017

Ani sami bohové Ani sami bohové Isaac Asimov

Uff, to bolo čo? Veď to bola iba klasická scifi pre dospelákov :-( Tešil som sa na kvalitnú scifi Lemovho rangu. Tešil som ešte viac po prečítamní komentátov, ale nevyšlo to. Prvá kapitola sa začala zaujímavo rozvíjať, tešil som sa na pokračovanie deja, ale prišla druha, úplne zbytočná kaptiola, v ktorej boli opísané neexistujúce bytosti z neexistujúceho sveta a ich vlastnosti. Na tretiu kapitolu som sa tešil, čakal som zaujímavé rozuzlenie, ale ani to neprišlo. Musel som sa celý deň nútiť knihu dočítať. Ani hlavná myšlienka "elektrónovej pumpy" mi nejak nesedela. Zdal sa mi to trochu lacný nápad. A o komunikácii dvoch paralelných vesmírov ani nehovorím. To by bolo na dlhé hodiny debát s poprednými kozmológmi a astrofyzikmi. Nuž, nevadí. Je to moja prvá asimovka a aspoň budem mať oveľa väčšiu chuť na zbylé Lemovky, ktoré na prečítanie ešte čajakú.

04.02.2017 2 z 5

Myšlienky Myšlienky Blaise Pascal

Nuda. Pascal sa vyjadruje hmlisto, nejasne a používa vymyslené pojmy. Mnohí iní autori písali o duchovnom svete oveľa viac jasne, konkrétnejšie a hodnovernejšie.

20.12.2016 2 z 5

Syndrom velkého vlka - Hledání štěstí ve společnosti nadbytku Syndrom velkého vlka - Hledání štěstí ve společnosti nadbytku Thomas Hylland Eriksen

Zaujímavý popis našej spoločnosti a civilizácie, ale otázky ...Prečo? ... nie sú zodpovedané správne.

21.11.2016 3 z 5

Dialogy o matematice Dialogy o matematice Alfred Rényi

Geniálna kniha. Jedna z najlepších kníh o matematike.

19.11.2016 5 z 5

Fyzika nemožného Fyzika nemožného Michio Kaku

Obydve knihy, aj s Fyzikou budúcnosti vlastne tvoria súbor článkov o rôznych technológiách a vynálezoch blízkej a vzdialenej budúcnosti. Uznávam autora ako kvalitného popularizátora vedy. Aspoň niekto prebral štafetu po Carlovi Saganovi, i keď Saganovi sa už asi dlho nik nevyrovná. Najviac ma zaujala a odstrašila predstava o nano čipoch. Je dosť možné, že v budúcnosti bude takmer všetko očipované a zaradené do internetu vecí. Nechcem aby raz pokryli celú planétu neviditeľnými vrstvami nano/piko čipov, ktoré budú ovládať prírodu a počasie.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Výborná audiokniha. Ostatné už také dobré neboli.

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Vypočuté ako audiokniha. Výborný oddychový horor. Vlastne ani neviem o čo tam šlo ale krásne sa to počúvalo.

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Vypočuté ako audiokniha v podaní výborného Milana Nedělu. Výborná kniha o robotoch a robopsychológii. Moja obľúbená téma. Vyrovná sa geniálnym dielam Stanislawa Lema.

18.11.2016 4 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Vypočuté ako audiokniha. Pekná, ale trochu melancholická a smutná. Môj dojem môže byť ovplyvnený ťažkou smutnou jeseňou prežitou v Brne.

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Skvelé, jedna z najlepších audiokníh. Pomohlo mi to stráviť ťažké leto v Brne.

18.11.2016 4 z 5

Vypočuté ako česká audiokniha. Slabota, neviem čo na tom ľudia vidia.

18.11.2016 2 z 5

Pán much Pán much William Golding

Vypočuté ako audiokniha v podaní fenomenálnej Hedy Čechovej.

Neprebudený Neprebudený Martin Kukučín

Vypočuté ako čítanie na pokračovanie v Slovenskom rozhlase v podaní fenomenálneho Petra Bzdúcha.

Judita Judita Miro Gavran

Ako študent som to hltal ako čítanie na pokračovanie v Slovenskom rozhlase.

Bdělost Bdělost Anthony De Mello

Jedna z najlepších od Antonyho. Jedna z najlepších v mojom živote.

18.11.2016 5 z 5

Návraty - Nauka o reinkarnaci Návraty - Nauka o reinkarnaci Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

Špičková knižka o hinduistickej nákuje o karme. Dobre sa čítala.

18.11.2016 4 z 5

A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) Viktor Emil Frankl

Pre mňa sklamanie. Je veľa iných kníh, ktoré oveľa lepšie vysvetľujú zmysel života a utrpenia. Frankl verne popisuje utrpenie v koncentračnom tábore, ale nevysveľuje jeho príčiny.

Kolumbovia zo základne Ganymedes Kolumbovia zo základne Ganymedes Jozef Žarnay

Kniha môjho detstva, hoci len ilustráciami. Text prišiel až neskôr.

18.11.2016 5 z 5