StarPopcorn StarPopcorn komentáře u knih

Staré dobré časy Staré dobré časy Jeff Kinney (p)

Výlet na vyprahlou farmu je nej ;)

16.12.2020 5 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

(SPOILER) A jsme u konce…Zaprvé bych chtěl říct, že tuto knihu jsem přečetl za OPRAVDU málo času, protože děj se tady ani na vteřinu nezastaví. Konečně byli sympatické všechny postavy, za což jsem hodně rád. A ten konec… No prostě 'Bourák Leo' ;)
EDIT: Přečteno podruhé, oceňuji kompletní vysvětlení Nicovy postavy

10.12.2020 5 z 5

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

(SPOILER) Zatím asi 2. nejlepší díl Bohů Olympu. Lepší podle mě byla dějová linka v Tartaru. Leo, Percy a Annabeth jsou zase nejlepší postavy
EDIT: Přečteno podruhé, začíná mě trošku štvát boj se super silnými postavy, kde s nima prostě naše sedmička manipuluje.

10.12.2020 5 z 5

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Piper je míň otravná, než byla v jedničce, ale stejně je to nejotravnější postava ze všech. V tomhle díle zvlášť zazáří Leo Valdez, nejzábavnější postava. Percy a ostatní jsou jako vždy super. A ten konec… :D
Když si knihu koupíte/půjčíte, tak k tomu určitě přiberte i Hádův chrám
EDIT: Přečteno podruhé, Piper je pořád otravná, jinak vše OK

06.12.2020 5 z 5

Letka 307 Letka 307 Pavel Fritz

Originální nápad, naprosto výborné zpracování. Sympatická hlavní postava, dobří záporáci. Nemám co vytknout. 5*, kdybych mohl dám víc

02.12.2020 5 z 5

Revan Revan Drew Karpyshyn

(SPOILER) Přečteno za chvíli, prostě se od toho nedá odtrhnout! Za mě je Revan nejlepší charakter celého SW Universa a postavy z Nové trilogie se proti němu můžou jít zahrabat :)
Jeho fanoušky určitě tato kniha potěší, zvlášť moment, když těsně po jeho osvobození přijde Nyriss :) Canderous je stejný jako ve hře, takže naprosto výborný. Bastila a Meetra mi též sedly. A Scourge je taky brilantně napsaná postava. Do každého charakteru se člověk dokáže výborně vcítit. 5/5*

30.11.2020 5 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Jsem VELKÝ fanoušek Naslouchače a celého jeho světa, takže když bylo řečeno, že „Fanoušci Naslouchače nebudou zklamáni“, musel jsem si to přečíst. A po dočtení knihy, jsem si uvědomil, že popis nelhal - Bavilo mě to, a to moc.

Člověk by mohl říct, že je to ohraná pohádka o zlém impériu a hodných rebelech…Ano, je. Ale nevidím jediný důvod, proč by se tento koncept stále ještě nedal použít. Knížka s ním pracuje velice dobře, střídání pohledů je taky příjemná změna. Jakmile jsem přečetl prvních 50 stran, děj se rozjel a já klidně zhltnul 100 stran a ani jsem si to neuvědomil!

13.11.2020 5 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

(SPOILER) Velmi zajímavé téma a výborné zpracování. Věta „Jejich hlavy maj pancíř jak T-34“ mě dostala

13.11.2020

Casino Royale Casino Royale Ian Fleming

Dobrá kniha, přečteno za chvíli - Viděl jsem i film, ten je taky dobrý.
První polovina knihy - *****
Druhá - ***

01.11.2020 4 z 5

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

(SPOILER) Dobrá kniha, i když horší než jednička. Ústřední pár Hazel + Frank mi přijde lepší než v jedničce Piper + Jason.
Percy je zpátky a v plné parádě.
Bohové se mi nepletli, naopak. Mars je sice chytřejší než Áres, ale Clarissin otec je prostě nej. Poslední výtka: Tyson a Ella??? Fakt docela divný, přijde mi to jako takové nucené párování, jak psala tady kedlis

23.10.2020 4 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

(SPOILER) Nejlepší postava v tomto díle je Leo.
Jason je taky fajn
Ale Piper…neskutečně otravná postava - např. „Měla bych jim to říct“. A zrovna v tu chvíli se něco stane - vyřeší se to a jeden z hrdinů se zeptá, co že to chtěla Piper říci. Její odpověď - „Nechme to na jindy“
Jinak toto dílo hodnotím velice kladně. Musel jsem číst dál, protože jsem chtěl vědět, kdy už konečně hlavní hrdinové poznají, že existují i Římští polokrevní. Ale chyběl mi Percy a jeho humor :(

21.10.2020 5 z 5

Příběhy z devíti světů Příběhy z devíti světů Rick Riordan

Thorův běh po Devíti světech je nejlepší :D
Jak se vždycky do všeho zaplete je super

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

(SPOILER) Zkusil jsem to číst před 2 lety.
Nebavilo mě to.
Ale teď jsem si to přečetl znova a opravdu tleskám, jak se někomu mohlo podařit stvořit tak výborný svět a skvělý příběh
A ten konec…„Smrtka Lucifer :D“

Loď mrtvých Loď mrtvých Rick Riordan

Super zakončení, až na pasáž s brouskem - Přečtěte si příběh o tom, jak se Ódin vypravil pro básnickou medovinu a hned část s brouskem v této knize ztratí na zajímavosti

Thorovo kladivo Thorovo kladivo Rick Riordan

Thor je best

04.10.2020 5 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Po delší době od přečtení Percyho jsem objevil toto
A mile mě to překvapilo. Je to v podstatě Percy, akorát v severské podobě.
PS: Nejlepší je, jak jsou bohové spojeni s moderní technologií. Každý si musí zapamatovat, jak porazit obra díky prezentaci v PowerPointu :D

04.10.2020 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Poslední díl…A mě je líto, že tahle série končí
Tenhle díl je snad nejlepší z celé série
Začátek: Výborné
Průběh: Výborné
Konec: Výborné
Luke je tady vyobrazen velice uvěřitelně
Dočetl jsem celou sérii podruhé a bylo to ještě lepší

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Další super díl, labyrint je zajímavé téma

Kliatba Titanov Kliatba Titanov Rick Riordan

Zase dobrá knížka
Titání jsou fajn záporáci

More oblúd More oblúd Rick Riordan

Naprosto skvělé pokračování, postavy jsou čím dál víc sympatické

01.10.2020