Srni Srni komentáře u knih

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Myslím si, že by kniha mohla být kratší, některé pasáže byly zbytečně natahovány a často jsem se musela přemáhat abych knihu dočetla. Kniha se mi ale líbila ale vzhledem k tomu, že Cizinku čtu hlavně kvůli Skotsku, mi neseděla dějová linka ve Francii.

08.01.2020 4 z 5

Čurda z Hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu Čurda z Hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu Miloš Doležal

A mně se to líbilo. Sice je pravda, že se autor mohl mírnit v osobních popisech postav ale zas tak rušivě to nepůsobilo. Úsečný styl vyprávění mi vyhovoval plus jsem ocenila spoustu fotografií, které tvoří podstatnou část knihy.

04.01.2020 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Je mi líto, že musím dát tak nízké hodnocení ale tato klasika mi vůbec nešla číst. Jen jsem stále přemýšlela, zda to vzdát, nebo to dočíst. Nakonec jsem kvůli čtenářské výzvě zatnula zuby.

06.11.2018 2 z 5

Šílená odměna Šílená odměna Jimmy Palmiotti (p)

Komiksy běžně nečtu takže nemohu zcela objektivně hodnotit ale líbilo se mi to. Děj to mělo, vtipné to bylo, délka akorát.

21.08.2018 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Krátké, krásné, výstižné, chvílemi jsem se i zasmála. Spisovatelka nezatěžuje zbytečnými detaily ale i přes tu stručnost mám celý příběh i s těmi detaily jako na dlani.

07.08.2018 5 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Pohádka, která předchází úžasnému příběhu Pána prstenů. Krásná kniha, čte se sama a není jí co vytknout.

16.04.2018 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Doporučuji! Kniha je velmi čtivá, napínavá, těžké se od ní odtrhnout :-) je opět krásně udělaná a fotky jedním slovem super!

17.11.2019 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Vztah k poezii nemám, nemohu tedy hodnotit objektivně. Na druhou stranu se mi to nečetlo dobře ale zas mě za srdce chytly ty notoricky známé pasáže. Navíc jsem si i zavzpomínala jak jsem za zimního odpoledne seděla v křesle a učila se do literatury nazpamět tu pasáž začínající "Po modrém blankytu...". Pamatuji si ji doteď :-)

06.11.2018 3 z 5

Odposlechnuto v Praze Odposlechnuto v Praze kolektiv autorů

Jedním slovem skvělé!!! Pobavila jsem se, u některých historek i dojala. Víc takových knih, navíc je to pro dobrou věc :-)

20.10.2018 5 z 5

Ohnivé ženy Ohnivé ženy Hermína Franková

Jako malé se mi líbil film, nyni jsem se rozhodla přečíst si knihu v rámci čtenářské výzvy. Zasmála jsem se, chvílemi jsem byla i dojatá ale styl psaní mě místy nedokázal donutit se soustředit. Navíc mi to připadlo oproti filmu nedokončené...ale jako oddechovku doporučuji.

21.08.2018 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Povídky se mi líbily, taková oddychovka. I dodatky Brumbála mi jakožto fanouškovi HP přišly zajímavé. Doporučuji.

14.08.2018 4 z 5

Tři vánoční povídky Tři vánoční povídky Petr Šabach

První povídka byla vtipná ale čekala jsem nějaký závěr, třeba že ho vážně pomočí nebo já nevím...prostě něco. Druhá vyhlížela slibně ale děda s epilepťákem a peněženkou v zubech mě nijak nenadchla a ta třetí? Co na ní bylo kromě data vánočního? Nějak nechápu, co nám zde chtěl autor sdělit. 2 hvězdy dávám za první povídku a část druhé.

11.08.2018 2 z 5

Nejkrásnější pohádky bratří Grimmů (převyprávění) Nejkrásnější pohádky bratří Grimmů (převyprávění) Gisela Fischer

Přehled těch nejznámějších pohádek, doplněné hezkými ilustracemi, velkou výhodou je velké písmo .

14.05.2024 5 z 5

Nedělní misálek Nedělní misálek Jiří Kaňa

Misálek dostala před téměř 27 lety má sestra k prvnímu svatému přijímání. Myslím si, že je to pro věřící a praktikující rodiče dobrá publikace pro přípravu svého dítěte na mši.

10.01.2020 5 z 5

Magorovi ptáci Magorovi ptáci Ivan Martin Jirous

Poezie není můj šálek kávy, nedokážu se na ni příliš soustředit, a zvlášť tato mě opravdu nebavila. Ale vzhledem k tomu, že jí neholduju, nedokážu ji ocenit a proto nehodnotím

04.03.2019

Výbor zo spevov Výbor zo spevov Samo Chalupka

Prostě slovenské vlastenecké básně.

29.10.2018 2 z 5

Když ti to udělá radost... Když ti to udělá radost... Michal Viewegh

Nejvíce mě zaujala ta "detektivka", jen jsem byla překvapená z rozuzlení. Docela příjemné počtení.

29.10.2018 4 z 5

Je smutné opouštět svět na jaře... Je smutné opouštět svět na jaře... Herma Kennel

Vzhledem k tomu, že jsem rodačka z míst, kde se události odehrávají, babička je pamětník a od mala se o tyto tragické události zajímám, mi to, že tato kniha vznikla udělalo radost. Sice si myslím, že některé události byly jinak a že některé věci by mohly být z knihy na úkor jiných vypuštěny, ale děkuji autorce že knihu sepsala. Jen mi vadilo že byla chyba u jedné postavy ohledně místa jeho bydliště ale chápu že cizinci název Lomnice a Lomnička zní stejně.
Když jdu na procházku k Šerkovické hájence nebo jdu po Riegrové kolem Boženčina památníku....vždy si na jejich činy vzpomenu. Nemělo by se na ně zapomenout, hlavně bychom neměli zapomenout my, kteří na Tišnovsku a Blanensku žijem.
Výhrady mám však k českému překladu-špatně skloňované názvy vesnic. Zkomolená jména lidí a chyby v tak zásadních datech jako vznik protektorátu...to byl doufám překlep.

05.10.2018 5 z 5

Muž, který pronikl do Osvětimi Muž, který pronikl do Osvětimi Denis Avey

Díky této knize můžeme vidět, jak málo stačí k tomu, abyste někomu zachránili život.
Kniha mě začala bavit až zhruba po sto stranách. Zážitky z pouštní války jsem chtěla mít co nejdřív za sebou. Musím se přiznat, že jsem byla zklamaná, jak málo stran je věnováno zajetí v táboře E715 a "výměnám". Později se k tomu ale autor vrací a dozvídáme se o stejných událostech i z pohledu Ernsta - vězně koncentračního tábora. Po táhlém "pouštním" úvodu jsem knihu dočetla téměř jedním dechem. Je neuvěřitelné, co může jedna lidská bytost provést té druhé, autorovi za knihu děkuji, je důležité aby o zvěrstvech konaných za války byla svěděctví aby se nikdy nezapomenulo.....ale když vidím a čtu, jak někteří tato svědectví zpochybňují, je mi z toho zle.

03.09.2018 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Ke knize mě dovedla čtenářská výzva. Bylo zvláštní si najednou číst válečné události z druhé a nezainteresované strany. Hlavně je šílené, že se o odsunu nemluví. Tím autorce děkuji, že se do takového tématu pustila.
Kniha se mi četla ze začátku líp než ke konci, asi kvůli později popisovaným událostem z období komunismu. Kniha popisuje tabuizované téma, líbila se mi ale vadilo mi, že se náhle měnili vypravěči a dialogy a že byly některé věty psány německy.

06.08.2018 4 z 5