Surikata369 Surikata369 komentáře u knih

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Kniha, co se dobře četla, i přesto, že podle mě byla lehce překombinovaná. Přece jenon sloni, duchovno, kriminálka... Ale ty sloni v tom byli dost oživení, spoustu informací (plus ta osvěta skrz vybíjení slonů, za to dávám hned o hvězdičku více!) a je znát, že autorka než napíše knihu, tak si téma hodně nastuduje. Jen mě osobně docela zklamal ten konec, i když je jinak dost ozpěvovaný.

19.05.2021 4 z 5

Sestry z Osvětimi Sestry z Osvětimi Roxane Van Iperen

Velmi dobrá kniha. Nejdřív se mi do ní nechtělo, protože v poslední době se roztrhl pytel s těmi tátery, fotografy, porodními sestrami, účetními, lékárníky, děvčaty z Osvětimi (ale je samozřejmě jenom dobře, že se tak hojně teď píšou tyhle knihy, kdy pamětníků zbývá pomálu...) a ne všechny tyhle vyjmenované knihy byly podle mě dobré (přesto zase upozorňuju, i tak je prostě dobře, že byly napsány - ty si zase najde jiná skupina, který nevadí jistý přeromantizování). Sestry z Osvětimi by klidně mohly mít nějaký odbojový název, protože třičtvrtě z ní je o nizozemským odboji, hledání úkrytů, ukrývání. Moc dobře napsáno, úplně jsem cítila tu hroznou atmosféru té doby. Hrozný, jak člověk u takových knih doufá v dobrý konec a ten nikdy není, nemůže být.

09.05.2021 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

(SPOILER) Jeden z nejhorších thrillerů co jsem za poslední dobu četla. Nechápu, že to psaly dvě autorky, podle mě by stačila půlka jedný :D Od té doby, co vyšlo najevo, že Vanessa je Nellie, to šlo pěkně z kopce a to dost prudkýho. Co to jako mělo být za zápletku? Manžel ji ubližoval, utiskoval a ji nejvíc zlomí zničení deníčku. Celé rozuzlení knihy spočívá v nějaký faktuře za víno :D A ten rádoby překvapivej konec... Haha. Dávám o jednu hvězdu navíc za čtivost, ale to je fakt tak vše.

04.05.2021 2 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Teda, to byla ale praštěná kniha, až mě to překvapilo, od autora jsem dosud nic nečetla. Skvělý typ humoru, ale zároveň dost moudrosti, až jsem někdy koukala. Jak kdyby si poznámky autor na tuto knihu dělal po celý život :) Fakt osvěžující zážitek, doporučuji.

29.04.2021 5 z 5

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Ještě že nehodnotím knížky dle sympatií hlavních hrdinů, to by jinak byl propadák :) Ale takhle tenhle vydařený, propracovaný román má u mě min. 95%, protože jsem s ním moc ráda trávila tolik času, kolik vyžadoval a když jsem zrovna nečetla, často jsem si na tu prohnanou Ambru mimoděk vzpomněla a to mám zkrátka jen u dobré, poutavé knihy :)

29.04.2021 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tuhle detektivku jsem si užila. Zapeklitá hned od začátku. Děj graduje a i přes počet stran se dá přečíst tak na 3 zátahy, jak musíte číst stále dál :D Omylem jsem přeskočila knihu číslo 2 ze série a vůbec to nevadilo.

08.04.2021 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Tomuhle přesně říkám román.

07.04.2021 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Joo, tak tohle bylo něco :) Originální, svižná, obsáhlá detektivka jak má být. Jsem ráda, že tohle je 1. část série a já se budu moct začíst do další knihy od autora, kterou hned vyhledám.

29.03.2021 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Tohle byl moc příjemný román, řekla bych propracovaný. Zasazeno do různých dob (od toho nejstaršího mě to bavilo samozřejmě nejvíc), hodně postav, ale člověk se neztrácí. Různorodý prostředí, Austrálie, Londýn, zapomenutá zahrada, pánské sídlo, špinavá a chudobná čtvrť Londýna... Prostě od všeho něco a moc mě to bavilo :)

27.03.2021 4 z 5

Tady si opravdu prožijeme jeden celý den v gulagu. Rozhodně zajímavě pojato.

19.03.2021 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Přesně nevím jak hodnotit. Začátek mě bavil, nápad na knihu výborný, líbí se mi to kriminalistické prostředí, autor píše čtivě a i přes to mi to úplně nesedlo, nevím, asi jsem čekala něco temnějšího, víc ponurejšího. Takže takovej lepší průměr pro mě :)
Ještě nevím, jestli vyhledám další díl ze série.

17.03.2021 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

To se četlo samo, vážně. Dokonce bych řekla, že by jí slušelo i víc stran klidně :D Nevím proč jsem se jí tak nějak doteď vyhýbala, protože jsem si ji nakonec fakt užila. Mám ráda knihy z poválečné doby, ze Sudet, a knihy, kvůli kterým si připomeneme, že musíme být moc vděční za to, co je a máme dnes...
Jediné co bych knížce vytkla a co mě docela rozptylovalo, že se v ní vyskytuje dost překlepů, chyby v uvozovkách, apod. To mě vždycky dost ruší.

16.03.2021 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Poslední, závěrečný díl geniální série. Jsem moc ráda, že jsem na ni dostala tip. Užívala jsem si každou knihu, každou stránku, každou větu. Bylo to fakt fajn, s Elenou a Lilou a s celou tou jejich hroznou čtvrtí...
I když mě ke konci už někdy fakt štvaly (Lenú teda byla fakt párkrát na přesdrž:D), tak podle toho nehodnotím nikdy knihu. Takže za mě zkrátka plné hodnocení ????

16.03.2021 5 z 5

Tak po přečtení tohohle dílu se už vážně dostávám do fakt vyděšené fáze, kdy si říkám, co si počnu, až přečtu ten poslední??? Ten si budu šetřit, ani za nic nechci opustit Neapol a celý italský temperament :D
Prostě další vynikající díl, třebaže je hl. hrdinka Lenú čím dál míň sympatická, Neapol drsnější a atmosféra politicky hodně ostřejší...

08.03.2021 5 z 5

Dívky, které slyšely plakat moře Dívky, které slyšely plakat moře Elizabeth Blackwell

Jen si tak shrnu, co se zde objevuje v hodnocení a s čím souhlasím: ano, velmi čtivé, námět zajímavý, příjemná oddechovka a pro mě nová zkušenost - kniha z plavby z Titanicu. Ano, příběh je trochu plytčí (hm tohle slovo píšu taky poprvé:D), ale stejně stojí za přečtení, pokud máte chuť na nějakou jednodušší romanťárnu :)

08.03.2021 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Tohle je pro mě jedna z těch knih, na které myslím po dočtení ještě nějakou dobu. Téma vyloženě nelehké, rasismus se asi ani zlehčovat moc nedá, ale čtení přímo strhující. Na této knize je toho tolik dobrého :) Zajímavý se podívat, jaký je každodenní život barevného člověka v USA.. Hodně na zamyšlení. I nad sebou samým, opravdu nejsem ani trochu rasista, jak jsem si o sobě doposud myslela...?
Na závěr mýho ryze kladnýho hodnocení myšlenka, která vystihuje celou knihu a moc mě zaujala:
Co když skládačka tohoto světa nabízí tvary, do kterých se prostě nevejdete? A vy můžete přežít jedině tak, že se zmrzačíte, odřežete si všechny nohy, vypilujete se, upravíte se tak, abyste zapadli? Jak je možné, že jsme místo toho nedokázali změnit tvary té skládačky?

04.03.2021 5 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Nedočteno, ani nemám chuť hodnotit...

24.02.2021

Nechte mě odejít Nechte mě odejít Caitlin Spencer

Ehm. No jestli tohle je reálný příběh, tak klobouk dolů před napsáním. To by vysvětlovalo spoustu věcí. A taky by si člověk řekl, že je tedy dobré, že tato knížečka o nevimkolikatistranách vyšla, jinak... No nic, jsem fakt v rozpacích :D (a to se raději zdržuju komentáře nad chováním hlavní hrdinky v pozdějším věku!)

18.02.2021 2 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Achjo, škoda, že jsem ji dočetla. To byl fakt príma zážitek, přesně můj šálek čaje :) Líbil se mi styl psaní, dějové linky, zasazení do válečné doby, tloušťka knihy, vykreslení postav, rozlouskávání příběhu a hlavně ten KONEC. Plný hodnocení, moc se nerozmýšlím.

18.02.2021 5 z 5

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

Já si to právnické prostředí fakt oblibuju :D Díky autorovi. Vyhledám určitě další knihu, to se prostě tak dobře čte...

17.02.2021 3 z 5