O mŕtvych len v dobrom

O mŕtvych len v dobrom https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427079/o-mrtvych-len-v-dobromIG4YYh-tfd-.jpg 5 12 2

O mŕtvych len v dobrom série

Mladého spisovateľa Daniela Dárskeho zastihne telefonát vo chvíli, keď priletí na pracovnú dovolenku do Fínska. Slovenská kriminálka ho žiada, aby sa okamžite vrátil domov pre podozrenie z vraždy historika Milana Hromnicu. Muža, ktorý učil na Danielovej alma mater, niekto brutálnym spôsobom dobodal. Nedôverujúc štátnym orgánom, spisovateľ sa na vlastnú päsť rozhodne pátrať po ozajstnom vrahovi. S pomocou súkromného detektíva sa mu podarí odhaliť utajenú tvár historikovho života. Pátranie však prekazí zásah polície a z ďalšej vraždy obvinia Daniela...... celý text

Tamirai
16.04.2023 5 z 5

Prekvapivo super knižka od slovenského autora. Super zápletka a aj dosť netradičná na naše pomery. Zaujímavá dvojica, ktorá sa snaží odhaliť pravdu a zbaviť Daniela podozrenia, keďže všetko ukazuje na to, že v zločine má naozaj prsty on.

Ďumbierka
12.01.2020 5 z 5

Vynikajúce!
V tomto prípade absolútne neľutujem, že som po knihe siahla, resp. mi nápísal sám autor, či nemám záujem si prečítať jeho knihu.
Anotácia ma zaujala (obálka žiaľ nie - no nesúdila som knihu poďla obalu) a tak to chcelo len tú pravú náladu na detektívku a malo to ísť samo. A veru, išlo.
Kniha sa mi čítala výborne, napriek chorobe, som ju síce čítala dlho, ale kapitoly odsýpali a ja som ju len s nevôľou zatvárala, keď som bola unavená a potrebovala som spať.
Určite k môjmu nadšeniu prispelo aj to, že čistú detektívku som nečítala už dlho a veľmi som si obľúbila hlavných hrdinov. Výborná dvojica úplne cudzích ľudí a mne sa to páčilo.
Kam sa prípad uberal, to ma veľmi bavilo, prezrádzať nebudem, no dodalo to knihe šmrnc. Úvahy, ktoré mal v hlave Daniel ma bavili a ajjeho zmysel pre humor, v niečom som sa našla a koniec s Laurou, no.... za mňa super.
Ja hľadám aj medzi riadkami a zaujímalo by ma, či autor narážal na to, čo napadlo na konci mňa, alebo to bol len jednoducho koniec knihy a bodka.
Ak navyše máte radi slovenských autorov, tak určite môžem len odporučiť. Ja ich veľa nečítam, ale táto kniha sa mi úprimne veľmi páčila.
Ja napr. nemusím tie knihy, z nášho slovenského prostredia, kde je mafia, politika, drogy a korupcia, lebo to je všade (alebo vo väčšine krimi/ trilerov, ktoré majú dej na Slovensku) a mňa to nebaví čítať, možno raz začne. Ono je to mnohokrát bohužiaľ pravda a realita, ale také knihy zatiaľ nevyhľadávam. Radšej si o tom pozriem dokument, ale v knihách túto tému nejako nemusím.
Ale teda tu nie je ani mafia, ani politika a to je dobre. Pre mňa, ako bežnú čitateľku určite ;).
A dúfam, že autor vydá aj ďalšiu knihu, určite si ju rada kúpim do zbierky.

Peter Pavonič
slovenská, 1993
2019  98%O mŕtvych len v dobrom
2022  91%Deti zatratenia

Kniha O mŕtvych len v dobrom je v