Josef Fritzl – Netvor z Amstettenu

Jak byste nazvali člověka, který fanaticky obdivuje Adolfa Hitlera, fyzicky a psychicky terorizuje svou rodinu a znásilňuje nejen dívky na ulici, ale i svou jedenáctiletou dceru, kterou v jejích osmnácti uvězní na dalších 24 let do plesnivé podzemní kobky, kde z ní učiní svou sexuální otrokyni a zplodí s ní 7 dětí? Právě takový je Josef Fritzl, kterému říkají „netvor z Amstettenu“. Kromě detailní analýzy charakteru násilníka Fritzla přináší tato kniha příběh statečné a hrdé Elisabeth Fritzlové, která se ani po 24 letech strádání a znásilňování nenechala zlomit a bojovala za záchranu sebe i svých děti. Kniha je hlubokou sondou do svědomí rakouského národa, který se zřejmě ještě nevyrovnal se svou nacistickou minulostí a žije v zajetí všeobecné nevšímavosti a úřednické byrokracie. Závěrem jsou uvedeny paralely s dalšími temnými příběhy věznění a týrání, které se v Rakousku v posledních letech vyskytly. Autor knihy, britský novinář Allan Hall, napsal společně s Michaelem Leidigem knihu o Natasche Kampuschové. Mezi jeho další tituly patří například i Encyklopedie zločinu. Žije v Berlíně. Deset let byl dopisovatelem listů The Sun a Daily Mirror....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/9203/josef-fritzl-netvor-z-amstettenu-9203.jpg 4.436
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Práh

Kniha Josef Fritzl – Netvor z Amstettenu

Zlatinka.Emilly

Nedovedu si vůbec představit, čím musela Elisabeth projít. Jak dokázala sama porodit své děti v tak nepřístojných podmínkách, co kdyby se vyskytly porodní komplikace a ona potřebovala nutně lékařskou péči? Otec by jí nechal pravděpodobně zemřít v šílených bolestech, opravdu NETVOR. Jak muselo dívce být, když ji vlastní otec začal zneužívat, co prožívala, když se probrala z bezvědomí a zjistila, že je zavřená v kobce a nemá sebemenší šanci se odtud dostat. Jaký život asi vede Elisabeth dnes a jaký její děti? Čtyřiadvacet let … to je nepředstavitelné. Elisabeth, držím ti palce, aby tě noční můra kus po kuse, den po dni, netrávila.

AdelHusimama
27.11.2018

Opravdu zajímavé čtení. Neskutečně statečná žena v zajetí odporného nechutného netvora. Při čtení některých částí, jsem se necítila vůbec moc dobře.

xxBILLY
07.02.2018

Neuvěřitelný životní příběh, který trval příliš dlouho pro nezájem okolí a úřadů, které se vůbec nezajímaly o velké stavební úpravy domu. Zaráží i nezájem a neschopnost policejních útvarů ze začátku případu při opakovaných pátráních po pohřešované Elizabeth.
Tato žena přesto našla v sobě spoustu sil a pevné vůle vše přežít a starat se o své děti. Nyní, po vysvobození ji čeká další těžká zkouška - začít žít nový život. Přeji jí z celého srdce, aby se jí dobře dařilo.
Být na jejím místě, už za týden bych toho nelidského šmejda zabil.

Zikus
03.02.2018

Zajímavé čtení.

Lady Dracula
02.10.2015

Zajímavá a relativně poutavá kniha s tématem, o kterém je důležité mluvit. Proto jsem ochotna přimhouřit očko i nad opakováním některých frází prakticky pár odstavců za sebou.

Autor nás, protože je kniha napsaná v době, kdy proces ještě probíhal, seznamuje s Liesliným příběhem, s příběhem, který je poznamenaný slepotou úřadů a lidí okolo a s následky, které z toho plynou... pro všechny. Ale jak psal i sám autor, nejmladší Felix z toho vyjde, naštěstí pro něj, nejlépe a to je dobře. Alespoň jedno pozitivum na tomto případu.

Nicméně smutné, že příběh mohl být ukončený mnohem dříve, díky nezájmu okolí nebyl. Otázkou však je, zda když bychom byli na místě Lieslinýho okolí, zda bychom SKUTEČNĚ něco udělali nebo naopak, zavřeli bychom před tím oči jako to občas vidím ve svém vlastním okolí. Proto je dobře, že kniha byla napsána.

Stirek45
14.06.2015

Daleko lépe zpracovaný příběh než v knize Natascha Kampusch.

cleopatra11
04.11.2014

Přečteno za víkend...děs, hnus..bude mít stálé místo v mé knihovně...

Evca999
04.12.2012

opravdu zajimavá kniha. Rozhodně stojí za přečtení.