Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama

Mezinárodní bestseller Rytíř v rezavém brnění je jednou z těch „velkých malých knížek“ oslovujících všechny čtenáře, kteří pátrají po smyslu života, hledají sebe sama, své vlastní já a skutečnou vnitřní svobodu. Příběh, známý milionům čtenářů ve více než dvaceti zemí světa, začíná v okamžiku, kdy si jeho hlavní hrdina, který se dosud považoval za ctnostného rytíře, jemuž nelze nic vytknout a jemuž nic neschází, uvědomí, že je uvězněný ve svém brnění, které mu brání v plnohodnotném životě, v komunikaci s nejbližšími i se sebou samým. V té chvíli se bezradný rytíř rozhodne vstoupit na cestu hledání svého pravého já, na svou osobní výpravu za sebepoznáním. Přestože na své cestě narazí na mnoho zdánlivě nepřekonatelných překážek, na konci svého putování dospívá ke kýženému cíli: Stává se člověkem, který prohlédl, zbavil se klamných iluzí, vykonstruovaných představ a šalebných tužeb a našel autentickou svobodu. Rytířovo putování odráží i naši životní zkušenost, plnou nadějí a zklamání, víry a rozčarování, smíchu i pláče. Vyzývá nás, abychom nelpěli na tom, co už víme, abychom se zvídavě otevřeli právě tomu, co ještě neznáme a čeho se možná bojíme. Jen tak rozšíříme hranice své mysli, zbavíme se vnitřních bariér, které nás omezují. Jen tak svlékneme své brnění, v němž jsme uvízli. Rytířův příběh je příběhem každého z nás, každého, kdo se pídí po smyslu života a lásky. Prožijme spolu s ním dobrodružství vnitřní proměny. Robert Fisher je autorem více než čtyř set rozhlasových pořadů a téměř tisícovky pořadů televizních. Se svým přítelem Arthurem Marxem napsal také řadu broadwayských her a filmových scénářů. Jeho nejznámější kniha Rytíř v rezavém brnění byla přeložena do více než dvaceti jazyků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136457/rytir-v-rezavem-brneni-aneb-o-muzi-ktery-nasel-sebe-sama-136457.jpg 450

The Knight in Rusty Armor (1990)

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Rybka Publishers

roso.mak

Jako bajka dobré. A autor má vlastně pravdu. Pro úplné pochopení doporučuji si přečíst doslov (nebo si přečíst jenom doslov). Ale mně to podání prostě nevyhovuje.

surikata246

Knížka se se mi líbila a mnoho mi dala při vyrovnání se z obtížnou životní situací. Jsem ráda, dostala se mi do ruky zcela náhodou. Doporučuji všem.

kilometr
23.11.2017

Ze začátku jsem se několikrát i nahlas zasmál,což se mi u knihy nestává často.Přesto je to jenom lepší průměr,na mě byl rytíř dost uplakaný.Hlavně,že našel,co hledal.60%.

petra7210
04.07.2017

Kniha se čte sama. Je to vlastně taková pohádka pro dospěláky :)

Scheila
07.05.2017

Milá jednoduchá a odpočinková kniha.
Příěh byl jednoduše a však hezky popsán. Člověk si u této knihy uvědomí věci, které vlastně už ví, ale potřebuje je "slyšet"
Popravdě doslov k českému vydání se mi osobně líbil víc než samotná kniha.

Markéta137
24.04.2017

Milá malá jednohubka s filozofických přesahem. Moc pěkné.

Ramazith
26.02.2017

Osobně jsem vůbec netušil, co od této knihy očekávat a tak jsem se jal do čtení možná s trochou obav, zda jsem si nevybral nějakou zbytečnost. Ta se však záhy vytratila a já začal hledat v Rytíři v rezavém brnění sebe sama, neboť každý z nás občas žije ve svém brnění, svém komfortu, že kterého jen velmi nerad vystupuje. Tahle knížka je úžasná i v tom, jak je napsaná a nejednou mě dokázala velmi rozesmát.

Knihomol22
06.02.2017

Opravdu pekna pohádka pro dospělé :)
Vřele doporučuji.

anetka.repova
20.03.2016

Jelikož takovou literaturu nečtu, tato knížečka byla boží. Příběh jednoduchý a natolik krásný, k zamyšlení. Fakt moc pěkné.

Rozhodně doporučuji k přečtení.

kamibe
07.09.2015

Pro mne to bylo velmi milé čtení. Jsou tam pěkné hlášky:
Člověk nic nevidí, dokud nepochopí.
Mlčet je víc než jen nemluvit.
Abys odhodil brnění, na to musíš být sám.
Nejdřív jsem to četla sama a hezky se u toho bavila. Pak jsme si to četly s kamarádkou při chůzi po pláži a znovu jsme se u toho pěkně bavily. A teď si to vezmu s sebou na dovolenou a budu to číst svému kamarádovi. Jsem zvědavá, co na to řekne.
Myslím, že je to jedna z knih, které se dají číst v každém věku.

Anceroh
03.11.2014

Hezká pohádka ;-). Doporučuji.

EMK
22.09.2014

tato kniha se mi strasne libila, pujcila jsem si ji od kamaradky jako odpocinkovou cetbu a precetla jsem ji jednim dechcem s usmevem na rtech.. jedna z knih, kterou by si mel precist kazdy.. plynou z ni krasna pouceni

Pawlisman
04.09.2014

Poměrně potěšující svěží příběh s několika nadprůměrnými momenty. Kniha neříká k lidskému bytí a seberozvoji zas tak moc, ale říká to krásně kulantně v pěkném prostředí. Lze doporučit.

Robert Fisher

Robert Fisher