Tamirai Tamirai komentáře u knih

Búrková sestra Búrková sestra Lucinda Riley

Zvolila som audioknihu a občas som si čítala aj z tej papierovej. NIe všetky časti v príbehu udržali moju pozornosť a možno to bolo aj témou hudby. Niečo ma bavilo a niečo nie vždy. Avšak príbeh ako celok bol krásny aj smutný zároveň a ja mám túto sériu rada.

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Milé, vtipné a také cestovateľsko-romantické pohladenie po duši.

15.04.2023 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Celkom sklamanie. Páčila sa mi autorova prvotina a bola som zvedavá aj na tento príbeh. Anotácia vyzerala zaujímavo. Nakoniec mi to nejak celé nesadlo, ani záhada ako taká a ani naťahovaný koniec. Nebolo to žiadne šokujúce odhalenie a tak nejak som knihu začala čítať a dočítala ju bez extra emócií.

Motýlia izba Motýlia izba Lucinda Riley

Jedna z mojich najmilších kníh od autorky. Tento príbeh mám veľmi rada a nečítala som ho naposledy.

Smrt u zavěšený skály Smrt u zavěšený skály Gregg Dunnett

Dobrý príbeh, dobrá zápletka a fú koniec vám všetko pretočí. Myslíte si, že máte stopu, že máte pointu a ono je to všetko zase inak.

Príjemnou čerešničkou bola akási óda na more a surfovanie a mňa to bavilo, hoc som na surfe nikdy nebola.

15.04.2023 4 z 5

Dych: nová veda o stratenom umení Dych: nová veda o stratenom umení James Nestor

Je dobré si knihu prečítať a je dobré dýchať nosom.
Okrem mnoho iných vecí, samozrejme.

Nic mi neprozrazuj Nic mi neprozrazuj Joy Fielding

Veľmi ma to bavilo. Tieto napínavé príbehy z 90-tych rokov minulého storočia majú čo to do seba. Dráma, thriller aj romantika.

Tieňová sestra Tieňová sestra Lucinda Riley

Táto časť ma milo prekvapila. Veľmi sa mi páčila aj minulá aj súčasná linka. Krásne čítanie a celá táto séria je magická :)

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

Gregg Dunnett píše výborne. Odporúčam. Opäť sa ukazuje, že dobrý thriller potrebuje zaujímavú zápletku, zaujímavú postavy a ich charaktery a dobre vyskladanú psychologickú zápletku. Nie je treba krv a nechutnosti. Takéto knižky, kde má všetko svoj čas a máme čas aj na to, aby sme spoznali postavy a ich príbeh, si vždy prečítam rada.

Láska a gelato Láska a gelato Jenna Evans Welch

Veľmi pekná kniha. :)
Na leto a knižné cestovanie po Florencii je ako stvorená.

Kat Kat Chris Carter

Ďalší príbeh s dvoma veľmi sympatickými detektívmi. Príbeh bol zaujímavý, zápletka dosť originálna, ale fú veľmi krutá.
Prekvapením bol pre mňa spúšťač, psychologická hra s čitateľom, ktorý nakoniec odhalil vraha a aj to čo tomu všetkému predchádzalo.
Niekedy sú ľudia ani nie ľuďmi, zostane v nich len bolesť a zloba.

15.04.2023 3 z 5

V okamihu V okamihu Suzanne Redfearn

Wau! Áno, toto si chcete prečítať. Netradične podaný príbeh, ktorý vo vás zostane aj po dočítaní. Navyše, jediné čo môžete robiť je čítať a prizerať sa, čo sa tam deje... presne tak ako Finn. Bolo to veľmi frustrujúce a ja som si aj poplakala. Nezabudnuteľný príbeh.

Dievča na útese Dievča na útese Lucinda Riley

Krásna kniha. Krásna. Dojemná, smutná, plná lásky a Lucinda zase raz nesklamala.

Knižnica na Piatej avenue Knižnica na Piatej avenue Fiona Davis

Nalákala ma téma knižnice a záhady a príbeh sa nakoniec ubral iným, aj keď zaujímavým smerom. Nesadol mi však nejak štýl, akým bola kniha písaná.

Posledná vec, čo mi povedal Posledná vec, čo mi povedal Laura Dave

Mne sa táto kniha a jej príbeh páčili. Nie je to podľa mňa nejaký akčný a krimi thriller, ale stále je to thriller. Je to pretkané zaujímavou rodinnou drámou a postavy sú zaujímavé. Ja som bola zvedavá ako to s kým dopadne a kde bol "pes zakopaný". Čo sa stalo? A prečo? Kniha je určite skôr oddychovým a pomalším čítaním, ale, keď príde nálada na niečo také, je toto dobrá voľba.

Zdravé nohy za čtyři týdny Zdravé nohy za čtyři týdny Yamuna Zake

Dobrá kniha, stojí za prečítanie a aj za premýšľanie. Trh s obuvou je pestrý a je na našom zvážení, či ideme nasledovať trendy, alebo či sa rozhodneme vykročiť z tohto kolotoča aspoň trošku. Cvičenie je jedna z možností a podľa mňa je dobré zaradiť aj chôdzu naboso a primerane široké topánky, aby sme si nohy nezničili. Majú nám rozhodne vydržať celý život a tak isto aj kolená a kĺby.

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Milé, sladké a mne sa aj tento príbeh od autorky páčil :)

Nočný lovec Nočný lovec Chris Carter

Táto časť mi nejak nesadla. Odhalila som zápletku a bolo to také akési kruté pre-kruté. Navyše v tejto časti som mala divný pocit, že všetci na tomto špecifickom oddelení extrémne závažných zločinov sa tam dostali pre niečo iné, len nie pre svoje schopnosti, nakoľko im všetko musel vysvetľovať jedine a stále Robert Hunter. Avšak ako pozorný čitateľ, ste tieto veci vedeli, alebo vás prosto napadli a mňa to niekedy už rušilo, že jeho kolegov toto jednoducho ani nenapadlo a pritom pracujú, kde pracujú.

Sochár smrti Sochár smrti Chris Carter

Hunter a Garcia sú výborní parťáci, mám ich rada aj zápletka je vždy zaujímavá, avšak ja nie som a asi ani nebudem fanda toľkej krvi v príbehoch, prečítala som už štvrtú knihu od autora, ale kedy a či prečítam ďalšiu? Ani srnka netuší. Nie som cieľovka, ale zase oceňujem vždy zaujímavo vyskladanú zápletku aj psychológiu postáv - či dobrých, alebo zlých. Jedno sa uznať musí - krátke kapitoly robia svoje a knihy sa vždy čítajú prekvapivo rýchlo.

15.04.2023 3 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Veľmi dobrý thriller. Nepotrebujete krvavosti, nechutnosti, stačí dobre vyskladať charaktery postáv a postupné gradovanie deja, a všetko to funguje brilantne.