surikata246 surikata246 komentáře u knih

Doba jedová Doba jedová Anna Strunecká

Velmi zajímavá kniha, která donutí člověka k zamyšlení se nad tím jak žije, stravuje se i si škodí.

21.04.2018 5 z 5

Zlatý věnec Zlatý věnec * antologie

Pro mne srdeční záležitost od dětství věnováno mými prarodiči po návratu z nemocnice po operaci mandlí. Má čestné a stálé místo v mé knihovně, dnes z ní čtu dětem.

16.04.2018 4 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Nejmilejší a nejoblíbenější knížka pro děti v naší rodině, tak ohmataná a rozpadlá. Ukořistil ji bráška při stěhování a nechal ji opravit ... Koupila jsem si ji později na výletě se školou v Praze a vracíme se k ní velmi často a rádi.

15.04.2018 5 z 5

Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama Robert Fisher

Knížka se se mi líbila a mnoho mi dala při vyrovnání se z obtížnou životní situací. Jsem ráda, dostala se mi do ruky zcela náhodou. Doporučuji všem.

14.04.2018 4 z 5

Voyeurův motel Voyeurův motel Gay Talese

No to mne podržte trochu ujetý koníček pozorovat lidi v intimních situacích. Pro mne téměř nepochopitelné, protože si vážím svého soukromí i u ostatních lidí. Kamarádce se to celkem líbilo, ale já jsem byla zklamaná a měla potíže dočíst.

14.04.2018 2 z 5

Příběhy z Medové stráně Příběhy z Medové stráně Václav Deyl

Vzpomínka na dětství trochu nostalgická jak spíme v létě u babičky na zahradě ve stanu, čteme si před spaním tuto knížku na střídačku každá kousek. Moc se nám to líbilo. Škoda jen, že některé členky už tu na světě bohužel chybí. Vždy ráda vzpomínám při otevření této knihy.

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Oblíbená kniha mé maminky a později také mne. Příběh neuvěřitelné odvahy, vůle a obstát ve světě mužů, naučit se exotické jazyky a odejít do cizích krajin. Dostala jsem k narozeninám od rodičů, když jsem po těžké autonehodě ležela v nemocnici a bylo to těžké. Dnes už chápu proč, že je velmi důležité bojovat a nevzdávat se za každých okolností ať Vás potká v životě cokoli. Vřele doporučuji.

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Před 2 dny jsem ji jedním dechem přečetla a byla nadšena. Vlastně se potkali v pravý čas, když byli oba v nouzi a stali se nerozlučnými přáteli. Jako milovnice koček mám velkou radost, že se Bobovi daří moc dobře.

14.04.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Moje mladší sestra si přinesla domů knížku půjčenou od sousedky Páji a četla a nemohla se odtrhnout. Přečetla a přiběhla ke mě se slovy všeho nech mám něco super a musíš si to hned taky přečíst. Výborný překlad a skvělá zápletka.

Gejša Gejša Arthur Golden

Kniha mne velmi zasáhla citově, kulturní rozdíly a tradice postavení ženy ve společnosti. Souboj se svým osudem a téměř z ničeho se vypracovat v obdivovanou ženu, získat lásku milovaného muže. Na radu přátel jsem četla dříve než viděla film a doporučuji to i ostatním.

14.04.2018 5 z 5

Zamilovaný večerníček z dětství a knížku maminka mě a mým sourozencům půjčovala od přátel a z knihovny a četla nám ji při nemoci. Doma jme ji bohužel neměli, rodiče ji tenkrát nemohli sehnat. Naše děti malé hrdiny z lesní chaloupky také milují.

Mikeš Mikeš Josef Lada

Náš milovaný kocourek Mikeš a parta dalších zvířecích kamarádů. U nás se dědí z generace na generaci, patří ke stálým hitům když dochází nápad jak malochy před spaním uspat. Když jsou nemocné nebo smutné ke zlepšení nálady, vždy je to milé setkání.

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Krásné a veselé příběhy zvířecího přátelství,zakotvily v mém srdci navždy. Největší úspěch u mne i mých dětí sklízí- Jak pekli dort a O panence, která tence plakala.

Vzpomínky Göringovy sekretářky Vzpomínky Göringovy sekretářky Cindy Dowling

Stále mám trochu zvláštní pocity z přečtené knihy. Pořád mě zaráží jak se to Hitlerovi a dalším nacistickým pohlavárům mohlo tak vydařit a zfanatizovat masy, zřejmě byla využita frustrace z prohrané 1. světové války a pak neutěšené hospodářské situace. Vím,že neexistuje kolektivní vina a znalost řadových Němců byla dosti okleštěna o určitých událostech. Ale je to stále citlivé téma a mnozí co se toho opravdu účastnili to popírají či se vymlouvají,že nic nevěděli a netušili.

14.04.2018 3 z 5

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Můj hrdina mého dětství, kterého mám stále ráda. Má stálé místo i v knihovničce mých dětí. Právě čteme s mladšími dětmi v rodině a moc se jim líbí.

Mluvící balík Mluvící balík Gerald Durrell

Krásná knížka, kterou jsem dostala od tety Anežky k 10. narozeninám. Pana Durrela mám moc ráda.

20 x Čtyřlístek 20 x Čtyřlístek Ljuba Štíplová

Radostné shledání po letech odmlky a přečteno s mými dítky. Jejich reakce předčila mé očekávání. Tolik radosti, údivu a hlavně smíchu. Pro mne zážitek který si stále hýčkám. Možná přispěl k uzdravení nejmladší dcery ze zákeřné nemoci. Skvělé!!!

Dětská encyklopedie Dětská encyklopedie Bohumil Říha

Nejoblíbenější z mých knížek v dětství,stále jsem v ní listovala a chtěla z ní číst dokud jsem sama neuměla číst.Stále ji máme doma a líbí se i mým potomkům!!

Já a tropy Já a tropy Ludmila Vítovcová

Celkem to ušlo,čteno na dovolené u moře.Doporučeno od kamarádky.

14.04.2018 3 z 5

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

Dick Francis je stálice v knihovně a srdeční záležitost vždy napínavé a čtu,čtu dokud vidím a vnímám bez ohledu na to kolik je hodin zvláště v noci !!! Mnoho času strávených ve frontách a rezervování v knihovnách a časté prosby o půjčení titulu u mého strýce, který vlastní téměř všechny jeho knihy. Milujeme koně a je to láska na celý život.

13.04.2018 5 z 5