tany9 tany9 komentáře u knih

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Začátek jsem přelouskala jakž takž, poté téměř do konce, do místa, kde polapili Hledačku jsem četla beze spánku až do rána, ovšem konec je dle mého kolosální červená knihovna.Bože, sladká, křehká blondýnka s ječivým hlasem co miluje parfémy a parádu.Tristní.

17.11.2017

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Vcucla mě do sebe hned na začátku a po dočtení jsem měla pocit, že mě něco krásného opustilo.Vracím se k Dagovi, Adhelaide a Björndalským stále a stále.Chtěla bych tam žít se všemi strastmi a radostmi tvrdého ale úžasného přírodního života.Zapoměla jsem v emoci na hvězdy, samozřejmě pět je málo.

28.10.2015

Gejša Gejša Arthur Golden

Fascinující i když pro Evropana nepochopitelná kultura.Pěkně zpracované a čtivé.

18.01.2014 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Ač věkem starší, všechny H.Pottery jsem četla několikrát. Krásně zpracováno aby to bylo čtivé pro všechny generace.

18.01.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tak toto se opravdu nedá. Přelouskala jsem první díl jen proto, že knihy většinou dočítám , i ty nudné a s druhým nepřečteným dílem putoval brzy zpět do knihovny.

18.01.2014

Nějak mě neoslovila ale nedočetla jsem ji .Možná druhé dvě třetiny byly lepší.

28.10.2015 odpad!

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Úžasný sociální román o lidské podstatě a síle rodiny.

01.04.2014 5 z 5

Athéňanka Tháis Athéňanka Tháis Ivan Antonovič Jefremov

Jedna z nejkrásnějších knih, co jsem kdy četla.Úchvatný popis tehdejšího Řecka, Egypta, Sparty a Alexandrova tažení.Četla jsem ji x krát a budu ji číst ještě vícekrát.

13.02.2014 5 z 5

Královnin náhrdelník I Královnin náhrdelník I Alexandre Dumas, st.

Četla jsem několikrát celou sérii Pamětí lékařových a dávám 5 hvězd i když je nevidím za zpracování, ale i za to, že jsem díky tomu měla výbornou z Dějepisu, neb poprvé jsem ji četla v 6.třídě.Moc příjemné čtení.

09.02.2020

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Od začátku až do konce jedním dechem a srdcem.

01.04.2014 5 z 5

Piknik u cesty Piknik u cesty Arkadij Strugackij

Zajímavý výklad návštěvy mimozemské civilizace a kupčení s jejími pozůstatky.Hlavní hrdina mi byl sympatický, ačkoli v podstatě byl vykreslen jako spíše záporná postava.Zvláštní a nadčasový příběh, jako spousta knížek Strugackých.Nevidím hvězdy, dávám 4.

17.02.2016

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Fascinující příběh,říznutý tajemnem.Dlouho jsem ji nemohla dostat z hlavy.

10.07.2015 5 z 5

Hodina Býka Hodina Býka Ivan Antonovič Jefremov

Také jsem četla jako hodně mladá.Tenkrát pro mne úchvatné čtení, zkusím ještě jednou, jak na mne bude působit dnes.Jefremova mám moc ráda ale Athéňanku ještě nic nepřekonalo.

13.02.2014 5 z 5

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Skvěle nastiňuje tehdejší pronikání obchodu do nedostupné Číny, čínské zvyky a mravy.Zajímavá a dosti čtivá kniha, až na ten konec.Trochu drsný po tom, co jsem si Tchaj-Pana zamilovala.

06.02.2014 5 z 5

Robin Druhý a jeho rodina Robin Druhý a jeho rodina Zdena Frýbová

Pobavila mne i přes neustále se opakující repliky postav.Ale na Malinkatého kreténa nemá.

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Také se připojuji s kladným hodnocením. Jak knihy, tak film pěkně zpracovány, jen rodina Cullenových mohla být více ,,upíří,,.Myslím, že by to knize a hlavně filmu prospělo. Přesto si je za čas přečtu počtvrté.

18.01.2014

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Zdařile se v ní prolíná běžný život s nadpřirozenem.Za mě ano.

18.01.2014 4 z 5

Prodaná smrt Prodaná smrt Heinz Günter Konsalik

Zajímavé téma a celkem dobře zpracováno.Byl by to pěkný film.

15.09.2017 4 z 5

Vane vítr z hor Vane vítr z hor Trygve Gulbranssen

Úchvatná sága.

01.03.2016 5 z 5

Na plechárně / Sladký čtvrtek Na plechárně / Sladký čtvrtek John Steinbeck

Jedním slovem-hřejivá kniha.Nejraději bych tam byla s nimi a podílela se na jejich syrovém žití i když ne zrovna ve starém kotli. Ale kdoví, třeba by to nebylo tak marné.

04.10.2015