Tamirai Tamirai komentáře u knih

Vtáky Vtáky Jonathan Elphick

Veľmi vďačná kniha a príjemne malý formát, naozaj aj do vrecka alebo batohu.

25.09.2023 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Veľmi pekná knižka.

Oddýchla som si a pohladila po duši milým príbehom o láske, priateľstve a spolupratičnosti.
Je podľa mňa aj o tom, že niekedy je aj ďaleká cesta spôsob, ako si uvedomiť, že možno nevieme čo chceme, ale podstatné je byť šťastný a nájsť seba samého a možno niekedy, aj keď máme “všetko, musí nám niekto pripomenúť, že sme počas toho procesu takmer stratili kus seba ale podstatné je, si to uvedomiť a chcieť niečo zmeniť.

Bol to príbeh, pri ktorommsa tradične aj zasmejete na milom humore, v ktorom prežijete lásku - niekedy novú a niekedy starú.
a samozrejme, mala som chuť na každý jeden koláč a zákusok z knihy.

To už tak pri knihách od autorky býva.

P.S. v tomto prípade pre mňa nebolo ani tak lákave miesto = mesto/lokalita, kde sa príbeh odohráva, nakoľko Paríž pre mňa nie je nejak lákavý, ale Cukráreň C bola čarovnou oázou a tak isto postavy v tejto knižke. Vzťahy medzi nimi a aj ako sa veci mali.
Koniec mi prišiel kúsok zrýchlený, ale nevadí. Bolo to pekné čítanie.

25.09.2023 4 z 5

Anna v Avonlea Anna v Avonlea Lucy Maud Montgomery

Nečítala som ju hneď po Anne zo zeleného domu. Jej čas prišiel neskôr a knižku som si dokonale užila. Prostredie, v ktorom sa dej odohráva je čarovné a ja som sa tam videla hneď, ako som sa do knihy začítala. V knihe som našl veľmi veľa pekných myšlienok. Teším sa, keď si časom prečítam ďalší diel.

08.09.2023 5 z 5

Falošné medové týždne Falošné medové týždne Christina Lauren

Bolo to fajn. Pri mnohých scénach som sa nahlas smiala a zabavila som sa. Niekedy mi bola hrdinka sympatická, niekedy nie. Niekedy to bolo až moc zamotané, ale príbeh na jedno letné čítanie to bol dobrý.

20.08.2023 3 z 5

Cena za bozk Cena za bozk Linda Kage

Milo ma prekvapila táto knižka. Čakala som niečo oddychové, kde nebudem ani premýšľať a dostala som veľmi zaujímavý, občas aj smutný a zároveň krásny príbeh o láske. Hlavných hrdinov som si veľmi obľúbila a ich postupné budovanie dôvory, priateľstva a vzťahu sa mi páčilo. Rovnako aj milé odkazy na Harryho Pottera.

20.08.2023 4 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

(SPOILER) Fuu. Úprimne? Čakala som nejakú
pohodovú detektívku od českej autorky a téma Klekánice je mi známa - strašili ma ňou doma, tak som bola zvedavá, o čom kniha bude.

Téma ťažká, silná, šok. Aj záver knihy aj jej priebeh. Mrazí z toho a je to také otvorenie pandorinej skrinky.
Pretože toto sa deje a často už len koľko nezvestných osôb je u nás (SR, ČR) hlavne detí a žien a nikdy sa neobjavia.

Som z toho celého tak nejak v šoku a zároveň, pred týmto sa oči zatvárať nemajú.
Mám zlosť na tých hnusákov v knihe, ale takéto indivíduá a zloba je tu medzi nami aj bežne, nielen v knihách a ružové okuliare na očiach, tie pred nimi nikoho neuchránia.

Kniha stojí za prečítanie, ale je to silné kafčo.

20.08.2023 4 z 5

Ami, chlapec z hviezd Ami, chlapec z hviezd Enrique Barrios

Tak krásna, nežná a citlivá kniha. Koniec ma dojal. Je to Láska. Láska je všetko čo potrebujeme, čo môžne dávať a príjmať.

V knihe nejde o žiadne náboženstvá, o žiadne zákazy, príkazy či poúčania nie každý ju ocení, ale kto áno, dá mu veľa a minimálne krásny príbeh dvoch chlapcov, ktorí vlastne nie sú len chlapcami, sú dušamk, ktoré sú na svojej životnej ceste.

Jedna je už podstatne staršia a prichádza z inelho sveta, druhá už čo to zažila, ale momentálne je v tele, ktoré je ešte len chlapcom a má život na Zemi len pred sebou.

Krásne rozhovory, ktoré ukazujú mnohé aj čitateľovi pokiaľ si ich pustí do srdca.
// Ľudská sloboda je posvätná, tak naša, ako aj sloboda ostatných. Každý človek ja vzácny a jeho slobodnú vôľu treba rešpektovať. //

// Videl si nejaký iný druh okrem človeka, ktorý vedie vojnu proti vlastnému druhu? //

// Keby sme nevedeli, čo je zlé, ako by sme si mohli vychutnať niečo dobré? //

// Keď konáme dobro, tak ho aj zakúsime. Keď páchame zlo, nemôžeme očakávať nič pekné. //

// Šťastie je prirodzeným stavom človeka. Keď je myseľ v súlade so životom, prírodou, prítomným okamihom, nuda neexistuje. Existuje len spokojnosť. //

// Veľkosť a malosť ľudských bytostí závisí iba od miery lásky. //

|| Aký je základný zákon vesmíru? ||
|| Láska. ||

01.08.2023 5 z 5

Nebe mé lásky Nebe mé lásky Nora Roberts

Veľmi sa mi páčila tato kniha. Prostredie hôr a vlastne aj rančov v tom okolí bolo super. Ja by som sama síce asi chovala z toho asi len kone a sliepočky by mali svoj priestor a mala by som z nich tak vajíčka :).

Každopádne k príbehu - fu, bolo to napínavé, milé aj vtipné. Nečakala som, že sa môj tip na zločinca zmení, a že ma niečo prekvapí, ale bolo to tak.
Super.
A pokiaľ ide o setry, lepšie to byť nemohlo, každá tak iná a pritom mali niečo spoločné. Aj to ako to dopadlo, tak to malo byť.

Moja romantická duša je spokojná. Všetko dobre skončilo - preto čítam takéto knihy, toto nepovažujem za spoiler.

Nora a jej knihy ma zatiaľ nikdy nesklamali.

09.07.2023 5 z 5

Život ve stylu Lagom Život ve stylu Lagom Elisabeth Carlsson

Milá knižka. Drobná jednohubka na prečítanie, spomalenie a oddych.

28.06.2023 3 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Kei Koga

Čakala som niečo viac. Čakala som príbeh, pointu.

Musím vyzdvihnúť samozrejme kresbu, obrázky nám ukážu všetko, až moc a pri tomto diele, asi až príliš. A to je všetko.

Dostala som len príbeh, resp. zbierku obrázkov, v ktorých je vždy nejaký vrah, ktorého nakoniec zabije policajt, ktorý je rovnako trafený, ako tí zločinci a náramne si to užíva - fuj.
Toto, ale vieme z anotácie a tam to začína aj končí.

Kde však je potom tá hranica medzi dobrom a zlom? V tomto prípade nie je. Nemá to žiadnu hĺbku, len brutalitu.

Popravde, čakala som detektívku/thriller, v ktorom to do rúk teda občas vezme detektív, čakala som, že ho spoznáme, a nielej jeho, ale aj ďalšie postavy.
Vieme, že je vlastne sériovým vrahom vrahov, ale toto bolo všetko, čo sme sa dozvedeli a celé to bolo LEN nechutné.

Nič viac, ani nemám chuť tomuto dávať nejakú hviezdičku.

28.06.2023

Sesternice Sesternice Aurora Venturini

Rozhodne odporúčam. Atraktívka odeonka, ktorá je písaná z pohľadu dievčaťa / ženy s menším mentálnym postihnutím. Robí jej problem gramatika aj rečové prejavy. Jej štýl rozprávania si však zamilujete a vlastne aj ju, Yunu. Je to dobrá duša a jej pohľad na veci je tak nejak skutočný.
Vidí veci a píše o nich bez škrupúľ, bez pozlátok. Spôsob, akým nám rozpráva svoj príbeh je trpký, dojemný a miestami aj humorný.

Je sama sebou, nájde seba a aj to čo ju napĺňa. Sledujeme niekoľko rokov, ktoré prežíva so svojou rodinou a sama o nej tvrdí, že jej rodina je obludná a vlastne aj je.
No keď som knihu čítala, nemala som problém tomu uveriť, lebo všade na svete sa nájdu aj takí ľudia, ktorých pohltí temno a aj takí, ktorí sa snažia cez temnotu dostať von.

Veľmi dobrá kniha. Surová, ale skvelá!

06.06.2023 4 z 5

Zkouška důvěry Zkouška důvěry Nora Roberts

Skvelá kniha. Nemám čo vytknúť, som veľmi spokojná. Dostala som napínavý thriller a aj romantiku v jednom.

Postavy boli skvelé. Aj Reece, aj Brody a aj ostatné vedľajšie postavy. Skvelá bola aj Joanie a Linda-Gail.

Prostredie mestečka Angels Fist je priam rozprávkovo dokonalé, hneď by som sa tam presťahovala do nejakej malej chatky a žila si pokojným životom v blízkosti hôr a lesov.
Malé mestečko, kde sa ľudia navzájom poznajú a keď môžu a vedia, radi si aj pomôžu.

Nora píše skvelo a zatiaľ ma žiadna z nej kníh nesklamala.

18.05.2023 5 z 5

Perlová sestra Perlová sestra Lucinda Riley

(SPOILER) CeCe sa aj tak nestala mojou obľúbenkyňou, ale aspoň sa tu troška otvorila a snaží sa zistiť kto je a nájsť seba samú, držím jej palce.

Pokiaľ ide o akési vzťahy, ktoré tu zažila, tak, aby som neprezrádzala spoilery:

Prvý bol na môj vkus nejak rýchly, ale vedelo by z toho možno niečo byť, avšak okoľnosti, pri ktorých sa stretli a aj následky, to asi nedovolia.
Druhý vzťah, ktorý sa tu črtal - mne to prišlo po celý čas, ako veľmi dobré priateľstvo so spriaznenou dušou, ale nejak sa na mňa neprenieslo nič viac, takže to bolo pre mňa ťažko uveriteľné, aj to vyznanie lásky z druhej strany, avšak, bolo už uveriteľnejšie, že CeCe nevedela čo cíti a kam to bude smerovať, no podľa toho, čo sme sa v knihe dočítali, nemala sama Cee veľa vzťahov a nie to ešte vážnych, vzmdy tu boli len náhodné známosti a potom nie vždy zdravý vzťah so sestrou Star, na ktorej bola trošku závislá, takže pre mňa to bolo zvláštne, ale tak človek sa asi hľadá celý život.

No prajem jej, aby našla šťastie. Niekedy je však dobré byť chvíľu a možno viac ako pár týždňov, sám - bez sestry, tam ale došlo k náprave a to bolo dobre :) a potom sa tu začal hneď budovať vzťah s výhodami (alebo ako to nazvať) v Thajsku a neskôr iný vzťah v Austrálii.
Ja som troška čakala, že si CeCe vyskúša žiť dlhšie sama so sebou, aby mala priestor aj naozaj sama pre seba a svoju dušu aj umenie, ale kto vie, ako to dopadne - som zvedavá, ako sa to uzvarie v ďalších dieloch.

Minulá linka ma začala baviť hneď a dlho ma to držalo, kým sa nestalo to nešťastie na lodi a Kitty sa rozhodla, ako sa rozhodla a vyhnala svoju lásku preč. Áno, nedomyslel to, ale vedeli to domyslieť neskôr a podľa mňa to bolo veľmi nešťastné rozhodnutie - dať prednosť biznisu, peniazom, menu rodiny a lásku odhodiť a ešte vyniť LÁSKU za nešťastie, ktoré sa tam udialo a že ho bolo :(

Takže v tomto som s Kitty nenašla rovnakú reč, aj keď, prišla druhá, či už tretia šanca o mnoho rokov a konečne sa jej chopila a to bolo dobre. Hurá! :)

Celá rodinná história Mercerovcov bola poriadne zaujímavá a vždy som bola zvedavá, čo nové sa dozviem. Toto bolo plusom a pínavé veľmi pútavo.

Kniha sa čítala opäť dobre a opisy krajiny, miest a histórie vďaka tomu, že autorka si všetko nachodila, to bolo magické, ale hlavné hrdinky (CeCe a Kitty), tak s nimi som si nie vždy vedela nájsť niečo spoločné a tak hodnotím podľa seba na 3* / 5*.

Z knihy som mala najradšej Camiru, Drumma a Francisa a Sarah ;)

Osobne sa najviac teším na príbeh Tiggy a teda Mesačnú sestru, tak uvidíme :)

29.04.2023 3 z 5

Medveď v meste Medveď v meste Katja Gehrmann

Skvelá kniha. Vtipná, poučná a aj krásne ilustrovaná a ten koniec, výborný :) !

22.04.2023 5 z 5

Výkrik Výkrik Nicolas Beuglet

Čakala som tak nejak niečo iné od anotácie, ktorú pre čitateľov vybrali. Dostala som akýsi prekombinovaný akčný príbeh, v ktorom hrdinovia precestovali polovicu sveta ako nič a pointa a experiment v knihe bol dosti divný a nepáčil sa mi. Je to však môj subjektívny názor.

16.04.2023 2 z 5

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Originálne, napínavé a dobré čítanie. Musím si ju niekedy prečítať ešte raz ;)

16.04.2023 5 z 5

Rezistencia Rezistencia Veronica Roth

Prvá časť sa mi veľmi, veľmi páčila. Táto bola podľa mňa už nejaká slabšia, ale stále fajn . Bola som sama zvedavá, po Divergencii, ako to bude ďalej.

16.04.2023 3 z 5

Experiment Experiment Veronica Roth

Túto tretiu časť som dočítala silou vôle a nejak mi nesadla :(

16.04.2023 1 z 5

Päťdesiat odtieňov sivej Päťdesiat odtieňov sivej E. L. James (p)

Bol to tak nejaký hit a tak som knižku skúsila aj ja a nebolo to zlé čítanie, nebolo to ani nič prevratné, ale mne sa tam páčila tá začínajúca láska, keďže Christian nikdy nič také nezažila nepoznal a čo sa mu stalo s pani Robinsonovou bolo hrozné. Takže ja si rada prečítam aj ďalšiu časť a budem sledovať kam sa príbeh poberie ďalej. Anu som si v knižke obľúbila.

16.04.2023 3 z 5

Kniha o hygge Kniha o hygge Louisa Thomsen Brits

Pekná knižka, moja prvá o Hygge a vždy si ju rada prelistujem.

16.04.2023 4 z 5