Tamirai Tamirai komentáře u knih

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Waaau, toto bol úžasný príbeh! Ak váhate, neváhajte a skúste ju :)
Dobrodružné, napíné a aj zalúbené a vtipné. Všetko, čo mám rada a téma cestovania v čase, tajomná a podivná lóža s mnohými tajnosťami.

16.04.2023 5 z 5

Harry Potter a Fénixov rád Harry Potter a Fénixov rád J. K. Rowling (p)

Srdcovka.

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Super nápad, vzťahy sa tu rozbiehajú a tajnosti pribúdajú. Gwen a Gideon sú super dvojka a čítanie som si veľmi užila.

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Táto séria je skvelá! :)

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Jedna z obľúbených od Sparksa :)

16.04.2023 4 z 5

Päťdesiat odtieňov temnoty Päťdesiat odtieňov temnoty E. L. James (p)

Ja mám túto sériu rada. Mám rada Anu a tú lásku medzi hrdinami, ja som romantická duša a asi som si tam našla to milé a pekné a beriem to ako oddychový príbeh. Táto druhá časť sa mi páčila ešte viac ako prvá a bola aj kus napínavá. A už sa tu viac riešil vzťah ako dáke zmluvy, to bolo fajn.

16.04.2023 4 z 5

Päťdesiat odtieňov slobody Päťdesiat odtieňov slobody E. L. James (p)

Jedna z prvých takýchto šteklivých sérií, aj keď v dnešných časoch už vychádza iné čoro-moro. oproti takým knižkám je toto milá romantika, kde človek vypne a táto tretia časť bola aj dosť napínavá a ja som si pri jej čítaní oddýchla, upútala moju pozornosť a čítalo sa to super.

16.04.2023 4 z 5

Grey - Päťdesiat odtieňov sivej z pohľadu Christiana Greya Grey - Päťdesiat odtieňov sivej z pohľadu Christiana Greya E. L. James (p)

Pre mňa také priemerné čítanie. Ja som bola na tento diel z pohľadu Christiana zvedavá, no to to také nemastné-neslané, ale zase stále dobré čítanie - no pohľad Any ma bavil viac.

16.04.2023 3 z 5

Psia duša Psia duša W. Bruce Cameron

Ja som psíčkar a mňa tento príbeh dostal. Je to pekné, ale aj smutné čítanie, no sama si to tak nejak predstavujem, že sa psie duševrozhodli, že nám tu budú robiť spoločnosť a samé sa za tie životy mnohé naučia a spoznajú. Poplakala som si však statočne, ja som taká citlivka.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Výborné čítanie.

Kungsleden Kungsleden Jan Löffelmann

Toto bol veľmi fajn cestopis, taká jednohubka :)

Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Åsne Seierstad

Dobré čítanie, ale aj veľmi ťažké a skľučujúce a po dočítaní som sa cítila fakt mizerne.

Šarha Šarha Jørn Lier Horst

Neviem, autor je obľúbený a aj som od neho čítala jednu knihu, ale toto nebola moja dobrá voľba. Nebavilo ma to.

16.04.2023 1 z 5

Rudý šál Rudý šál Nora Roberts

Výborné! Napínavý krimi príbeh, ktorý má v sebe aj super romantickú linku, psíky a nádherné horské prostredie. Príbeh je aj dobrodružný a samozrejme pátrame aj po vrahovi.
Postavy som si veľmi obľúbila, touto knihou si ma Nora získala a ja som začala čítať jej knižky. Určite odporúčam aj nečitateľom thrillerov. Je to také fajn čítanie pre ženy.

Chybná Chybná Cecelia Ahern

Nečakala som, že ma knižka dostane. Bolo to super. Originálne, desivé a všetko to nejak dávalo zmysel. Dobrá fantasy.

16.04.2023 4 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

Druhá knižka z pohľadu Greya bola pre mňa oveľa lepšia ako prvá. Mnohé sa tu vysvetlilo a objasnilo a to sa mi páčilo. Veci, ktoré sa neriešili z pohľadu Any, sa riešili tu z pohľadu Christiana a táto séria je pre mňa takou oddychovkou, od ktorej nič nečakám a pritom si tieto knižky niekedy prečítam rada aj znova.
:) nie je to literárne veľdielo, ale podstatné je, že má svojich čitateľov a ja som si príbeh prečítala rada.

Niet úniku Niet úniku Taylor Adams

Vôbec nie zlé čítanie.
Bolo to fajn, bolo to napínavé, hrdinka mi bola sympatická a aj mi prišla dosť rozumná. Prostredie v knihe bolo také komorné, so zvláštnou zostavou ľudí na pumpe, ktorí tam proste uviazli, lebo počasie...sneh, zima, víchrica, problém so signálom. To nechcete.
Každý z nich mal svoje tajomstvá a veci, ktoré spracovával a nejak sa snažil vyriešiť, vrátanie hlavnej hrdinky a do toho Darby ešte objaví, čo objaví.

Pomaľované vtáča Pomaľované vtáča Jerzy Kosiński

Toto nie.

16.04.2023

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Dobrodružný a krásny príbeh. V tomto prípade je to o dosť iné ako Psie poslanie, ale to nevadí, aj tak som si knihu rada prečítala. Kniha sa mi páčila viacej ako film.

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Mne sa tento príbeh veľmi páčil :)
Je to milé, nenáročné, zaľúbené a prostredie v knihe na vás naozaj dýchne dávku hygge.