Kliatba Titanov

Že mám moc po svojom otcovi, bohovi mora Poseidónovi, už vieš... Že patrím do Tábora polokrvných, si už takisto zistil... No na plno otázok nepoznám odpovede ani ja. Keď zmizla kamoška Anabeth, bol som okamžite pripravený vyraziť s Groverom a Táliou do boja. Niečo tu však stále nesedí... Kam sa podela bohyňa Artemida? Akej nebezpečnej a záhadnej oblude bola na stope? Mám na seba vziať desivú Titanovu kliatbu, ktorou by sa naplnilo proroctvo orákula? Som Percy Jackson a vyrážam na ďalšiu výpravu do mytologického sveta. Ak chceš, vezmeme ťa so sebou. No bude to fakt nebezpečné!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69815/kliatba-titanov-69815.jpg 4.51428

Percy Jackson 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (SK)

The Titan's Curse, 2007

Kniha Kliatba Titanov

Beltrix

Jednoznačně nejlepší díl. Zatímco v předchozích dílech mi výpravy přišly jako extrémně nezodpovědné výpravy dětí, tady už jsme se posunuli, protože naši hrdinové dospívají a měli s sebou minimálně jednu dospělou osobu + několik pomocníků. Prohloubila se i vážná stránka, obzvláště Percyho postoj k Annabeth. Našlo se i hodně vtipných scén, stejně jako zajímavých setkání s bohy a zvrat ohledně identity božského rodiče sourozenců di Angelových jsem nečekala.

Akléda_

Zhltnuto za dva dny, možné spíš za 24 hodin. Opět boží, zvratů tu je tolik, že to nestíháte sledovat, nestíháte si odpočinout, ale zároveň je to vtipné a odpočinkové. Postavy jsou super, autor se nebojí některé zabít. Občas jsem měla problém vyznat se jednotlivých bozích, ale to nebyl můj největší problém. Knížka se čte úplně sama, začala jsem číst a pak se podívala z okna a byla tma. Ale já se nedokázala vůbec začíst. Když někdo zemřel, nijak jsem to neprožívala, u nečekaných zvratů jsem neměla pusu dokořán. Doufám, že se to v příštích dílech zlepší, protože jinak tomu nemám co vytknout.

anelise

Tahle knížka byla zase jedna velká jízda. Děj pěkně ubíhal a mile překvapily nové postavy. Prostě dalších 5/5.

Lokina

I třetí díl mě nezklamal a jsem z něj nadšená. Rick Riordan umí skvěle psát a jeho knihy můžou s klidným srdcem číst děti školou povinné nebo i odrostlejší mládež.
Opět se budu opakovat, že i tento díl díl byl čtivý, hravý, napínavý a najde se tam i pár smutných chvilek.
Hrozně mě baví zapojování mytologického světa do našeho a vždy mě něco překvapí a musím si to najít na internetu. Co mě trochu vadilo, byly nakousnuté dialogy o něčem důležitém, které se rychle zamluvily a pak se k těmto nevyřešeným otázkám už nevrátilo. Doufám, že další díl nabídne tolik očekávané odpovědi :-)

Cress

Na podruhé už mi to nepřišlo tak dokonalé, asi už jsem z této série trochu vyrostla. Ale pořád 5 z 5. Bylo to čtivé, vtipné, zvraty nebyly zas tak nečekané, ale vynahradila mi to ta mytologie a taky nostalgie.

DK197
21.11.2020

E-KNIHA SK: Pro mě slabší díl, než předešlé dva. Možná na mě dolehl fakt, že čtu už třetí díl v řadě a potřebuju změnu. Možná je to tím, že mi nesedlo to velké množství nových postav a chybělo mi víc prostoru pro ty staré. Nebo jen tím, že se mi zdály mýty v příběhu méně vysvětlené, než v předchozích knížkách. Musela jsem začít googlit. Je sice fajn, že dílo donutí nakonec čtenáře zvednout zadek a víc se o téma zajímat. Na druhou stranu by bylo příjemnější, kdybych to dělat nemusela. Sám o sobě příběh není špatný. Je tam pár příjemných a zajímavých momentů. V závěru jsem se divila, že mě nenapadlo, jak to skončí. Rozhodně stojí za přečtení.

StarPopcorn
01.10.2020

Zase dobrá knížka
Titání jsou fajn záporáci

kedlis
26.08.2020

(+ SPOILER) Prozatím nejslabší díl a to proto, že už na mě tak trochu doléhá vzor na kterém jsou všechny díly postavené.
Další věc co mi neseděla bylo přidání postav jen abychom je mohli zabít, vzhledem k proroctví jsem si myslela, že je ohrožená Thalia a už jsem byla připravená se s ní rozloučit, když v tom se dozvíme, že Atlas je otec Zoe a hned je jasné co se stane.
Každopádně R. Riordan umí psát velice čtivě a Percyho určitě dočtu.