Taji Taji komentáře u knih

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Nápad zajímavý, takže jsem se velmi těšila. Občas jsem se i zasmála, ale to bylo asi tak vše. Z takového materiálu by se dalo udělat mnohem víc. Naprosto průměrně dílo, ale stále mnohem lepší než filmové zpracování. Čteno v originále.

01.09.2016 3 z 5

Domovina Domovina Robert Anthony Salvatore

Tak jsem se zařadila mezi nejnovější fanynky této dokonalé záležitosti. Uff, tak "krásně" prosakující emoce mi daly zabrat.

29.03.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

První půlka se mi vůbec nelíbila, druhá byla o něco lepší. Vraha jsem nepoznala, i když všichni kolem mě ano, aspoň to tvrdí :-D . Nesympatické postavy ( všechny). Celkově bych řekla, naprosté zklamání, možná jsem byla až příliš natěšená, tolik doporučení. Ale originalita se autorce musí přiznat.

07.02.2016 2 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Nádherná, moudrá a jedním dechem přečtená kniha. Už je to pár let, co jsem ji četla a neuškodí, dát si ji znova.

15.01.2016 5 z 5

Myšlení: rychlé a pomalé Myšlení: rychlé a pomalé Daniel Kahneman

Kniha, ze které jsem si hodně odnesla, mám ráda knihy založené na výzkumech ( aspoň částečně). Také poukázání na chyby v našem myšlení bylo velmi zajímavé.

01.12.2015 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Vynikající, hned se pouštím do druhého dílu.

01.12.2015 5 z 5

Analytik Analytik John Katzenbach

Naprostá spokojenost. Nemám ráda tento žánr, ale možná začnu. Chytré, výborně promyšlené, prostě brilantní!

02.11.2015 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Čekala jsem víc....Zkusím si ji přečíst v originále, mám pocit, že tam byl nějaký podivný překlad.

21.10.2015 3 z 5

Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Jason Fried

Výborná kniha pro začínající podnikatele, čtu již podruhé, i když nejsem začínající podnikatel. :-D

06.09.2015 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Moje první kniha od této autorky a opravdu jsem si ji užila.

06.09.2015 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Není to sice žádný literární skvost, ale to vůbec nevadí, u takové knihy bych to ani nečekala, myslím, že by si ji měl přečíst každý, protože to člověka posune někam dál, uvěřila jsem autorce každé slovo.

26.07.2015 5 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Tak toto se mi líbilo víc než první díl a začetla jsem se hned. Ale věřím, že po druhém čtení prvního dílu budu nadšená úplně stejně.

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Černokněžník nasadil laťku velmi vysoko a na toto jsem si chvíli zvykala, ale nakonec super, doporučuji.

25.07.2015 4 z 5

Krvavý oheň Krvavý oheň Juraj Červenák

Tak jsem dočetla i třetí díl, v podstatě jsem dala celou trilogii na jeden zátah a běžela do knihkupectví od tohoto autora koupit vše, co se dá :-D.

Radhostův meč Radhostův meč Juraj Červenák

Opět skvělý stejně jako první díl.

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Vůbec jsem netušila, že Ďuro tak výborně píše. Kniha přečtená jedním dechem. Zasadit fantasy příběh do slovanské mytologie, tak to byl naprosto výborný nápad.

Myšlením k bohatství Myšlením k bohatství Napoleon Hill

Četla jsem asi před 15 lety, knížka se mi velmi líbila, ačkoliv se výsledek nedostavil. :-D. Ale proč to hned házet na autora, prostě jsem třeba bylo málo aktivní nebo něco jiného dělala špatně. A zrovna teď jsem se rozhodla, že si ji dám znova :-)

22.07.2015 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Velmi příjemné čtení. Taková malá knížečka, která mě potěšila.

15.07.2015 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Kniha je zvláštní, ale pěkná, bála jsem se, že se budu nudit, ale nestalo se.

14.07.2015 4 z 5

Nula Nula Charles Seife

Tak nejprve jsem se knihy zalekla :-D, ale stála za to, velmi zajímavá záležitost nejen z oblasti matematiky a doporučuji, čte se dobře a to jsem v této oblasti totální lama.

13.07.2015 5 z 5