Zdravé nohy za čtyři týdny

Zdravé nohy za čtyři týdny https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479120/bmid_zdrave-nohy-za-ctyri-tydny-n9x-479120.jpg 4 5 3

Vstát a jít – pro mnoho lidí něco naprosto samozřejmého. Co ale dělat ve chvíli, kdy zjistíme, že nás chůze bolí? A opravdu stačí pouze čtyři týdny na to, abychom zlepšili celkové držení těla a zbavili se pohybových obtíží? Autorka Yamuna Zake se problémy pohybového aparátu zabývá přes 40 let a za tu dobu vyvinula velmi efektivní metodu, jak pomoci bezpočtu lidí s nejrůznějšími obtížemi, od plochých nohou přes kladívkové prsty po vbočené palce. To vše bez nutnosti jakéhokoli lékařského zásahu, jen díky rychlým a efektivním cvikům, které může provádět každý.... celý text

Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Esence

The Foot Fix: 4 Weeks to Healthier, Happier Feet

Tamirai
15.04.2023 4 z 5

Dobrá kniha, stojí za prečítanie a aj za premýšľanie. Trh s obuvou je pestrý a je na našom zvážení, či ideme nasledovať trendy, alebo či sa rozhodneme vykročiť z tohto kolotoča aspoň trošku. Cvičenie je jedna z možností a podľa mňa je dobré zaradiť aj chôdzu naboso a primerane široké topánky, aby sme si nohy nezničili. Majú nám rozhodne vydržať celý život a tak isto aj kolená a kĺby.

Kexina
07.02.2022 3 z 5

Zajímavá kniha. V něčem souhlasím, v něčem méně... Nějaké extra výsledky se nedostavily, ale taky jsem necvičila nijak poctivě a cvičení si upravovala podle sebe. Ale každopádně jsem si některé cviky oblíbila a rozhodně je zařadím do "denní" rutiny, protože po pár dnech skutečně přinesly pocit jakého uvolnění noh.

Ďumbierka
02.01.2022 4 z 5

Je na nezaplatenie, keď nám slúžia ako majú, nosia nás celé hodiny a nebolia.

Nie každý má to šťastie a mnohokrát si za to vlastne môžeme sami.

Zle sa to číta, či počúva, ale je to tak.

Nikde nás len tak neučia správnej chôdzi - lekári, škôlky, školy. Takej, ktorá nezaťažuje kolená, bedrá či chrbticu.
Tej, pri ktorej využívame celé chodilo.
A tomu, aby sme čo najviac chodili naboso, ak je to možné.

Všade by sme mali mať podľa nejakých nepísaných pravidiel topánky a ak ich nemáme, ľudia sa na nás zvedavo pozerajú a príde im to divné.
Niekde nie je dovolené chodiť naboso - pre našu bezpečnosť, no často urobí najväčšiu škodu zlá obuv a zlá chôdza dokopy , ako keby sme mohli mať tie nohy bosé.

Mne príde divné, keď si niekto dobrovoľne ničí nohy v nevhodných topánkach a potom, čo sa z nich doma vyzuje, si nasadí tesné papuče a večer hodí sprchu a ide spať. Ale, každý podľa toho, čo má rád.

Ale viete čo? Pred rokmi som na tom bola podobne. Svoje nohy som vnímala len tak, že “hmmm, mám ich, chodím a asi sa mi páčia tieto tenisky - čo na tom, že sú úzke, veď sa to nosí.”

Trendy nám určujú čo si obujeme a aj to, aká široká bude topánka.

Mať možnosť hýbať v topánke pohodlne všetkými prstami - tak to som zažila len pri “žabkách” a mojich “berfútkach”.
Pre mňa je to na nezaplatenie, zvlášť vtedy, keď som na nohách viac ako 12 hodín.

Každopádne, autorka ponúka v tejto knihe zaujímavé riešenia, cviky a postupy.

A nie, nemusíte vyhodiť všetky vaše topánky teraz von oknom.

Dôležitá je správna chôdza a možnosť napraviť “pokazené” a tým predchádzať možných horším následkom neskôr.
Či už ide o vybočený palec, plantárnu fascitídu, prepadnutú klenbu…

Upraviť si chôdzu, využívať plnohodnotne celé chodidlo aj brušká prstov, správne našlapovať, nešuchtať - a nie nemáme vtedy lepšiu rovnováhu, to je mýtus.

Cvičiť s chodidlom a nohou, naťahovať ju, hýbať prstami. Dopriať si kúpeľ, masáž, pedikúru.

Máme len jedny nohy a kým nám dobre slúžia, je to krásne.
Je však krásne, keď im prejavíme vďačnosť aj my, aspoň takto.

Čítanie knihy aj cviky som si veľmi užila a naozaj je super čítať občas aj takéto knihy ️.

zdraví zdravý životní styl nohy rehabilitační cvičení

Autorovy knížky

Yamuna Zake
americká
2021  80%Zdravé nohy za čtyři týdny

Kniha Zdravé nohy za čtyři týdny je v