Neprebudený

Neprebudený https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43712/neprebudeny-43712.jpg 4 52 5

Tragický príbeh duševne zaostalého dedinského husiara Ondráša Machuľu, ktorý sa stal obeťou vybájenej lásky k peknej gazdovskej dievčine Zuzke Bežanovie.

Kopta
05.06.2020 3 z 5

Vážnější a delší Kukučín za mě tolik nezafungoval. Pokud by mi ale někdo řekl, že jde o dílo do povinné četby, sedělo by to skvěle. A má to i díky tomu zvláštní jinou atmosféru. Nějak to vidím v této rovině lépe. V té čtivé zase tolik ne. Pár bonusů se přeci jen našlo. Cením poselství.

Suou
29.03.2017 2 z 5

Knihu som prečítal ako povinnú literatúru, a musím povedať, že by som si to sám od seba neprečítal ...
Kniha mala zaujímavý dej, koniec som naozaj nečakal (ahh pokazilo mi to náladu).
Čítanie mi trvalo dosť dlho keďže som bol prakticky nútený to čítať, ale ... no bol to taký starší priemer.

teltri
18.11.2016 4 z 5

Vypočuté ako čítanie na pokračovanie v Slovenskom rozhlase v podaní fenomenálneho Petra Bzdúcha.

Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Jedna z nezabudnuteľných poviedok od Martina Kukučína. Ondráš Machuľa, duševne nevyspelý chlapec s veľkým srdcom, ktorý sa zamiluje a jeho láska sa mu stane osudnou. Veľmi pekné dielko, ktoré určite stojí za prečítanie.

zipporah
23.12.2011 5 z 5

Som šokovaná, že nemá knižka popis, fotka by sa dala odpustiť... Keď som ako decko čítala Neprebudeného s neprebudeným, v scéne, keď sa mu ľudia smiali a on zachraňoval husi či kieho, niečo sa vo mne zlomilo... čítala som to znovu minulý rok a pochopila som, prečo sa vo mne lámalo... ani mladistvého nepovzbudí čítať o bezcitných ľuďoch.

Martin Kukučín
slovenská, 1860 - 1928