Štěpánka_010 Štěpánka_010 komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha se mi moc líbila. Děj knihy byl sice rozčleněn na více jak pěti stovek stránek, avšak neustále se zde něco dělo, tak, že to ani chvilku nebylo nezajímavé až nudné. Příběh o dívce která jde proti společenským konvencím přeci nemůže být nikdy nudný! Doporučuji všem, co mají rádi knihy, jež se odehrávají v minulosti.

15.12.2022 5 z 5

Povinnosti princezny Povinnosti princezny Meg Cabot

Přečetla jsem asi šest knih z celé série a tato se mi zdá jako jedna z nejvydařenější. Celkově téma o dospívající dívce a její přípravě na budoucí roli je poměrně poutavý a tento díl to pouze potvrzuje. Celkově knihy jako tato (deníky) moc nečtu ale teď jsem to zvolila jako takovou oddechovku.

14.12.2022 5 z 5

Za hlasem srdce Za hlasem srdce Jacqueline Wilson

Opět skvělá knížka od Jacqueline Wilsonové. V pořadí již třetí kniha o osudech Hetty Featherové, která byla vychovaná v nalezinci a momentálně našla svého otce i milujícího bratra Jema. Ačkoliv u mě stále vítězí první díl, Vzdušné zámky, je i tak toto pokračování velmi zdařilé.

06.12.2022 5 z 5

Kluk odnikud Kluk odnikud Katherine Marsh

Milý příběh dvou chlapců díky jejichž přátelství a vzájemné podpoře dokážou překonat i sebetěžší překážky. Ačkoliv Max a Ahmed pochází ze zcela odlišného prostředí dokážou si vzájemně porozumět. Celkově je to kniha popisující velmi složitý a ne vždy zcela jasny problém, uprchlictví. Mnoho lidí má mnoho názorů a tato kniha jako by je dokázala zkombinovat a vytvořit tak příběh který poukazuje na většinu aspektů této problematiky. Ještě bych chtěla dodat, že celý příběh pro mě osobně působil poměrně realisticky.

27.11.2022 5 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Po dlouhé dobe jsem se rozhodla číst scénář k divadelní hře, který se čte úplně jinak než běžné knihy. Kniha se lehce četla a rychle ubíhala, měla jsem vydání s doslovem, který byl moc zajímavý. Dále se mi moc libilo vykreslení postavy Lízy, která se během svého pobytu u pana Higginsem změní k nepoznání, ale stále je ta Líza kterou známe od začátku. Rozhodně doporučuji.

18.11.2022 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Moc pěkně zpracovaná kniha s nádhernou obálkou. Hlavní hrdinka Gwendolyn je poměrně obyčejnou dospívající dívkou, ale jen do té doby, než poprvé skočí časem... A tak se dostává do podivné skupiny lidí a musí se začít učit spoustu věcí o kterých v životě neslyšela. Kniha pojednává nejen o cestování časem ale i o mezilidských vztazích či přátelství. Nedávno jsem také zhlédla film, který se mi moc líbil nicméně některé části byly lépe vylíčeny v knize... Celkově ale příjemné trochu fantasy čtení.

06.11.2022 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Poměrně složité ale brilantně zpracované téma knihy, které se nestává zastaralým ani v dnešní době. Dalo by se říct, že se její děj dá nasadit téměř na jakoukoliv dobu. Celkově je to knížka, která v sobě skrývá víc než těch sto stránek. Kniha opravdu stojí za přečtení, doporučuji.

30.10.2022

Sice jednoduchá kniha ale s krásným a silným příběhem. Postava Lindy mi zpočátku nebyla moc sympatická, po jejím pobytu ve vězení, se ale podle mne velmi změnila. Myslím, že autorka velmi důvěryhodně popsala dobovou atmosféru. Knihu jsem přečetla během pár dnů, a rozhodně nelituji.

06.10.2022 4 z 5

Klub knihomolských srdcí Klub knihomolských srdcí Lucy Powrie

(SPOILER) Krásný odpočinkový příběh o vzájemném přátelství, důvěře, manipulaci a … knihách.

Hlavní hrdinka (Tabby) se snaží začít nový život v novém městě, ale nedokáže se dostat ze stínu minulosti. Když se v novém městě zapojí do čtenářského kroužku najde si tím i nové přátele, ale i oni mají svá menší tajemství.

I když se mi děj knihy zpočátku zdál jako příliš fádní a jednoduchý, nakonec jsem byla mile překvapena. Kromě hlavního motivu- čtení, je v knize vneseny i prvky humoru. Knihu rozhodně doporučuji.

04.10.2022 4 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

(SPOILER) Na knihu jsem měla až příliš vysoká očekávání, která za mne ne vždy zcela splnila. Hlavní hrdinka Hailee se v knize vydává do rodného města svého zesnulého kamaráda z internetu Jespera. Setkává se tu s jeho matkou i blízkými přáteli. Styl psaní autorky mi úplně nesedl, ale jsem ráda, že jsem si zase přečetla něco trochu jiného.

10.09.2022 3 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Ke knize jsem se dostala tak před rokem, a teď jsem si ji přečetla znovu. Kniha je rozdělena do více krátkých kapitol, ve kterých se střídají myšlenky hlavní hrdinky (Emoni) s dějovou linkou příběhu. Jinak oddechové milé čtení, doporučuji. Snad jedině co bych vytkla je to, že ne vždy jsem se dokázala zcela vcítit, nebo spíše si představit situaci hlavní hrdinky.

10.09.2022 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Asi před půl rokem jsem četla první díl, druhý se nese v podstatě ve stejném duchu. Jinak celkem oddechové a nenáročné čtení. Občas byla pomalost děje až nudná, avšak stále to je jednoznačně jedna z těch vydařenějších knih pro dívky.

17.07.2022 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Krásný a výstižný příběh, který je určen především pro mladší čtenáře. Hlavní hrdina Bruno je malý chlapec toužící po dobrodružství, který ale netuší co se děje za jeho zády a co se tedy děje za tím vysokým plotem... Už se moc těším až uvidím i filmovou podobu tohoto příběhu.

01.07.2022 5 z 5

Džungle před tabulí Džungle před tabulí Evan Hunter (p)

„Každý den se vlastně vrhá do džungle před tabulí, a neví ani, kolik tesáků je vlastně ve lví tlamě.“

Kniha je velmi specificky napsaná, neboť nám odhaluje některé pravdy, se kterými se dnešní učitelé musí potýkat (drzost žáků apod.) a zároveň nabízí náhled a myšlenkové pochody mladého učitele, který se snaží získat si od žáků alespoň malý respekt.

Kniha je napsána především pro americké školství, u nás jsou, řekla bych, trochu jiné podmínky. Kniha mě ale donutila, se zamyslet nad rozdílnosti českého a amerického školství. Knihu mohu jenom doporučit.

01.07.2022 4 z 5

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

Knihu jsem četla coby povinnou četbu do školy. Kniha mě nijak zvlášť nenadchla, celkově mi přišlo, že děj knihy začal být zajímavý, poutavý až tak v půlce.

Jinak si ale velice vážím, prostředí, do kterého je kniha zasažena.Dickens psal o Viktoriánské Anglii, kterou osobně zažil, a mohl tak čtenáři zprostředkovat autentičnost této doby.

16.06.2022 3 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

(SPOILER) Hned na začátku musím říct, že mě kniha uchvátila. Celkově se zajímám o knihy s tématikou nemocí, ale tuto považuji za jednu z nejpovedenějších.

Pojednává o dívce (Stelle) s cystickou fybrózou, zcela přesnou a s jasným cílem, dostat se na pořadníku dárcovství plic, dopředu, tento její cíl, však může narušit nový pacient (Will). Je přesným opakem Stelly, svou léčbu nebere vážně a jediné po čem touží je odejít z nemocnice. Stella a Will se spolu sblíží, avšak zároveň vědí, že jsou pro sebe vzájemně rizikem.

Kniha mě zcela fascinovala svou bezprostředností. Závěr byl pro mě velmi emotivní. Rozhodně doporučuji.

12.06.2022 5 z 5