Stirek45 Stirek45 komentáře u knih

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Ta provázanost...ta je jedinečná :)
Hodnotím o jednu hvězdičku méně, poněvadž mě jiné tituly od autora oslovily více.

10.05.2019 4 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Kniha vlastně mapuje rok událostí, které prožívá devatenáctiletá slečna, a které jí navždy změní život. Po vztah na letní brigádě a vetřelce, až na znovu zakotvení v životě. Román je psán v deníkové podobě a některé pasáže mi opravdu daly zabrat, kdy se příběh z mého pohledu vůbec nikam nehýbal a hrdinka dělala tytéž stejné věci pořád dokola, ale pak jsem si uvědomila, že kdyby to autorka psala jiným stylem a jazykem, tak mě možná příběh Marty tolik nedojme a nevžiji se do její situace.

13.06.2018 4 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Knihu jsem četla v angličtině, líbily se mi flashbacky do minulosti a taky, že vyprávění bylo z pohledu Adama. Když se blížil závěr knihy, začal se mi příběh líbit čím dál tím víc, ale přesto musím knihu hodnotit oproti prvnímu dílu 4 hvězdičky.

15.11.2015 4 z 5

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

Trošku jsem se hrozila nad oblékáním Loly, ale to je každého věc :D každopádně Polibek pro Annu se mi líbil o hodně víc, byla jsem ráda za účast Anny a St. Claira. Kniha byla milá, děj mi rychle utíkal, ale přesto tomu ještě něco chybělo, právě to, co jsem našla u předešlého dílu.

22.10.2015 3 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

První díl se mi líbil, ale tento díl začal slibně a pak jsem v něm prostě nedokázala najít moc zalíbení. Chvilkami se mi to líbilo, ale zase byly momenty, kdy už jsem chtěla konec. Možná se ke knížce ještě jednou vrátím a uvidím, jestli se mi bude líbit víc.

22.10.2015 2 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Moje druhá kniha od Greena a rovnou v angličtině. Líbilo se mi pojetí rozdělení děje na tři části, ze které se mi líbila nejvíce ta první část. Q byl roztomilý a stejně tak i jeho kamarádi. Margot jsem si tedy moc neoblíbila, ale přesto knihu hodnotím pěti hvězdičkami.

22.10.2015 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Jo tak tohle je moje kniha. Můj první román od autora a já jsem mu naprosto podlehla. Ke knize jsem přišla úplnou náhodou a to, že jsem na ní narazila v časopise a rozhodla jsem si jí půjčit. Nebyla jediná chvíle, kdy bych se nudila a konec mě naprosto dostal.

13.09.2015 5 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Nápad byl dobrý, ale někdy mě to chvílemi nebavilo. Ale zase musím uznat, že konec mě překvapil a líbil se mi. Zajímavé bylo i střídání pohledů, ale někdy jsem v tom měla i zmatek. Od autorky jsem četla jak sérii Delirium, tak i Chvíle před koncem a myslela jsem, že toto bude stejně úžasné jako předešlé zmiňované knihy.

13.09.2015 4 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Čtyřka se mi líbila stejně jako Divergence. Tobiase jsem si v sérii oblíbila, takže jsem byla nadšená, když autorka napsala i knihu z jeho pohledu. A závěrečné tři scénky mi nepřišly vůbec zbytečné, ba naopak.

12.08.2015 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Druhý díl série se mi líbil trošku méně než první díl. Přišlo mi, že první díl byl víc poutavější než tento. Já jsem se do knihy ze začátku opravdu hodně začetla, ale postupně se mi vytrácela napínavost, která byla u prvního dílu. Překvapila mě i scéna s Terezou, takže jsem celkem dost zvědavá na třetí díl.

10.08.2015 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Kniha pro mě nebyla až tak úžasná, jak mnoho lidí v mém okolí vyprávělo. Je hezky ukázaná ani ne tak proměna Řehoře, jako jeho rodiny.

10.08.2015 3 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

I když kniha byla poměrně dlouhá a ta první část by tam klidně být ani nemusela, četla se mi dobře a byla hodně zajímavá. Nejvíce se mi líbila asi poslední část - Lampy zhasínají (i pojmenování jednotlivých částí měl autor hezké). Na konci mi bylo Štěpky neskutečně líto, protože se o Pavla hezky starala a stejně se žádného štěstí nakonec nedočkala.

10.08.2015 4 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Do Hamleta se mi moc nechtělo, protože od Shakespeara mě lákaly knihy jako Zkrocení zlé ženy nebo Sen noci svatojánské. Bohužel (bohudík) jsme měli v povinné četbě právě Hamleta. Já si musím nafackovat, že jsem o takovém veledíle jako je Hamlet uvažovala v minulosti tak, jak jsem uvažovala. Knihu jsem nedokázala odložit, přečetla jsem jí za chvilku a opravdu se mi hodně líbila.

10.08.2015 5 z 5

Elusion Elusion Claudia Gabel

Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdy, nakonec jsem dala tři. Kniha se mi ze začátku líbila, četla se mi dobře a nemohla jsem se od ní odtrhnout, ale pak postupně ztrácela na svém kouzlu a tolik se mi už nelíbila. Třeba druhý díl bude lepší.

24.07.2015 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Knihu mi doporučovala většina mých kamarádů a opravdu nešlápli vedle. Přiznám se ale, že mě popis historie tolik nebavil a byl na mě dlouhý. Jinak se mi kniha opravdu líbila a je až neskutečné, jak dokázal Orwell předpovědět budoucnost. Od Orwella bych si ráda přečetla ještě Farmu zvířat, tak uvidíme, která kniha se mi bude líbit víc.

24.07.2015 5 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Kdyby nebyla povinná četba, tak bych se k této knize vůbec nedostala. Kniha je krátká, ale přesto ve mně zanechala hluboké pocity. Závěr knihy byl hrozně smutný a dlouho jsem takhle smutnou knížku nečetla. Doporučuji maturantům i ostatním.

24.07.2015 5 z 5

Záskok Záskok David Nicholls

Kniha se mi opravdu líbila, ale nepřekročila hranici knihy Jeden den a i kniha Otázka za deset byla zábavnější než tato. Nicméně stále je to moc hezká kniha a já si ráda přečtu i autorovy další knihy.

03.07.2015 4 z 5

Josef Fritzl: Netvor z Amstettenu Josef Fritzl: Netvor z Amstettenu Allan Hall

Daleko lépe zpracovaný příběh než v knize Natascha Kampusch.

14.06.2015 4 z 5

Tahle píseň ti změní život Tahle píseň ti změní život Leila Sales

Moc se mi líbily citáty kapel vždy na začátku každé kapitoly. Příběh byl opravdu moc hezký, poutavý a kniha mě určitě mile překvapila. Měla jsem jí přečtenou skoro hned - doporučuji všem :)

08.06.2015 4 z 5

Gladiátor Gladiátor Dewey Gram

Kniha byla napsaná podle scénáře úžasného filmu, takže byla úplně stejná jako film. Čekala jsem trošku něco víc, ale aspoň jsem si procvičila angličtinu :)

08.06.2015 3 z 5