Tamirai Tamirai komentáře u knih

Sisu: Odolnost, síla a štěstí po finsku Sisu: Odolnost, síla a štěstí po finsku Katja Pantzar

Už tu bolo Hygge, Lagom a teraz Sisu a sisu sa mi páči tiež :)
Je to proste pekná, milá a oddychová knižka, ktorá má vo vnútri aj príjemné fotky a viete si ju kedykoľvek len tak prelistovať a to niekedy dobre padne.

16.04.2023 4 z 5

Pes baskervillský / Údolie hrôzy / Štúdia v červenom Pes baskervillský / Údolie hrôzy / Štúdia v červenom Arthur Conan Doyle

Toto spracovanie sa mi páčilo stačilo mi prečítať si takto tieto tri najznámejšie príbehy.

Šepkár Šepkár Alex North

Wow a brrr. Možno nesadne každému, ale ak prečítate na jeden nádych prvé stránky, prečítate tak aj celú knihu. Možno ten štýl autora nesadne každému, ale mne teda sadol a počas čítania ma občas až mrazilo. Nečakala som ani taký koniec, no zároveň sa to k príbehu hodilo najlepšie.

16.04.2023 4 z 5

Krásna kniha. Jemná, citlivá s pekným spracovaním a určitou hĺbkou aj medzi riadkami ja som si užila každý opis, každý príbeh a aj prostredie, v ktorom sa dej odohráva.

Anna Kareninová Anna Kareninová Lev Nikolajevič Tolstoj

Dlho som sa jej vyhýbala, ale nakoniec som neodolala novému slovenskému prekladu a kniha a príbeh mi učarovali. Je to skvelé čítanie.

16.04.2023 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Mne prišla kniha dobrá. Bola napínavá a postupne odhaľovala viac a viac, príbeh sa spájal v jeden a záver bol vlastne prekvapivý, aj keď, pokiaľ ste čítali pozorne a sledovali stopy, dal sa páchateľ odhaliť. Čo mne napr. neskazilo zážitok z príbehu. Postavy v knihe mi prišli fajn. Na jedno napínavé prečítanie je kniha dobrá a ja by som jej dala šancu

16.04.2023 3 z 5

Včelár Jožko Včelár Jožko Simona Smatana Čechová

Včelár Jožko je super knižka :) . Ukrýva v sebe krásny príbeh, plno múdrostí a aj krásne ilustrácie.

16.04.2023 5 z 5

Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách Maja Säfström

Milá a originálna knižka :)

Slávik Slávik Kristin Hannah

Silný príbeh. Prekvapil ma, dojal ma a miestami som ani nedýchala. Rozhodne stojí za prečítanie. Ja nie som veľký čitateľ tohto žánru, ale tak nejak mám väčšinou vždy šťastie, že pokiaľ sa do nejakej knihy s takouto témou pustím, tak je super. Slávik nebol výnimka, je to veľmi dobrá kniha, ktorá je napínavá, mestami až dobrodružná, je o prežití a aj sile žien, nielen počas vojny.

Nejkrásnější čas v roce Nejkrásnější čas v roce Joanna Bolouri

Vtipné čítanie, pri ktorom sa zasmejete, ak sa viete na príbeh pozrieť aj s nadhľadom. Zároveň to bola super romantická komédia, kde hlavná hrdinka občas , okej často, používa slovník plný nadávok, ale viete čo? Mne to tak nejak padlo v tom momente do nôty a ja som si príbeh užila a riadne som im obom fandila :)

O mŕtvych len v dobrom O mŕtvych len v dobrom Peter Pavonič

Prekvapivo super knižka od slovenského autora. Super zápletka a aj dosť netradičná na naše pomery. Zaujímavá dvojica, ktorá sa snaží odhaliť pravdu a zbaviť Daniela podozrenia, keďže všetko ukazuje na to, že v zločine má naozaj prsty on.

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Skúsila som a nebolo to zlé čítanie, avšak niekedy na môj vkus zbytočne nechutné. Zaujímavý bol dôvod a motív zločinca, ktorý tak nejak spájal rôzne obete a aj odhalenie, kto bol za tým, plus prekvapivý záver. Zaujímalo by ma, či sa pravda niekedy dostane von. Vyšetrovatelia sú veľmi sympatickí - nikto tu neholduje drogám ani sa neopíja do nemoty a títo dvaja detektívi majú svoju charizmu - Robert aj Carlos.

Sedem sestier Sedem sestier Lucinda Riley

Pekná kniha so zaujímavými osudmi postáv. Prostredie bolo atraktívne - Brazília. Veľa kníh z tohto miesta alebo o ňom som nečítala a bolo to fajn. Celkom zaujímavé bolo dozvedieť sa aj niečo o stavbe sochy v Riu. Páčila sa mi aj romantická linka v knihe. Nebolo to nič presladené, ale zároveň ma to vtiahlo do deja a všetkým som taaak držala palce. Viac prezrádzať nebudem.

Čudná planéta Čudná planéta Nathan W. Pyle

Vtipná jednohubka :)

Kde sa les dotýka hviezd Kde sa les dotýka hviezd Glendy Vanderah

Prostredie v knihe je čarovné a aj príbeh tak pôsobí. Dlho neviete, čo si myslieť a kam to celé smeruje. Je to pekná kniha. Silná, veselá aj smutná, aj napínavá a nezabudlo sa v nej ani na lásku v rôznych podobách.

15.04.2023 3 z 5

Umění závodit v dešti aneb Jak jsem byl psem Umění závodit v dešti aneb Jak jsem byl psem Garth Stein

Úžasná kniha. Výnimočný príbeh, ktorý chytí za srdce. Ak vás baví motor-šport a máte aspoň nejaký vzťah k zvieratám - psíkom, tak skúste siahnuť po tejto knihe. Možno si aj poplačete a rozhodne sa vám zapíše do srdca. Je to veľmi pekný príbeh.

15.04.2023 5 z 5

Muž so zázračnými rukami Muž so zázračnými rukami Joseph Kessel

Stojí za pozornosť aj za prečítanie. Kníh z tejto doby je mnoho, ale takýchto je málo.

15.04.2023 4 z 5

Stratený muž Stratený muž Jane Harper

Výborný, záhadný a napínavý príbeh z prostredia Austrálie, konkrétne vnútrozemia. Tajnosti, jedna početná rodina a malá komunita v ďaleko blízkom meste. Do toho tu máme aj prvky romantiky, alebo aspoň minimálne vzťahové záležitosti medzi rôznymi postavami a mňa toto veru veľmi bavilo.

15.04.2023 5 z 5

Úžasný pan Darcy Úžasný pan Darcy Teri Wilson

Ale áno, číta sa to dobre, je to milé a sú tam cavalieriky. Nebyť ich, tak ale knihu asi ani nečítam.

15.04.2023 3 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Dobrý príbeh. Zaujímavý námet aj myšlienka a dobre psychologické vyskladanie deja. Som spokojná. Znova by som ju už asi nečítala, ale čítať sa podľa mňa oplatí ;)

15.04.2023 4 z 5