stanislav.janac stanislav.janac komentáře u knih

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

kniha je skvělá, příběh je poutavý a docela napínavý i když se dá docela snadno a brzy přijít na to jaké jsou vztahy mezi postavama a dá se vytušit i konec příběhu, ale nevadilo mi to.

15.11.2022 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Vynikající setkání s Minierem a Servazem. Větší počet stran nevadil, thriler má napětí, že i dlouhé kapitoly jsou přečteny rychle.

24.01.2022 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Přečteno velmi rychle, od cca 1/3 kniha dostává obrovskou čtivost a nedokázal jsem se odtrhnout, od chvíle kdy přišlo "zlo" mi to začalo připadat směšné/vtipné :)

10.03.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

škoda toho konce, který člověka nutí čekat na další díl :)

05.03.2020 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Výborná kniha, dostatek napětí, sympatický policejní tým a docela úchylně ujetý pachatel, vynikající.

25.11.2022 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

(SPOILER) Tento díl byl jeden z těch lepších, od poloviny knihy nechybělo napětí. Poslední kapitolu nebo dvě bych vynechal, ten pro autorku klasický happy-end a "zmrtvýchvstání" všech účastníků byl až trapný, Pokud by zůstali 3 přeživší, případně plus Marjorie tak bych to zkousnul. Závěr byl jak z pohádky, ale čekal jsem happy-end protože autorka používá stále stejné postupy.

18.03.2021 4 z 5

Spolčení ničemů Spolčení ničemů Maxime Chattam (p)

Kniha obsahovala všechno co mám rád, přesto mě nezaujala a trošku i sklamala. Četl jsem tu komentáře o brutálnosti, nechutnosti a jak je kniha skvělá, no nějak jsem to tam nenašel. Sem tam se mi to líbilo, ale jinak tomu pořád něco chybělo, moc mi nesedí jména postav. Prvních 100 stran je o Alexisovi, a tak jsem myslel že bude hlavní postava a nedával mi smysl název série, nicméně Alexis zhruba po 100 stranách skončil a pak teprve začala jít do popředí hlavní postava, to mě sklamalo. Postrádal jsem napětí, které by mě udrželo při čtení.

09.09.2022 3 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Výborná kniha, velmi čtivá. Jsem docela technicky založený typ, takže mi nedělalo žádné problémy porozumnění. Druhá polovina knihy se čte jedním dechem. Zvrtay které jsem nečekal.

17.01.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

vcelku takový průměr, nějak mi trvalo nezvykle dlouho než jsem knihu přečetl. Na můj vkus málo napětí.

12.07.2021 3 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Celá trilogie je výborná. Líbilo se mi víc než Kulhánek, Kotleta je víc reálný.

17.07.2020 5 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Asi nejlepší díl trilogie.

16.02.2020 5 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

jako vzdělaný s praxí v oboru elektřiny, musím zatím říct, že z technického hlediska jsou v knize hrozné bláboly. Naštěstí do technických podrobností zabředá pouze začátek knihy.

18.05.2022 4 z 5

Oblékni se pro smrt Oblékni se pro smrt Alan Bradley

super další pokračování. když jsem se pročetl cca do půlky knihy, tak jsem byl překvapen kdy už bude ta vražda, druhá polovina knihy má rychlý spád děje.

05.02.2021 5 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Dost dobrý počin :) kniha se mi četla tak dobře, že jsem v jednu chvíli úplně zatrnul jak rychle mi uběhlo 100 stran....

29.10.2020 5 z 5

Persona Persona Maxime Girardeau

první třetina knihy byla roztáhlá a nemohl jsem se začíst a stále jsem si říkal co to jako je? Druhá třetina byla velká změna k lepšímu.

09.11.2022 3 z 5

Malorie Malorie Josh Malerman

Velké zklamání. Knihu bych zařadil do kategorie pro ženy, protože většina knihy jsou jen popisy blábolů v hlavě malorie, hysterický strach z neznámého, pocity. Malorie se tak brání pohledu na tvory a zešílení, že je stejně napůl šílená.

25.10.2022 2 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

První kniha se mi líbila víc, přišla mi víc napínavá. V téhle knize měla první polovina zbytečnou vatáž, zbytečně zdlouhavé popisy pocitů a myšlenek co se postavám honily. Zbytečná rozsáhlost knihy, která byla aspoň o 200 stran delší, než by měla být.

02.02.2022 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Prvok, Šampon, Tečka a Karel se mi líbila víc.

03.08.2021 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Pro mne nejlepší autorčina kniha.

17.04.2021 5 z 5

Vražda není hra Vražda není hra Alan Bradley

Druhá kniha se mi líbila více než první.

24.01.2021 5 z 5