Sulmo Sulmo komentáře u knih

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Bylo to svižné,a neurazí to.

28.04.2024 2 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

(SPOILER) No teda. Bylo to zvláštně psané. Jako když přepsali policejní protokoly do vět. Všichni lidé v tomhle příběhu (pravdivém) byli blázni nebo zfetlý. Jako ,nahodile a omylem,pardon já vlastně nechtěl' zabít tři lidi a zpopelnit si je na dvorečku, jako pan otec, to snad ne. Dospělá dcerka 10 let mlčí, a věří té malé? To tam jako 20 let nebydlela? Bába vidí hřeby na oknech a jde si po svém? Je to hrozné.

23.04.2024 2 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Dobré, čtivé, napínavé... dávám plný počet hvězd.

10.03.2024 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Hm hm hm. Tak nevím. Ta afektovanost Kim ve všech rozhovorech, kolikrát nikdo ani nedořekne větu, a pak šup prásk bum,ty jsi vrah. Dávám 2 hvězdy.

09.03.2024 2 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Beru to trošku i jako společenský román. Detektivní zápletka dobrá.

28.02.2024 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Místy dlouhé, občas napínavé, a po odhalení vraha si řeknete Proč mě to netrklo dřív? No-Strika taky ne...

12.02.2024 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Podezřelí jsou všichni, vrah jen jeden. Bystřejší čtenář detektivek může vraha odhalit dříve, ale stejně si nebude jistý. Pohodová detektivka. Hvězda navíc za hezkou obálku.

08.02.2024 4 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Nejdřív se to tak zajímavě rozjelo, ale motiv a rozuzlení to zazdily. Včera dočteno, a dnes už nevím,jak to bylo.

06.02.2024 1 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Dávám vysoké hodnocení. Žádný krvák, přestřelky, žádné otravné ,jiskření' mezi hrdiny. Prostě taková pohodová detektivka. A plus hvězdička za to,že ani jeden hlavní hrdina neholduje alkoholu a drogám.

28.01.2024 5 z 5

Vraždy v nakladatelství Vraždy v nakladatelství P. D. James (p)

Mně tedy tahle autorka vyhovuje. Je to taková oddechovka jako Christie,neurazí.

10.11.2023 5 z 5

Rubáš pro slavíka Rubáš pro slavíka P. D. James (p)

Jako dobrý,ale jaké bylo moje překvapení když jsem zjistila,že jedné oběti bylo přes 30. Tím pádem to ,obula bačkorky' atd.mohli vynechat. Jinak dobrá detektivka,i když trochu roztahaná.

14.10.2023 3 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Dávám nižší hodnocení. Tak nějak tomu něco chybělo. A hlavní hrdinové se teda chovali jako malí!

08.10.2023 3 z 5

Vytoužená smrt Vytoužená smrt Cara Hunter

Nechápu název knihy. Kdo teda po té smrti toužil, nebo si ji přál nebo nevím...? Nějak mi asi něco uniklo. Posledních 40 stran zbytečných. Snad to bude příště lepší.

04.10.2023 2 z 5

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Musím teda říct,že jsem v polovině knihy přeskočila asi na posledních 50 stran,a vůbec o nic jsem nepřišla. Nějak se mi ta kniha nelíbila,nevím proč

15.09.2023 1 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

(SPOILER) Čtu už z nostalgie. Nevím, proč by měl děda důchodec pořád vést Sûrete, a všichni ho do toho nutí? Ať už odpočívá. Nebo ať je jen externí poradce, soukromé očko...
Jinak k příběhu. Fajn oddechovka,kde už víte,že můžete s klidným svědomím vynechat některé odstavce. Jen menší mínus - to jako oni nezjistili podle mobilu a signálu, kde kdo byl,připadně komu Tony volal? Já vím, že by ,jako' nic neobjevili,ale stejně.

10.09.2023 5 z 5

Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Hana Whitton (p)

Dobrá historická detektivka, hledala jsem trochu něco jiného, než jen Vondrušku. Přečtu další díly.

09.09.2023 5 z 5

Chlapec z lesů Chlapec z lesů Harlan Coben

Zlatá střední cesta,a pokud se chcete dozvědět, kdo chlapec z lesů je(kvůli tomu jsem to četla), tak smůla!! A moc nějaký politický.

09.09.2023 2 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Zlo bylo potrestáno,a jakým způsobem toho hlavní hrdina dosáhl, se neptejme... chvíli se děj táhne,pak je to akční. Ale dobrý. Zajímavá zápletka. Jen jestli bude v dalším díle zase 70x "o.k., víte, chápete," tak odkládám.

05.06.2023 3 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Jako jo,šlo to. Po dlouhé době bez různých popisů forenzních týmů,zdlouhavého sledování kamer apod., a byly tam i vtipné momenty. Uvidíme, jak se série dále vyvine.

25.05.2023 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

(SPOILER) Proč proboha proč musí vždy někdo z týmu zemřít tak blbě, a proč je do případu zamotaná vždy rodina policisty. Ty její děti už by musely být v blázinci a bát se vycházet. A ještě se policajti podivují nad tím,že už mají děti mobil. A já teda nevim,ale jestli mají v Irsku opravdu takovouhle mládež,kdy se desetiletí toulají po nocích, tak je s lidstvem konec. Amen. Jinak zápletka dobrá,ale ubírám hvězdy za výše popsané.

19.05.2023 2 z 5