Tamirai Tamirai komentáře u knih

Stretneme sa za dúhovým mostom Stretneme sa za dúhovým mostom Zuzana Rossi

Krásny príbeh. Poplakala som si pri mnohých kapitolách. Rozhodne odporúčam všetkým, ktorí majú radi Psie poslanie, Psiu dušu, Psí domov alebo aj Gumpa a ďalšie psie, či zvieracie príbehy. Tento sa navyše aj stal.

15.04.2023 4 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

Super knižka. Som rada, že vyšla a verím, že sa dočkáme aj pokračovania. Opäť niečo, čo si rada prečítam, keď je na to nálada - thriller, krimi a romantika v jednom. Lizzy bola ako hlavná hrdinka veľmi sympatická.

Nový domov Nový domov Robyn Carr

Zaujal ma seriál na Netflixe. Dovtedy som ani netušila, že takáto knižka, či séria existuje. To prostredie vo Virgin River je priam dokonalé a hneď by som sa tam presťahovala.

Je to vyslovene oddychovka, v seriáli bolo mnohé inak, tak to býva, ale mňa bavila aj knižka. Samozrejme je každému jasné ako knižka skončí, to vieme od prvej stránky, ale ja som rada na pár momentov odišla do tohto mestečka, kde si ľudia pomáhajú, držia pri sebe a sú si oporou a samozrejme, nie je núdza o romantiku

Prečo nie? Ja som spokojná :)

P.S. - jediné, čo je u mňa už také cez čiaru, je tá hrozná obálka. Česká je krásna a naša slovenská, tá dostala hádam najhoršiu obálku z najhorších, och!!!! Ale, aj napriek tomu, som si knižku prečítala a bolo to fajn.

Kde končí řeka Kde končí řeka Nora Roberts

Nora sa u mňa stala zárukou dobrého čítania. Je tam všetko, čo ma v príbehu zaujme. Láska, troška napätia, niekedy je ho tam aj viac, ale zvládam to...
Dráma, humor, krásne prostredie z hôr - národný park , milé aj nemilé postavy, s ktorými prežijeme dlhší čas a bavia ma aj začiatky aj závery v knihách.
Som rada, že som dala autorke šancu a už som sa doma zásobila jej ďalšími knižkami. Vrelo odporúčam.

Na smrť I. Na smrť I. Jozef Karika

Silné čítanie, no miestami sa mi čítala naozaj ťažko a potrebovala som prestávky.

Za mňa oveľa, oveľa lepšie ako Trhlina.

15.04.2023 4 z 5

Freed Freed E. L. James (p)

Najlepšia z častí, ktoré sú prerozprávané z pohľadu C. Greya. Chcela som prečítať už všetky, keď som sa na to dalo a táto sa mi páčila najviac. Som rada, že som si ju prečítala.

Muž, ktorý sadil stromy Muž, ktorý sadil stromy Jean Giono

Ak váhate, prečítajte si túto knižku. Stojí za to.

Milovaný nevlastní bratr Milovaný nevlastní bratr Penelope Ward

Ďalšia knižka od Penelope a super. Nečakala som nič extra a napriek tomu som dostala príbeh, od ktorého som sa nevedela odtrhnúť a sama som to nečakala, no prečítala som knihu na jeden záťah. Raz za čas siahnem aj po tejto autorke a vždy si dobre oddýchnem pri knižke a táto sa odohráva aj v priebehu viacerých rokov, čo mám rada.

Útes Útes Nora Roberts

Výborná knižka. Napínavá, dobrodružná a pretkaná romantickou linkou medzi hrdinami. Pátranie po poklade, potápanie, všetko to malo svoje čaro. Takéto knižky v dnešnej dobe už vychádzajú málo a je to škoda.

Lesná čarodejnica Lesná čarodejnica Skye McKenna

Krásna kniha. Ak máte radi mágiu v knižkách, kde sa netlačí tak na pílu a prostredie je rovnako čarovné, ako celý príbeh, skúste túto knihu je to lahoda a ja si veľmi prosím aj jej pokračovanie v preklade.

Láska slečny Elliotovej Láska slečny Elliotovej Jane Austen

Musím sa priznať, že na knihu ma v tomto prípade nalákal film. Nestáva sa to často, ale občas áno a som za to rada.
Vďaka filmu som zatúžila po tom, nazrieť do príbehu skrz tvorbu a predstavu autorky, užiť si to prostredie, kde sa kniha odohráva a aj jemnú, humornú a láskavú linku vzťahov, ktoré v knihe sú. A že ich bolo...
Bolo to skvelé čítanie a rada si knihu prečítam niekedy opäť ;) .

Levanduľová záhrada Levanduľová záhrada Lucinda Riley

Lucinda nesklamala ani touto knihou. Na začiatku som mala isté pochybnosti - kvôli veľmi priamej ľúbostnej linke našej hrdinky zo súčasnosti, až som sa desila, čo to je, ale všetko skončilo ako malo a po dočítaní knihy viete, že takto to malo byť a Lucinda vedela, prečo to tak napísala. Stojí za prečítanie a nielen raz :)

Silný príbeh. Napínavý, romantický, akčný a prepletený históriou, knižkami aj mnohým ďalším.

Twisted Love: Bezpodmienečná láska Twisted Love: Bezpodmienečná láska Ana Huang

Prekvapivo fajn čítanie.
Absolútne nič som od nej nečakala - brala som si ju na vypnutie a nejaké to zrelaxovanie sa, po hektickom období Vianoc v práci. Nakoniec som ju prečítala na skoro jeden nádych a bolo to fajn. Príbeh udržal moju pozornosť a teším sa aj na ďalšie diely.

Jednu hviezdičku beriem, lebo nie všetko bolo tak nejak pre mňa. Niekedy som sa proste nevedela stotožniť so správaním Alexa, či už k Ave alebo s tou jeho túžbou po pomste, aj keď bez nej by tu asi nebola taká zápletka.
No pokiaľ by išlo o partnera, tak takého ako je on by som nechcela :D nech je hocako krásny. V knižke mi to ani nevadilo a čítalo sa to dobre, hlavní hrdinovia si k sebe našli cestu a ja tak tajne budem dúfať, že sa z Alexa stane fajn chlap.

Každopádne, kniha na vypnutie je to skvelá. Je v nej dráma, romantika aj napätie a dá sa pri nej vypnúť a len tak si užiť ten príbeh.

Osobne som zvedavá na ďalšie časti a ako to bude medzi hrdinkami a ich vzťahmi.

15.04.2023 3 z 5

Hviezdna brána Hviezdna brána Ingvild Hedemann Rishøi

Smutno pravdivý príbeh, v ktorom koniec a jeho ponímanie môže byť len na vás...

15.04.2023

Povolené ztráty Povolené ztráty Nora Roberts

Veľmi sa mi páčila aj táto knižka od Nory. Už som nejaké prečítala, tie jej romantické thrillery a toto spojenie ma baví. Oddýchla som si a prežila s hrdinami niekoľko fajn rokov. Miestami bola kniha naozaj napínavá a dej odsýpal poriadne rýchlo. Určite odporúčam ako skvelú voľbu na oddych :)

1793 1793 Niklas Natt och Dag

Dobrá historická detektívka, možno aj pre náročnejšieho čitateľa. Ja som bola spokojná, aj keď úplne nemusím nechutnosti v knihách, dalo sa to a odhalenie a záver boli veľmi napínavé aj zaujímavé.

1794 1794 Niklas Natt och Dag

Pre mňa ešte lepšia ako 1. časť, ale fúúú, všetko čo sa tam deje, akú sú mnohí zlí a zákerní a do toho to prostredie, je to silná káva. Už som zvedavá na pokračovanie.

14.04.2023 5 z 5

Balík Balík Sebastian Fitzek

Moja prvá kniha od autora a prečítala som ju na posedenie.

Terapia Terapia Sebastian Fitzek

Na to, že toto je autorova prvotina, tak klobúk dole. Čítate, čítate, máte podozrivých a nakoniec sa vám všetko zrúti ako domček z kariet... perfektné.

Pasažier 23 Pasažier 23 Sebastian Fitzek

Originálny námet aj prostredie výletnej lode. Smutná minulosť, ktorá sa nám odkrýva počas čítania a mnoho zvratov, napätia, ale aj zaujímavých faktov, ktoré nie sú len autorov výmysel, ale často realita (nielen) na výletných lodiach.