Tamirai Tamirai komentáře u knih

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Wau. Prvá kapitola bola troška silné kafe, ale inak to bolo super. Nevedela som aký bude záver, ale to čo nám tu Fitzek ponúkol bolo prekvapivo dobré riešenie. Hra na mačku a myš a pozor, niekedy nie je všetko hneď tak, ako to vyzerá na prvý pohľad a to ma na jeho knihách baví.

Nezvestná Nezvestná Christian White

Pre mňa úplne skvelá kniha. Zaujímavá zápletka, sympatické aj nesympatické postavy a prostredie v knihe bolo originálne a autor sa skvelo pohral s časovými rovinami a odhaľovaním pravdy.

Manželka a vdova Manželka a vdova Christian White

Dobrá knižka. Odhalila som však zápletku , to ma trošku mrzí, ale aj tak to bol dobrý thriller. :) Za prečítanie určite stojí.

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Zaujímavý príbeh z prostredia psychiatrickej liečebne. Vraciame sa aj do minulosti a mnohé sa odhaľuje postupne. Dobrý thriller.

Orgovánové dievčatá Orgovánové dievčatá Martha Hall Kelly

Dobrá kniha, rozdelená do viacerých (3) príbehov v rovnakom čase. Každý mal niečo do seba a spolu vytvorili pekný celok. Čo ma však v knihe zaskočilo, bolo naozaj veľké množstvo chýb, preklepov, atď... čakala by som to vo verzii bez korekcie a nie v knihe, ktorá je dostupná v kníhkupectvách na predaj.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Nevedela som čo čakať a bola som milo prekvapená. Príbeh sa mi páčil.

Anna zo Zeleného domu Anna zo Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Anna je srdcovka a vždy si ju rada prečítam znova :)

Je to pekný, láskavý a aj vtipný príbeh. Prostredie je krásne a veľmi ma baví, vždy a zakaždým, Annina predstavivosť a fantázia - je veľmi dôležitá aj dnes, aj keď na školách sa tvária, že dnes už to tak nie je a na všetko je tu technika, tak presne návrat do týchto časov aj prostredníctvom knihy, je očarujúci.

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Zaujímavé, ale v niečom podľa mňa nie úplne reálne. To EMP by urobilo podľa mňa šarapatu nielen s prístrojmi, ale aj s ľuďmi, keďže aj my sme vlastne energia, a z istej časti veľmi surovo povedané - elektrický prístroj...ale kto vie, to len taká úvaha.
No v dobe, keď som knihu čítala, som hltala stránku sa stránkou a príbeh ma bavil, ale mal aj svoje mušky.

Rok poté Rok poté William R. Forstchen

Dobrá kniha, ale slabšia ako prvá časť.

Všetky farby života Všetky farby života Lisa Aisato

Toto je jedným slovom - NÁDHERA. Obrázky rozprávajú svoje príbehy samé, len veľmi jemne ich sprevádza na dvojstránkach nejaká tá veta, citát, myšlienka a v mnohom sa čitateľ môže vidieť a v ďalších obrázkoch napr. uvidí svojich blízkych.... je to veľmi pekne spracovaná kniha.

Snehová sestra Snehová sestra Maja Lunde

Kniha, ktorá sa dá čítať každý rok a vždy si pri nej aj poplačem, aj sa usmievam a neprestávam sa kochať krásnymi ilustráciami vo vnútri.

Strážkyňa slnka Strážkyňa slnka Maja Lunde

Nádherný a dojemný príbeh. Ilustrácie celú knihu posúvajú zase niekam inam a je to skvost.

Včelár z Aleppa Včelár z Aleppa Christy Lefteri

Veľmi dobrá kniha. Krásne napísaný príbeh utečencov, ktorí nemali na výber a hoc svoju krajinu milovali, vojna ich donútila utiecť. Stratili všetko, ale nestratili seba a to kým sú. Mne osobne sa kniha veľmi páčila.

Právo krvi a železa Právo krvi a železa Zuzana Šulajová

Vynikajúce. Nezabudnuteľné a tak obsiahle. Nenudí, je to dobrodružný a napínavý román, ktorý je pretkaný toľkými osudmi... V knihe sú romantické linke, bojové linky a do toho sledujete životy postáv v priebehu rokov alebo dní. Nebola to ľahká doba a autorka sa s príbehom popasovala tak, že nemám ani mnoho slov. Bola to jednoducho úžasná kniha.

Vĺčikova cesta domov Vĺčikova cesta domov Rachel Bright

Krásna knižka a aj jej príbeh. Ilustrácie sú plné farieb aj hĺbky príbehu a to sa mi na detských ilustrovaných knihách páči.

14.04.2023 5 z 5

Tichá hudba jemne padajúceho snehu Tichá hudba jemne padajúceho snehu Jackie Morris

Srdcová záležitosť.

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Krásna knižka. Ilustrácia a prevedenie pohladí oči nielen deťom, ale aj nejednému dospelákovi.

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Zhltla som ju za jeden deň :)
Číta sa skvelo, príbeh je krásny a to prostredie hôr. Zasmiala som sa, zaľúbila sa do lásky v knižke a užila si každú stranu a to najdôležitejšie - výborne som si oddýchla.

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Táto séria sa mi páči a príbeh Izzy bol rovnako super, ako príbeh Leny :)

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Pekný príbeh, pohladí po duši :)