Sudin Sudin komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tohle byla třešnička na dortu mezi čtením detektivek, obohacená o to, že sám z tohoto kraje pocházím, a proto si můžu popsané události porovnat s vyprávěním svých prarodičů. Toto by měla být povinná četba pro dnešní děti, aby si uvědomily jak se mají a máme dnes dobře a jak to vypadalo ještě relativně nedávno, tj. před zhruba 100 lety. Těším se na další díl, jelikož ten již bude přímo z období života mých prarodičů a jsem zvědav jak budou osudy postav dále pokračovat a jestli zde bude opět podobnost.

04.02.2021 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Docela fajn oddychová detektivka, ale v hlavě mi dlouho nezůstane. Takhle série se mi líbí více než předchozí s Erikou i když jsem ještě nedočetl všechny knihy. Určitě si přečtu i další díl.

29.01.2021 4 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

Výborná kniha, společně s Řekni lituji jedna z mých TOP knih. Jdu shánět další od tohoto autora.

05.01.2021 5 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Juuu tak tohle se mi hodně líbilo. Správné psycho, střídání kapitol dle pohledů jednotlivých postav to je styl který můžu a třešnička na dortu ten příběh. Za mne pecka.

05.01.2021 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Jako úvodní trilogie to sice není, ale čtivé a zajímavé to bylo. Holt Larsson byl jen jeden.

05.01.2021 4 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Jak se psalo několikrát v knize, od A do B do Z. Asi tak lze charakterizovat celou knihu. Zajímavý námět, ale tak nějak to vyšumělo do ztracena.

06.12.2020 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Má první audiokniha. Tak nevím jestli to bylo tím, ale příběh mi přišel takový obyčejný, nudný a kdo za vším stojí se dalo vytušit už dlouho dopředu. Uvidíme co druhá kniha.

12.11.2020 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Opět jsem dostal co jsem očekával, něco se vytušit dalo, něco vůbec, akční, místy přehnané, ale stále hezky propracované a 700 stran uteklo jako voda při dlouhých podzimních večerech.

09.11.2020 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Naprostá spokojenost, tuto knihu řadím vedle Hypnotizera a Stalkera k nejlepším v sérii. Byl jsem si téměř jistý, kdo za vším stojí, ale nakonec jsem byl vedle jak ta jedle. Těším se na další pokračování. A pokud tady někdo píše, že to je moc násilné, nechutné atd. tak je to thriller, pokud bych chtěl něco jiného, přečtu si Babičku - Boženy Němcové :-). Od Larse Keplera, po přečtení všech knih, nečekám nic jiného.

01.11.2020 5 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Opět se to super četlo, ale co ten závěr? Uvěřil bych kde čemu, ale tomuhle teda ne. Za mne velká škoda. Škoda že se autorce nedaří navázat na první dvě knihy série, které byly super.

29.10.2020 4 z 5

Dějiny 20. století Dějiny 20. století Paul Johnson

Výborně a poutavě popsány dějiny, z trochu jiného, než obecně přijímaného pohledu. Na to jaká to je bichle se to četlo samo.

26.10.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Tohle mne příjemně překvapilo, nic moc jsem od knihy nečekal, ale dostal jsem napínavý originální příběh. Finále trochu přehnané, ale jako oddychovka super.

18.10.2020 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Super kniha. Viděl jsem kdysi film, ale kniha se mi i tak hodně líbila. Pokud si člověk umí představit že je něco takového možné i v reálu, tak je to super psycho.

14.10.2020 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Příběh tentokrát nebyl žádná pecka, ale aspoň se nám to všechno uzavřelo. Asi mi tato kniha nezůstane dlouho v paměti.

20.08.2020 4 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Nebylo to špatné, ale předchozí dva díly se mi líbily více. Tak nějak jsem tušil kdo za tím bude, tak ní to přišlo trošku zdlouhavé.

20.08.2020 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tohle mi moc nesedlo. Zápletka nebyla špatná, ale nějak mi přišly všechny postavy nesympaticke a otravné. Možná to bylo jen mým špatným rozpoložením, uvidím v další knize, každopádně hodnocení 91%, které tady kniha má? WTF. To hodnotili jen skalní fanoušci Bryndzy?

05.06.2020 3 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Zajímavá zápletka, dobře se to četlo, konečně to nemělo zbytečně moc stránek a hluchých míst. Já jsem spokojen.

20.05.2020 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Typický Carter, fajn zápletka, dobře se to četlo, akorát mi trošku přišlo, že na to jak je Hunter geniální a povinnou i nepovinnou školní docházkou proletěl jako blesk, tak měl tentokrát asi slabší období a hrozně mu trvalo přijít na to, co skulptury znamenají. Mně to došlo o něco dříve než mu, i když jsem studoval normálně dlouho, proto dávám hvězdičku dolů.

03.05.2020 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Na to že se jednalo o prvotinu to nebylo špatné, nicméně dlouho mi v paměti asi nezůstane. Na můj vkus trochu moc postav.

01.05.2020 4 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Po delší době spokojenost. Panenka nebyla špatná, ale tady to byl návrat ke kořenům Ptáčníka. Je lepší číst knihy po řadě, jelikož se přes ně táhne několik linek, člověk má pak z toho lepší zážitek.

11.04.2020 5 z 5