Slávik

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Francúzsko 1939. Dve odvážne sestry z mestečka Carriveau stoja zoči-voči zdrvujúcej skutočnosti – krajinu zaplavili nemecké tanky a oblohu zatemnili bombardéry, ktoré ju nemilosrdne pustošia. Viannin manžel narukuje do armády a v ich dome sa usadí nemecký kapitán. Osamelá mladá žena stojí pred ťaživými rozhodnutiami, od ktorých závisí život jej blízkych. Jej sestra Isabelle je mladá rebelka, ktorá rieši svoju bolesť zo straty lásky a bezpečia po svojom. Slávik je nádherne napísaný román, ktorý zblízka skúma život, lásku a hrôzy vojny a tiež spôsob, akým ľudia dokážu reagovať na nepredstaviteľné životné situácie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/325592/slavik-y62-325592.jpg 4.8631
Vydáno, Plus

The Nightingale, 2015

Kniha Slávik

Drahuš

Nádherná kniha, nemám slov. Jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. Doporučuji.

Scheila

No, dávala jsem si na čas než napíšu komentář. Musela jsem to celé vstřebat.
Kniha byla naprosto skvělá! Líbí se mi že to není takové to ohrané “koncentrační tábor” a vyždímat na citech čtenáře, takové to “čím víc brutální, tím líp.”
I když v knize nebylo toho násilí tolik jako v jiných knihách který právě tím lákají čtenáře, bylo to pro mě dost silné čtení. Pro mě mnohem více realistické. Děj je dělaný tak aby tam bylo vidět jak vyl nedostatek všeho, jak se psychika lidí mění, jak lidé ve válce žili, jak výjimka potvrzuje pravidlo, kniha plná psychické bolesti, rozhodování a odvaze. Nečekala jsem to tak dobré, jelikož občas (velmi často) se teď knihy s tímto tématem přeceňují. Děkuji za skvělou knihu.

Acner80

Toto je snad nejlepší kniha, co jsem kdy četla. Přesně taková ta, co ti nedá spát a ty prostě musíš číst a číst. Neskutečný emoční nápor, kdy ke konci mi tekly doslova potoky slz. Doporučuji!

Coco3

Wow, líbila se mi moc a dala postupně skladající se odpověď, jak náročné to muselo být pro ženy ve válce a ještě v okupovaných oblastech. "V lásce poznáváme, jací bychom chtěli být. Ve válce poznáváme, jací jsme." To beru jako fakt, protože člověk se neubrání nejspíš tomu položit si otázku, jak by se vlastně zachoval on sám v tak šílených situacích, podmínkách. Osobně si odpovídám, že nevím, a tak nesoudím. Podrobnosti násilí během okupace bylo pro mě tak akorát únosně. Toto mi utkvělo v hlavě a vystihuje to naprosto přesně: "Historky vyprávějí muži. Ženy žijí dál. Pro nás to byla stínová válka. Když skončila, nečekaly nás žádné slavnostní přehlídky, žádné medaile ani zmínky v učebnicích dějepisu. Během války jsme dělaly, co bylo třeba, a když skončila, posbíraly jsme zbytky svých životů a začaly zase od začátku." Naprosto teď rozumím, proč Francouzi často nemohou přijít Němcům na jméno. Určitě stojí za přečtení.

BobaKozu

Velmi čtivé, napínavé, zajímavé téma. Spoustu věcí jsem nedokázala předvídat, což hodnotím velmi kladně.

linda2125

Uff… absolutní doják a srdcerváč. Váhám, zda mám dát za ten vyhrocený emoční nápor jednu nebo pět hvězdiček...

... ale co, dám 5. Bavilo mě to moc!

monushka

Nádherná kniha, jejíž příběh mi rval srdce na kusy. Hodně emotivní literární zážitek.

Safrika

Skvela kniha,cetlo se samo,za ty chyby bych zabijela,ale za to autorka nemuze. Poslednich par stran jsem doslova prorvala..., budu o ni urcite dost premyslet. Doporucuji.