StarPopcorn StarPopcorn komentáře u knih

Biggles a čínská puzzle Biggles a čínská puzzle William Earl Johns

Povídky jsou vcelku zajímavé, ale na můj vkus až moc krátké. Klidně bych akceptoval to, že by tam příběhů bylo míň, kdyby byly více propracované a delší

13.08.2021 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

(SPOILER) Nejznámejší a asi i nejpovedenější kniha od Agathy Cristie. Prvních 40 stran nuda, představování postav a cesta na Černochův ostrov. Ale pak…Zbytek knihy jsem přečetl za jeden večer a nedokázal jsem se odtrhnout, dokud jsem nezjistil, kdo je vrahem. Určit kdo je vrah se mi nepodařilo odhadnout (opět) po celý děj knihy, přičemž to probíhalo asi nějak takto:
Já: „Podle mě je vrahem ten Rogers„
*Rogers je o 30 stran později zabit*
Já: „Dobrá, takže teď to musí být Blore“
*Blore je o 70 stran později zabit*

A tak dále… ;-D

06.08.2021 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Klasika od Agathy Cristie - Zamotaný děj, vždy připravený a bystrý Hercule Poirot, několik dobře napsaných postav, u nichž si nemůžeme být jistí, kdo z nich je vlastně vrahem. Co dodat…Snad jen to, že jako vždy jsem nedokázal ani v nejmenším odhadnout, kdo je vrah ;-D

06.08.2021 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Jedna z nejlepších detektivek/krimi, co jsem kdy četl. Příběh sice často přeskakuje do minulosti, nebo k jiné postavě, což někomu může vadit, ale já s tím byl vpohodě. Ze začátku je to pomalejší a nudnější, ale od cca třetiny knihy jsem nemohl odtrhnout oči. Děj se neskutečně zamotal a já nevěřil, že ten případ někdo vyřeší, takže jsem četl dál a dostal se až na skvělé rozuzlení, které mi vyrazili dech. 5*

10.07.2021 5 z 5

Ego + for Taras
Naprostá kravina

30.03.2021 odpad!

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Naprosto výborná kniha, nevím jak jsem to nemohl objevit už dřív. Kelsier i Vin jsou sympatičtí, děj běží celkem rychle a máme tu i nějaké zvraty. Nápad allomancie, kdy je 10 kovů je velmi originální a nikde jsem nic podobného neviděl. 5*

25.03.2021 5 z 5

Kosmičtí křižáci Kosmičtí křižáci Poul Anderson

(SPOILER) Krásnému pohledu na chrabré anglické lučištníky, sekerníky a rytíře se nic nevyrovná! Tato kniha je výborně napsaná, královsky jsem se u ní bavil. Vyprávění z pohledu církve bylo u mne jedním z hlavních zdrojů toho nezvladatelného smíchu. A konec, kdy se stateční obyvatelé vesmírného Ansby setkají s Izraelským velvyslancem a zeptají se ho, jestli už byla Svatá Země dobyta :-DDDD Tahle kniha prostě nemá chybu.

16.03.2021 5 z 5

S tímhle dílem mám tak trochu problém…Ne tak kvůli příběhu (Který stejně nestojí za moc), ale kvůli samotné Rowlingové…V jedné divadelní hře totiž hrála Hermionu černoška - A Rowlingová k tomu prohlásila, že přece nespecifikovala Hermioninu barvu pleti a tak je všechno naprosto v pořádku. Což mě opravdu naštvalo a věřím že nejsem sám. Ale jinak Prokleté dítě jako kniha má nevýrazný příběh, který si pořád nejsem schopný zapamatovat, nevýrazné postavy, u kterých si pamatuju max. jména a nakonec - Prostě to už není Harry Potter. 1*

13.03.2021 1 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Velkolepý závěr, všechna má očekávání splněna

13.03.2021 5 z 5

Takže koncept pohádky už je definitivně pryč, Snape je stále a stále větší hajzl, Draco též :D
Bavte se: https://m.youtube.com/watch?v=I5kO0X8Go3w

13.03.2021 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Můj nejoblíbenější díl. Netřeba nic dodávat
Pro pobavení - https://m.youtube.com/watch?v=AyqMmKl-RY0

13.03.2021 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

(SPOILER) (Harryho Pottera jsem četl před docela dlouhou dobou, ale až teď jsem se dostal ke zhodnocení)
Tenhle díl už není taková pohádka jako ty předchozí. Řeší se vztahy, Pán Zla se probouzí atd. Stále solidní 4*
Pro pobavení - https://m.youtube.com/watch?v=zf3Aj9fWlnA

13.03.2021 4 z 5

Sirius je celkem zajímavá postava, obraceč času ale je trošku problém :/ Ono totiž téměř vždy když přidáte do děje cestování časem, tak to sebou nese tunu nelogičností, se kterými musíte počítat. Jedna z mála sérií, která tohle dokázala vyřešit jsou Drakeni z Pernu. Každopádně jinak je tahle knížka dobrý počin a prožíváme s Harrym, Ronem a Hermionou další dobrodružství. 4*
Pro pobavení: https://m.youtube.com/watch?v=uR2upvmkzJo

13.03.2021 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Lepší než 1. kniha, každopádně film mi přijde horší, než ten 1. Tady je teprve ta správná atmosféra Bradavic :D
Chcete se pobavit? - https://youtu.be/b__t7mh_BIo

13.03.2021 5 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov (Ilustrovaná edícia) Harry Potter a Kameň mudrcov (Ilustrovaná edícia) J. K. Rowling (p)

Určitě existují i propracovanější světy, ale tahle knížka jako uvedení do světa Harryho Pottera slouží dobře. Samozřejmě, najde se zde dost nelogičností, ale ty přenechme hnidopichům ;) Za mě je to docela zajímavá knížka. 4*
Mimochodem, pokud se chcete pobavit na účet Potterovských filmů - https://youtu.be/rTOb_R0D1LI

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

(SPOILER) Je zabit muž a postupně vychází najevo, že to nebyla jediná vražda v poslední době, začínají se také odkrývat fakta, která celý případ dost komplikují...
Zvrat na konci jsem nečekal, hádanky jsem nedokázal vyřešit :D
Jedna z nejlépe napsaných knížek co jsem kdy četl, těch cca 500 stran uteklo jak nic. 5* zaslouženě

11.03.2021 5 z 5

Darth Bane: Dynastie zla Darth Bane: Dynastie zla Drew Karpyshyn

(SPOILER) Kniha sama o sobě je velice zajímavá, ale co je na ní nejlepší je ten konec. Ukazuje nám paradoxy Pravidla Dvou, kteří musí sithové akceptovat. Stejně jako je jedi ochoten se obětovat, aby další generace mohla žít v míru, (viz. kniha Revan) tak sith je ochoten dobrovolně bojovat o život a být poražen, aby jednou za hooodně dlouho linie sithů dospěla do chvíle, kdy bude tak silná, že převezme vládu nad galaxií. Opět 5*

Darth Bane: Pravidlo dvou Darth Bane: Pravidlo dvou Drew Karpyshyn

(SPOILER) Chcete se ponořit do učení Temné strany? Chcete se naučit "Schopnosti, které někteří považují za nepřirozené"? Tak jste tu správně! Tato kniha se ještě více zabývá Temnou stranou jako takovou a Bane pomalu, ale jistě buduje základ pro Impérium, které přijde až za hooodně dlouho. Dále se např. sbližuje se svou učednicí, která prodělává celkem drsný, ale naučný výcvik :D Nemůžu dát méně než 5*

Darth Bane: Cesta zkázy Darth Bane: Cesta zkázy Drew Karpyshyn

(SPOILER) Tohle je důkaz toho, že Drew Karpyshyn UMÍ psát! Určitě tohoto spisovatele přidávám na svůj seznam největších Star Wars autorů - Hned vedle Timothyho Zahna
Jinak o knize: Velice povedený příběh, i když protagonista je trochu neobvyklý. Ale to vůbec nevadí, právě naopak - Každý má chuť někdy pořádně nakopat zadek Jediům ;)
Banea osobně považuji za nejgeniálnějšího sitha vůbec, protože díky němu starej Palpy vyhrál (Pravidlo Dvou) 5*