stanza stanza komentáře u knih

Sekta Sekta Martin Goffa

Napínavé a přesto že zůstalo otevřené nebylo to vůbec zlé.

03.02.2021 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Tak konečně dočteno a tentokrát to nebylo bohužel ono. Musela jsem se do čtení dost nutit a tak doufám že příště to už zase bude lepší "Hartlovina". ))))
A přidávám se k níže uvedené poznámce o zklamaní z horší úrovně tohoto vydání knihy.

14.01.2019 3 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

U mě trochu zklamání první část se nic nedělo. Pak se to přeci jen rozjelo a nakonec jsem se i zasmála. No kdo chce kam ....

05.08.2018 4 z 5

Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Jan Paulas

Opravdu pěkné čtení o neobyčejné a vzdělané ženě, která žije téměř obyčejný život jako řádová sestra.

08.07.2018 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Tak byla to trochu fuška.)) A to jsem si i ten rodokmen sepsala, abych se v rodinném propletenci neztrácela. Nakonec jsem, ale ráda že jsem to nevzdala a tajemství ostrova se dočkala a i se dobře pobavila.)
Liane Moriarty prostě psát umí.

27.06.2018 4 z 5

Dům drobných radostí Dům drobných radostí Colette Vivier

Znovu objevená a stále stejně krásná, veselá i smutná, dojemná i rozpustilá. ❤
Moc pěkné i obrázky Dagmar Berkové.
Veselé rozpočitadlo -
Rududu je neženatý,
nechce platit ženě šaty !
Proto říká Rududu :
" Já se ženit nebudu !"

30.05.2018 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Krásna kniha antických příběhu, které by měl znát každý a neměla by chybět v žádné knihovně. Znovu po čase čtená se syny a i jim se zalíbila.))))

11.05.2018

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Oboustranná, odpočinková kniha, čtivá to určitě ano, snad trochu naivní, ale jako letní dovolenkové čtení navíc darované od syna takže za mně fajn...)

23.08.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak konečně také dočteno, co napsat vše již je tu niže popsáno, snad jen : kniha na kterou nebudu moci zapomenout.......

12.01.2014 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Velmi detailní vyprávění o životě první dámy, upřímné, milé a tak lidské mě moc bavilo. Doporučuji.

16.05.2021 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Oceňuji odvahu zveřejnit tuto unikátní zpověď a držím pěsti.

16.05.2021 3 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Další z knih které jsem zbytečně dlouho obcházela a úplně zbytečně.))
Anna byla na svůj věk inteligentní a vyspělá mladá dívka toužící po pochopení a lásce.
Toho se jí bohužel nedostálo, ale jedno přání se jí splnilo, stala se spisovatelkou.

11.05.2018 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Četla jsem již v dětství a teď znovu, díky výzvě, pěkná a čtivá klasika.

11.02.2018 5 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Milá až pohádkově oddychová kniha ideální třeba na letní dovolenou.

22.07.2021 4 z 5

Mne soudila noc Mne soudila noc Valja Stýblová

Psychologická analýza do nitra mladého medika Jana, který prožívá děsivou noc, při které svou vlastní vinou přichází o svojí sestru Stanku. Silné a stále aktuální téma i po tak dlouhé době. Kniha se v době svého vydání stala bestsellerem a byla přeložena do angličtiny.

05.01.2019 4 z 5

Mladý muž & bílá velryba Mladý muž & bílá velryba Vladimír Páral

Dramatický příběh s autobiografickými rysy, čtyř lidí z prostředí chemické továrny o složitých vztazích s ironii i humorem typicky Páralovým. )))
Filmové zpracování se skvělým Eduardem Cupákem se mě také líbilo.

01.07.2018 4 z 5

Smuténka Smuténka Jan Skácel

POEZIE
Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.

12.06.2018 4 z 5

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Dlouho už jsem od autorky nic nečetla a náhodou se ke mě dostala tato kniha a připomněla mě jak laskavě a pravdivě píše. Pěkný pohodový příběh o jedné velké rodině a vánocích nad kterým se každý zamyslí.

12.06.2018 4 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Klasika, ke které jsem se po letech moc ráda vrátila a příjemně se potěšila.

09.04.2015 5 z 5

Dvojtáta Dvojtáta Vojtěch Bernatský

Úžasně jsem se pobavila s rodinkou Vojty, zavzpomínala na chvíle kdy byli i naši hoši malí a nic jineho jsem vlastně nechtěla.
Ps. Moc milé jsou v knížce dětské kresby Elišky❤ a celkově graficky vydařené.

30.12.2019 4 z 5