Talys Talys komentáře u knih

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásný romantický příběh o skutečné lásce, která trvá celý život.

03.01.2020 5 z 5

Vyhořet může každý Vyhořet může každý Aleš Cibulka

Syndrom vyhoření popsaný "zevnitř", na základě osobní zkušenosti. Ocenění si zaslouží zejm. velmi otevřená zpověď Aleše Cibulky, jehož popis emočního prožívání a nezměrné únavy následujících po psychickém zhroucení by se mohl stát varovným znamením pro velké množství osob pracujících na 150% a řítících se velkou rychlostí stejným směrem, jako před nimi p. Cibulka. Poslední část knihy od p. Honzáka je stručným, ale výstižným vysvětlením základních faktorů přispívajících k vyhoření, bonusem jsou testy, na kterých si čtenář může ověřit, jak na tom je, jedná-li se o riziko burnoutu.

30.12.2019 5 z 5

Síla dávných tajemství Síla dávných tajemství Sejal Badani

Poutavě napsaný příběh o rozhodnutích, která ovlivní život několika generací, zasazený do kontextu střetu dvou kultur a rozdílných náboženství.
Druhou linií je vnitřní vývoj jedné z hlavních hrdinek, která si díky životní krizi uvědomí, co má pro ni největší význam.

27.12.2019 5 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Zpověď matky masového vraha, mrazivě upřímná a krutě realistická. Všechno dorazí poslední kapitola. Skvěle napsaná, přesto se k ní už nechci vrátit - už dva dny chodím kolem hromady nepřečtených knih a nemůžu začít číst další.

21.12.2019 5 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Dočteno kvůli čtenářské výzvě. Děj odehrávající se v současnosti je místy těžko uvěřitelný, pro mě někdy zbytečně morbidní, a zdlouhavý. Mnohem opravdověji působí deníkové záznamy, které ve měn vzbudily daleko více emocí a námětů k přemýšlení než příběh přestárlé supeženy jménem Bo. Hvězdičky jsou za deníkové záznamy a závěr knihy.

10.12.2019 2 z 5

Oslava knih a spisovatelského umění a zároveň zachycení jemných vláken lidských vztahů. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

17.11.2019 4 z 5

Holky to někdy nemaj lehký Holky to někdy nemaj lehký Klára Mandausová

Velmi dobře napsaná kniha popisující, co se může stát, když si toho člověk nechává na sebe naložit moc, je poslušný, tzv. hodný. A nejde jen o holky. Skvělé jsou komentáře paní psychoterapeutky ke každému příběhu i podnětné rozhovory pana doktora Honzáka s paní Mandausovou.

10.11.2019 5 z 5

Slibuji ti svobodu Slibuji ti svobodu Laurent Gounelle

Příběh má strukturu pohádky, obdoba hrdinského putování, v tomto případě ke své vlastní podstatě. Aneb Jak Enneagramy spatřily světlo světa. Z mého pohledu jedna z autorových slabších knih.

02.11.2019 3 z 5

Kryštof ÁDéHáDě Kryštof ÁDéHáDě Pavlína Brzáková

Výborně napsaná kniha o tom, jaké to je mít dítě, které svým chováním a prožíváním nezapadá do průměru. Zpověď unavené milující mámy, která chce jen jediné - aby její syn nemusel být smutný. Hodně to záleží na tom, s jakým přijetím ze strany dospěláků se takové dítě setká. Kryštof má a měl to štěstí, že ti důležití většinou stáli a stojí na jeho straně.

28.10.2019 5 z 5

Hluboká řeka Hluboká řeka Šúsaku Endó

Krásná kniha, v níž každý z hlavních hrdinů něco hledá a nachází v plynutí Matky Gangy. Velmi se mi líbil motiv jednotícího principu všech náboženství (fandím Cibuli) a příběh Ócu kopírující jeden z nejslavnějších příběhů historie lidstva (nechci spoilovat).

23.10.2019 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Romantické, milé a optimistické čtení.

17.10.2019 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Sisi, osamělá a paralyzovaná svým trápením, obětní beránek své rodiny. Smutný a zároveň realistický příběh jedné z mnoha. Bohužel.

16.10.2019 5 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Příjemná YA fantasy o světě, kde je nebezpečné nebýt obyčejný. Hlavní hrdinka je křehká jen na první dojem, má v sobě velkou sílu. Je to prostě "paličatá ženská.":)

06.10.2019 4 z 5

Dospělí a ti druzí Dospělí a ti druzí Caroline Hulse

Průměrný příběh, ale nápad s Poseym byl bezva, tyhle části knihy jsem si užívala.

29.09.2019 2 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Tři hvězdičky za tak trochu jiný konec a postavy, které nejsou jako vystřižené z Beverly Hills.

28.09.2019 2 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Čte se jedním dechem, děj má spád, není šablonovitý a já si oblíbila všechny členy "stínové kongregace". Těším se na další díl.

19.09.2019 5 z 5

Přístav naděje Přístav naděje Nina George

Kniha se dobře čte, užívala jsem si popisů života bretaňské vesnice, s trochou pohanství. Nikdy není pozdě začít znovu, jinak a hlavně po svém.

13.09.2019 4 z 5

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

Jaké to je, když člověk dostane druhou šanci říct věci, které neřekl a zachovat se jinak, myslet víc na druhého než na sebe. Romantika jak má být, přečteno za jeden den.

11.09.2019 3 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Nevím, co mě to tehdy popadlo a koupila jsem si všechny díly. Už po přečtení druhého toho lituji. Člověk by čekal nějaký vývoj postav a ono pořád nic. Tess je stále dobrohloupá (slušně řečeno) a Hardin stále nezvládá negativní emoce, jen si k tom v Přiznání dá občas navíc nějakého toho panáka. V čem spočívá Tajemství třetího dílu už zjišťovat nebudu.

10.09.2019

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Erskinová v plné parádě, tentokrát s využitím rodinné historie.

22.08.2019 4 z 5