Sochár smrti

Bývalého prokurátora štátu Kalifornia niekto zabije a rozštvrtí v jeho vlastnom dome. Detektíva Roberta Huntera z losangeleského oddelenia lúpeží a vrážd však oveľa väčšmi šokuje vizitka, ktorú vrah zanechal na mieste činu - bizarná krvavá socha vytvorená z častí tela obete. Hunterovi je od začiatku jasné, že vrahov výtvor má nejaký skrytý význam, ale čím intenzívnejšie sa ho snaží nájsť a pochopiť, tým viac mu uniká. Isté je len jedno - vrah prostredníctvom sochy komunikuje s políciou. Ale prečo? Vysiela ňou azda nejakú správu? Poskytuje kľúč k riešeniu? Alebo sa s nimi iba pohráva ako mačka s myšou? Po niekoľkých dňoch sa objaví ďalšie rozrezané telo a pri ňom ďalšia ohavná socha. Medzi obeťami však nie je žiadna očividná spojitosť a vyšetrovanie sa dostáva do slepej uličky. Hunter so svojím parťákom Garciom sa odhodlane vrhajú do nerovného súboja so zlom, ktoré sa nezastaví pred ničím. Podarí sa im včas poskladať správne všetky dieliky skladačky a chytiť najsadistickejšieho vraha, na akého doposiaľ narazili, skôr než zabije a zohaví ďalšiu obeť?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453947/big_sochar-smrti-58M-453947.jpg 4.61922

Robert Hunter 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Aktuell

The Death Sculptor, 2012

Kniha Sochár smrti

Sumatrae

Opet mne Carter nezklamal, opet jsem vraha neuhodla a opet se tesim na dalsi dil :)

Karoley

Místo činu jako umělecké dílo!

Robert Hunter na stopě zvráceného sériového vraha, který zanechává na místě činu opravdu nechutný artefakt. Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle?

Neuvěřitelně čtivé, napínavé, brutální, krvavé! Zkrátka další skvělá detektivka od Cartra! Už mám v knihovně objednaný další díl a nemůžu se dočkat!

Lovana

Opět nás čekalo setkání s brutálním vrahem a mými oblíbenými detektivy Robertem Hunterem a Carlosem Garciou, moc mě v tomto díle potěšila posila týmu a doufám, že se s ní setkáme i v dalších dílech.
Popisy byly stejně jako v předchozích dílech hodně drsné, ale to už jsem čekala, po předchozích dílech...
Vraha jsem rozhodně netipovala a doslova mi spadla brada, když jsem zjistila, kdo to je... Ale tentokrát mi obětí ani nebylo líto a chápala jsem vrahovy důvody...
Určitě v sérii budu pokračovat i dále.

Hodnocení 4,25*/5*

kalache

...tak to je opravdu drsnej úlet...

Doubravka1975

4.dil série a opět skvělé, drsné, krvavé. Já osobně nemám vůbec žádný smysl pro umění, takže tady v uvozovkách smekám před Sochařem a jeho fujtajbl kreativitou a samozdřejmě před týmem RH + CC + posila týmu super.
Konec i pachatel opět překvapil, ale mám pro jeho jednání tentokrát pochopení ....

-markéta-

Po delší době jsem sáhla po knize z této série a opět nemám slov. Od první kapitoly jsem byla vtáhnuta do děje a byla jsem nadšená!
Nechutnosti? Bez nich by to nešlo. Miluju je? ANO!
Musím říci, že při čtení a popisování události s bradavkou se mi sevřelo všechno v těle, ale to je na tom to boží! Nestane se to u každé knihy a to je signál toho, že kniha je napsána perfektně!
Robert s Carlosem jsou skvělí, miluji je. Roberta sice více, ale to asi každý. Trochu jsem čekala, že přeskočí nějaká menší vášeň mezi Robertem a Alicí, ale bohužel, co se stalo po vyřešení případu u skleničky, to si můžeme jen domyslet sami.
Koho jsem v této knize nemohla ani vystát byla kapitánka Blakeová. Je kapitánka, takže od ní čekám, že bude špička a mít znalostí na rozdávání, ale bohužel mi přijde, jako že do pěti neumí napočítat. A její chování k Alici? Nemám slov.
Co se MO pachatele týká, tak mě zatím nadchl nejméně, ale nic to nemění na tom, že to byla pecka. Konec byl nečekaný, myslím si že pro všechny z nás.
Činy vraha pochopitelné, ale neomluvitelné.

malvo

kniha ma nebavila...určite slabšia ako napsáno krvi..

onyx84

Další brutální pokračování skvělé fungující dvojice...příběh opět originální, vraždy šílený...ale musím si od Roberta s Carlosem chvíli odpočinout...4 díly během asi 3 týdnů a hůř se mi spí :)