teery.ts teery.ts komentáře u knih

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Velmi čtivá detektivka, oceňuji i humor, kterým je kniha protkána, občas jsem se musela smát i nahlas :-) Příjemná změna po těch všech severských detektivkách. Rozhodně se chystám na další knihu!

18.08.2016 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Kniha se mi velice líbila, byla napínavá od začátku až do konce. Přinesla překvapivé zvraty a čtenář nedokázal v průběhu čtení rozpoznat, kdo stojí za vraždou Alexandry. Od této spisovatelky jsem četla ještě Kameník a Vražda s vůní mandlí a musím říct, že tahle byla nejlepší. Líbí se mi mrazivost švédské literatury, která z knihy dýchá.

30.07.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Naprosto bezkonkurenční kniha. Jedna z nejlepších co jsem kdy četla. Bylo potřeba se do ní nejprve začíst, ale pak se od ní člověk nemohl odtrhnout ani na spaní :-) napínavá, skvěle popsané detaily, skutky vraha tak kruté, až z toho člověka mrazí. Výborně napsaná až do poslední stránky.

30.07.2014 5 z 5

Tak u této knihy jsem se odreagovala a opravdu upřímně od srdce zasmála až mi tekly slzy :-) Velmi vtipně popsané, jak danou situaci vidí muži, kteří potřebují, aby na ně jejich partnerky mluvili jasně a bez okolků a na druhé straně jak to vidí ženy, které čekají, že budou partneři vnímavější, leccos se dovtípí... :-)

01.02.2017 5 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Na této knize se mi líbilo především napětí, od počátku je příběh koncipován tak, že si čtenář myslí, že ví, kdo je vrahem. Na konci ho však čekají veliká překvapení. Velice poutavá kniha, přečetla jsem ji téměř jedním dechem.

30.07.2014 4 z 5

Zamilujte se do angličtiny Zamilujte se do angličtiny Bronislav Sobotka

Skvělá kniha plná tipů, jak se naučit anglicky komplexně, nebo jen zlepšit jednotlivé části jako poslech, mluvení, psaní atd. Doplněna o osobní zkušenosti a zážitky autora. Hezky se čte, ze stránek přímo dýchá milý a nadšený přístup autora ke studentům. Byla jsem překvapena kolik nového jsem se dozvěděla jako velmi pokročilý student angličtiny. Rozhodně doporučuji přečíst všem, kdo s angličtinou začínají nebo se už (roky) zdokonalují.

14.10.2021 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Je to moje druhá kniha od Larse Keplera a jsem z ní ještě víc nadšená než té první :-) už se těším na další. Kniha napínavá, děsivá, propracovaná do detailu, čtenář se od ní nemůže odtrhnout.

15.07.2015 5 z 5

Vrah v temnotě Vrah v temnotě Helene Tursten

Skvělá detektivka, napínavá až do samotného konce, i když pár stran před závěrem se čtenář dozví, kdo je vrah. Četla jsem od autorky ještě Dračí tetování, také výborná kniha, ale tahle se mi líbila ještě o něco více. Určitě si přečtu ještě nějakou další. Také se mi líbí, že autorka zdlouhavě nepopisuje krajinu, okolí, hlavní hrdiny apod.

18.12.2014 5 z 5

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

Dobře napsaná kniha, velice čtivá. Připomínala mi moje oblíbené "zoufalé manželky" :)

03.11.2014 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Příběh plný utrpení, nepochopitelné zrůdnosti, nenapravitelné křivdy a zmařených životů... strašné... nedopusťme, aby se něco takového znovu opakovalo.

06.10.2014 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Absolutně nejlepší detektivka co jsem za poslední dobu četla!

11.08.2014 5 z 5

Kamenár Kamenár Camilla Läckberg

Opět vydařená kniha od této spisovatelky, ale "Ledová princezna" mi přijde o něco zdařilejší.

30.07.2014 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Četla jsem od autora nejprve knihu Sněhulák, která mě naprosto uchvátila. Pak jsem četla Nemesis, která také nebyla špatná, ale trošku pokulhávala za Sněhulákem. Po přečtení knihy Policie, kterou jsem četla v angličtině, takže detaily bylo o něco těžší pochopit, musím říct, že se téměř vyrovnává Sněhulákovi a to jak v podobnosti závěru děje tak v mém bodovém hodnocení. nemůžu jinak než dát plný počet :-) Jediné co spatřuji jako negativní je velké množství postav, ze kterých jsem byla občas zmatená a vedlejší zápletky, které neměly rozuzlení, například postava studentky Silje... Mrzí mě smrt některých postav, které jsem si oblíbila stejně jako Harryho. Těším se na další díl :-)

17.03.2016 5 z 5

Kočovná nevěstka Kočovná nevěstka Iny Lorentz

Skvělá kniha, napínavá, dojemná i když s trochu pohádkovým koncem :-) Zatím nejlepší, co jsem od Iny Lorentz četla. těším se na další díly.

22.04.2015 5 z 5

Kastrátka Kastrátka Iny Lorentz

Kniha je velice poutavě napsaná i přes netypický motiv. Velice obdivuji autorčinu znalost období 16.století a její cit pro líčení děje. Mezi dnešními populárními knihami, které jsou plné vražd a násilí je to velmi příjemná změna. Nejspíš si přečtu ještě něco dalšího :)

24.11.2014 5 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Četla jsem od této spisovatelky jako první Ledovou princeznu, která mě uchvátila, za zvědavosti jsem si přečetla ještě Kameníka, z toho jsem tak nadšená nebyla, připomínalo mi to vzdáleně Ledovou princeznu, pak jsem četla Vražda s vůní mandlí, ta byla velice slabá a teď se mi do rukou dostala Mořská panna. Kniha byla velice čtivá, napínavá, střetávaly se zde dvě časové linie, což knize dodalo ještě více na napínavosti a dramatičnosti. Jediné co musím vytknout je příliš mnoho postav, člověk se v tom těžko orientuje, i když některé zná z předchozích knížek a občas pro mě bylo až nudné popisování soukromých životů postav včetně jejich dětí a rozvětvených rodin.
Ústřední dvojice Patrick a Erika jsou mi velice sympatičtí a hodlám si přečíst ještě některou ze skvěle hodnocených knih.

10.11.2014 5 z 5

Utěšitelky Utěšitelky Ruth Hallo

Četla jsem už hodně knih z období 2.sv. války, ale především týkající se Židů, dále pak také Němců, odsunutých Němců, o ruském gulagu...a tohle pro mě zase bylo z jiného "soudku", ale opět velice působivé, plné bolesti, zmařených životů, nespravedlnosti a bezmoci. Myslím, že lidé by měli číst takové knihy, aby nezapomínali na hrůzy, které se děli po celém světě.. Nejsmutnější na tom je, že pořád je kolem nás plno lidí, kteří tyto strašlivé věci nechtějí uznat, nebo je považují za normální...
Nejvíce mi bylo líto hlavní hrdinky po té, kdy ji zavrhla celá rodina včetně jejích krajanů. Místo aby jí pomohli. Knihu doporučuji přečíst.

17.10.2014 5 z 5

Soukromá jatka Soukromá jatka Christina Larsson

Knížka byla napínavá až do konce, nelíbila se mi akorát složitá jména a jejich velký počet, čtenář se v tom lehce ztratil. Ale chválím originalitu vybraného motivu vraha. Zajímalo by mě, jaká je Pátá kniha Mojžíšova :)

23.09.2014 4 z 5

Dračí tetování Dračí tetování Helene Tursten

Velice poutavě psaná detektivka, která čtenáře nutí ji ani na chvíli neodložit a zhltat ji až do konce :-) Děj se odehrává střídavě ve dvou státech, chválím skvěle popsané prostředí i postavy. Doporučuji všem, kteří čtou rádi detektivky a mají vysoké nároky.

09.09.2014 5 z 5

Tvář cizince Tvář cizince Anne Perry

Na této knize se mi líbilo, že popisovala pro mě netradiční období. Hlavní postavy byly perfektně popsány, takže se čtenář lehce mohl vcítit do každé z nich. Ale srovnám-li ji s jinými co jsem v poslední době přečetla, musím ji označit jako lehce nadprůměrnou.

30.07.2014 3 z 5