Rubáš pro slavíka

Smrt mladé zdravotní sestry mohla být způsobena nedopatřením během lékařského výcviku. Druhá sestřička mohla spáchat sebevraždu Inspektor Dalgliesh je ale přesvědčen, že byly obě zavražděny

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/6058/rubas-pro-slavika-6058.jpg 4.3101

Adam Dalgliesh (4.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Motto

Shroud for a nightingale (1973)

Kniha Rubáš pro slavíka

michaela2338

Jamesová je často srovnávána s Agathou Christie. Tady nesouhlasím. Postavy Agathy jsou barvité a charaktery rozmanité. Dokážou vzbudit pestrou škálu emocí včetně sympatie a soucitu. Postavy Jamesové jsou jen protivné a jejich univerzální emocí je zhnusení a odpor. Vedle Poirota a slečny Marplové působí Dalgliesh studeně. Christie píše čtivě, Jamesová těžce a popisně. Výslechy sester byly zdlouhavé a nezáživné.

Jako vždy skvělý Adam Dalgliesh. Super zápletka, která se zdárně vyřešila k mé naprosté spokojenosti, a já se těším na další knížku.

Anasa
19.08.2018

Sáhla jsem po starší autorce a byla jsem odměněná tím, že se zase jednou detektivka nezvrhla v thriller. Zůstalo u klasického pátrání, po první vraždě následovala další, bylo o čem přemýšlet. Jamesová dost času věnuje popisům míst, někdy je to příliš zdlouhavé, ale nesklouzává až k nudě. Co mi trochu vadilo, bylo malé rozlišení sestřiček v zácviku i vrchních sester. Občas jsem se ztratila ve jménech. Celkově příjemná kniha, která se dobře četla.

martiline
27.07.2018

Pěkná detektivka. I když jsem seriálové zpracování viděla celkově dvakrát, nepamatovala jsem si, kdo vraždil. Musím říci, že kniha je tisíckrát krásnější ... seriálové pojetí bylo takové prázdné a kdyby nebylo představitele Adama Dalglieshe ... nevím nevím.

katerina5544
15.04.2018

Tato kniha se mi necetla moc dobre, je tak zvlastne-tezce psana. S Agathou se neda dle meho srovnavat. Chvilemi me to nebavilo,tahlo se to, nemelo to napeti a spousta veci byla v knize jakoby zbytecnych, hlavne cely ten uvod o inspektorkach byl o nicem. Za me spis prumer. Filmy s Doughlisem se mi libily mnohem vic.

25.02.2018

Podle mého názoru výborně vystavěná detektivka, která mi do jisté míry připomínala knihy Agathy Christie. Zápletka byla opravdu důmyslně vymyšlená a originální. Za mě tedy naprostá spokojenost a samozřejmě i nejvyšší hodnocení :-).

Chesterton
08.02.2018

Četla jsem v mládí a vzpomínám na ni jako na velice pěknou detektivku. Hodně mě bavilo prostředí - asi, že jsem sama studovala stejný obor:) Tehdy mě přišly i filmy moc povedené.

Adso
04.02.2018

Pro mě nejlepší kniha od P.D. Jamesové. Pokaždé v ní objevím něco nového, něco, co má s dějem a rozuzlením byť jen sebemenší souvislost. Jako čtenáře mě do děje vtahovalo nejen napětí a touha po vypátrání vraha, ale také jsem byl fascinován uzavřeným, téměř klášterním prostředím ošetřovatelské školy. To místo dalo vyniknout charakteristickým rysům jednotlivých postav do takové míry, že o nich čtenář ví naprosto vše a nechce se mu proto věřit, že vrah je někde mezi nimi.

Phyllis Dorothy James
anglická, 1920 - 2014