SueD SueD komentáře u knih

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Super, napínavé, děsivé, smutné, drásavé, Skvělý románový počin nejen pro ženy. Byl by to skvělý film.

27.12.2020 5 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Napínavá detektivka, četla jsem i předchozí díly a napínavost ani u tohoto dílu neklesla... Super.

Řecké mýty Řecké mýty Robert Graves

Je to skvělé, je v ní vše důležité. Co věta, to podnět k vyhledání nových informací

30.01.2024 5 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Takové knihy miluji a mohla bych číst vlastně jenom je, ať jsou pro mnohé hloupé a o ničem, já si tu jejich lehkost užívám.

17.12.2021 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Bylo to napínavé, místy až tak ,že jsem knihu odkládala a vracela se k ní až za denního světla. Mám tuhle autorku moc ráda, málokdo umí vykreslit atmosféru tak dobře, jako ona.

23.10.2021 5 z 5

Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu David Michie

Opět - zábavná kniha, ale že by byla hluboká nebo mě přivedla na myšlenky, které mě nikdy dřív nenapadly, se opravdu nedá říct. A to jsem nechodila ani do mensy.

28.12.2020 5 z 5

Dějiny světla Dějiny světla Jan Němec

Nedařilo se mi začíst. Čekala jsem poutavý příběh o umělci, ale dostala jsem takový zmatený pokus o umění... nevím, nebavilo mě to.

27.10.2023 2 z 5

Znamení neznámého: Rozhovory o spiritualitě Znamení neznámého: Rozhovory o spiritualitě Jan Němec

Psát o spiritualitě není jednoduché, protože o tom píše kde kdo a většinou špatně. Tohle ale špatné vůbec nebylo, je to chytře zpracované, dobře napsané, hezky promyšlené, nebude se vám u toho křivit obličej znechucením. Povedlo se.

28.04.2022 5 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Oddychovka psána lehkým perem, přečteno za dvě odpoledne, moc jsem se u toho bavila, pila kávu a odpočinula si. Doporučuji.

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Dlouho jsem hledala nějakou klasiku s přesahem do dneška, což Chladnokrevně splnilo dokonale. Takhle strašné věci se dějí i dnes, a proto pro mě nebylo těžké si umět představit všechny ty situace i dneska. Akorát jsem se pak sama hodně bála, no.

Uspořádání světa Uspořádání světa Henry Kissinger

Posloužilo mi to jako dobrá učebnice, z níž jsem při zkouškách hodně citovala. Autorovo vidění světa je sice hodně černobílé a je potřeba trocha kritického myšlení, ale je to jedná z těch lepších mainstreamových knížek pojednávající o vývoji politiky v uplynulých dekádách a nejen jich.

25.10.2021 5 z 5

Civilizace Civilizace Laurent Binet

Nejdřív jsem se nemohla začít a vůbec mě to nebavilo. Nechápala jsem kde jsem, co to je za lidi a kam děj směřuje, ale asi po 70. stránce se to změnilo, podařilo se mi se začíst a knihu jsem si užila až do konce. A tak všem doporučuji - mějte s textem trpělivost, vyplatí se to.

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

Jedním slovem: Neuvěřitelné! NEuvěřitelné, jakou má autor představivost a kolik má nápadů, moc mě to bavilo.

23.10.2021 5 z 5

Škola mrtvol Škola mrtvol Louis Ferdinand Céline (p)

Tohle je jedná z mých nejoblíbenějších knih tohoto autora.

24.10.2020 5 z 5

Skočná Skočná Louis Ferdinand Céline (p)

Skočná mě bavila, přemýšlení postav, práce s jazykem autora... všechno bylo až mystické, dá se říct.

Holčička a cigareta Holčička a cigareta Benoît Duteurtre

Hodně, hodně zvláštní a neotřelý text. Vydávání podobné literatury kvituji, jen houšť!

10.02.2024 5 z 5

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Dětská literatura není zrovna moje guilty pleasure, ale tady mě nalákala obálka a jsem ráda, že jsem si knihu koupila. Někdy je lepší si koupit chytrou dětskou knihu než tupou oddychovou. Zámek v oblacích doporučuji všem, je to skvělá kniha.

10.02.2024 5 z 5

Pomerančový háj Pomerančový háj Rosanna Ley

Obálka je hezká, ale kniha nenaplnila má očekávání.

30.01.2024 2 z 5

Putování žabáka Filemona Putování žabáka Filemona Jana Šrámková

S jejími prózami pro dospělé se míjím, protože je absolutně nechápu, buď mi přijdou i ničem nebo jako blábol, tohle mě ale bavilo. Je to hravé, vtipné, krásné ilustrace. Až budu mít děti, určitě jim to budu ráda číst.

06.02.2022 5 z 5

Opráski sčeskí historje. Zmikund vs. Huz – paralenní žitovopisi Opráski sčeskí historje. Zmikund vs. Huz – paralenní žitovopisi Jaz

tohle je prostě láska. Opakování historie a vlastně i gramtiky formou vtipných obrázků. Většina fórů je jak ze základky, ale vůbec i to nevadí. Často si v této knize ráda jen tak listuju.