Vzpomínky Göringovy sekretářky

Vzpomínky Göringovy sekretářky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169550/bmid_vzpominky-goringovy-sekretarky-RGK-169550.jpg 4 18 5

Louise Fox se narodila do obyčejné rodiny na břehu Baltského moře. Její život ovládl nacismus v Německu. Jako mladá dívka musela nastoupit vojenskou službu a nečekaně se dostala až do Berlína, kde pracovala jako sekretářka Hermanna Göringa a organizovala zásobování Luftwaffe. Na sklonku Třetí říše skončila v Berchtesgadenu, kde byla zatčena a vyslýchána americkými vojáky. Uprchla a vydala se na pouť napříč zničeným Německem. Po mnoha dobrodružstvích včetně dalšího zatčení se dostala zpátky na sever…Odvíjí se před vámi příběh jejího neobyčejného života za jednoho z nejděsivějších režimů v dějinách. Nabízí poznatky získané z nejbližšího okolí nejvýznamnějších nacistických pohlavárů.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Historie
Vydáno: ,

Daughter of the Reich:the incredible life of Louise Fox , 2006

vvikingg
15.12.2023 3 z 5

Hrdinka románu Luisa byla sekretářkou u Göringa pouhý měsíc, novinářka, která s ní knihu sepsala toho využila k názvu knihy, aby se kniha dobře prodávala. Zajímavý je příběh jak se se ke Göringovi dostala, pracovala jako kapitánka na velitelství Luftwaffe, které bylo umístěno v lesích u Postupimi, jednoho dne při cestě do práce nakole ráno narazila na sestřeleného anglického letce, kterého zavedla lstí na kontrolní stanoviště wermachtu, byl zajat a skončil v táboře pro válečné zajatce. Za to obdržela osobně od Göringa medaily, když jedna z Göringových sekretářek onemocněla, šéf Luftwaffe si vzpomněl na hrdinku a nabídl ji místo osobní sekretářky v Berlíně, kde strávila pouhý měsíc, Göringovi je věnována jedna kapitola. Kniha je spíš osud jedné německé ženy , před válkou, během války a po válce.

Erizzani
30.07.2020 3 z 5

Četla jsem hodně knih z tohoto období a musím říct, že u této se mi líbila otevřenost, se kterou byl příběh vyprávěn. Navíc většina příběhů končí s válkou. Jsem ráda, že jsem si mohla přečíst jak pokračovala její životní cesta dál.

mot33
24.12.2018 4 z 5

Četl jsem lepší i horší.Takže pod 50 procent,ale líbil se mi konec jak to bylo po válce takže nakonec čtyři hvězdy.

surikata246
14.04.2018 3 z 5

Stále mám trochu zvláštní pocity z přečtené knihy. Pořád mě zaráží jak se to Hitlerovi a dalším nacistickým pohlavárům mohlo tak vydařit a zfanatizovat masy, zřejmě byla využita frustrace z prohrané 1. světové války a pak neutěšené hospodářské situace. Vím,že neexistuje kolektivní vina a znalost řadových Němců byla dosti okleštěna o určitých událostech. Ale je to stále citlivé téma a mnozí co se toho opravdu účastnili to popírají či se vymlouvají,že nic nevěděli a netušili.

pagac17
08.12.2014

Velmi zajímavá publikace. Autorka spolu s Louise Fox popisuje pod názvem Vzpomínky Goeringovy sekretářky.. Protože jsem senior, který pamatuje vznik Hitlerovi říše jsem si rád připomenul tehdejší situaci od nastoupení Hitlera jako kancléře, zabrání naší země, zahájení světové války, její průběh a i konec. Velmi poučné zvláště pro dnešní mladou generaci. Osoba Louise dokumentuje víru ve vůdce a jeho pomahačů. Jeho druhým mužem byl právě Goering. Sama Louise osvětluje jeho povahu, která se zakládala na jeho chuti o moc a popularitu. Jeho počínání bylo často až dětinské. Goebelsova propaganda ovlivnila národ do té míry, že věřili jeho propagandě do posledních chvil konce války. Podle Louise a i autorky, běžně Němci převážné nevěděli o zvěrstvách, které páchali na Židech a ostatní neárijcích a likvidovali je v koncentračních táborech. Až v průběhu konce války a hlavně spojeneckého bombardování jim pomalu otevíralo chápání skutečnosti. Závěr románu dle skutečnosti popisuje útěk Louise do Australie a její tamnější peripetium. Možno říci, že celý děj románu je učebnicí, co se v Německu dělo před světovou válku, během ní a i po ní. Charakterizuje také počínání vítězných mocností, jak si počínali Američané, jak Britové a Francouzi a také Rusové. Ti prožili světovou válku nejkrutěji a s největšími lidskými ztrátami, nehledě na rozvrácené hospodářství