Tamirai Tamirai komentáře u knih

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

Pekná knižka, dojemný príbeh. Stojí za prečítanie, aj keď možno v tom zhluku noviniek a marketingom pretláčaných kníh občas zaniká, je však krásna aj kúsok smutná, ale taký je aj život a treba si užiť každý jeden deň :)

Závislost Závislost Paolo Roversi

Podľa anotácie som čakala iný príbeh. Za mňa také premrhanie zaujímavého námetu. Postavy boli bez hĺbky a nejak to len bežala a bežalo a nič mi knižka nedávala. Pár svetlých momentov mala, tak aspoň tie 2*.

14.04.2023 2 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Výborná kniha.

14.04.2023 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Myšlienka super, to miesto je reálne plné divnej energie a a zlatomoravecká cesta, rovina, na ktorej už zomrelo toľko ľudí, každý tam letí a zrazu sa stane nehoda...vedel by z toho byť veľmi zaujímavý aj napínavý príbeh. Toto prevedenie mi však vôbec nesadlo.

14.04.2023 2 z 5

Jak dlouho přežije lidstvo - katastrofy, které jednou nastanou Jak dlouho přežije lidstvo - katastrofy, které jednou nastanou Viktor Černoch

Na jedno prečítanie, možno zamyslenie sa a ide sa ďalej...

14.04.2023 1 z 5

Fantastické zvery a ich výskyt: Pôvodný scenár Fantastické zvery a ich výskyt: Pôvodný scenár J. K. Rowling (p)

Filmy sa dajú pozrieť, aj keď mi v niečom prídu oveľa temnejšie ako Harry Potter a niečo mi tam chýba. Postavy v knižke / filme sú však všetky zaujímavé. Toto prevedenie formou scenára sa mi však nepáči. Mrzí ma, že sa nenašlo toľko prostriedkov či fantázie na to, aby bola kniha spracovaná ako klasická beletria a ja som mala možnosť si prečítať príbeh z tohto čarovného sveta. Ďalšie knižky vynechám...

14.04.2023 2 z 5

Temné tajomstvá Temné tajomstvá Hans Rosenfeldt (p)

Dobrý prvý diel severskej kriminálky.

14.04.2023 4 z 5

Učeň Učeň Hans Rosenfeldt (p)

V niečom bola kniha výborná a v niečom ma príbeh vôbec nebavil a prišiel mi, že sa len naťahuje. Tak isto Sebastian, niekedy to bol sympoš a potom som mala chuť ho niekam poslať a už ho nikdy nevidieť.
Moja mamina však celú sériu zbožňuje a tak ju odo mňa podedila. Takže je to zase len o čitateľovi :)
Ja som už v ďalších dieloch nepokračovala.

14.04.2023 3 z 5

Oddychovka. Od názvu som čakala niečo viac ako som dostala, ale keď som knihu čítala, tak sa mi kniha čítala dobre a ja som si pri nej oddýchla aj mi slza ukvapla.

14.04.2023 3 z 5

Druhá časť sa mi páčila. Bola som rada, že vlastne je, lebo som čakala ako sa príbeh skončí. Nie je to príbeh, ktorý budem čítať zasa znova, ale som rada, že som knihu čítala. V danom momente sa mi veľmi páčila a užívala som si každú stránku :)

Prečo spíme Prečo spíme Matthew Walker

Dobrá knižka. Zaujímavá. Jednoducho povedané - spať treba a treba spať dostatočne, inak nič nefunguje ako má a ako by sme chceli :)

Rozhodne stojí za prečítanie.

Dieťa noci Dieťa noci Karen McQuestion

Veľmi dobrý rodinný thriller alebo rodinná dráma. Knižka udržala moju pozornosť od začiatku do konca a čítala sa výborne.

14.04.2023 5 z 5

Katharinin kód Katharinin kód Jørn Lier Horst

Dobrá, oddychová knižka. Pre mňa na jedno prečítanie :)