Ohnivé ženy

Ohnivé ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24424/ohnive-zeny-24424.jpg 4 25 8

Knižní podoba scénáře úspěšné stejnojmenné televizní komedie, v níž její autorka humorně rozpracovala motiv převtělování. Dávno ve středověku byly v Čechách upáleny jako čarodějnice pro svou znalost lektvarů a zaříkávadel dvě ženy, vdova po pekaři a rozverná farská kuchařka. Obě ženy dlouhá staletí čekají na možnost převtělení, až se shodou náhod obě shledají na sklonku dvacátého století jako kolegyně lékařky, které místo zaříkávání pracují jako psycholožky. Zdrojem řady komických situací je pak jejich snaha vyrovnat se po svém s neznámými jevy a jim nepochopitelnými zákony moderní společnosti. ... celý text

Divkazlesa
12.07.2023 4 z 5

Knížka mě moc pobavila, stejně jako její filmové zpracování.

Kontryhelka
09.06.2023 5 z 5

Knihu a filmové zpracování miluju. Za mně ztřeštěné dobrodružství dvou upálených čarodějnic, převtělených do moderní doby. Úsměvné situace na sebe nenechávají dlouho čekat.

DominaCZ
13.10.2022 odpad!

Hnůj film i knížka.

zuzana4291
13.02.2020 3 z 5

I kdyžb jsem film viděla před hodně dávnou dobou, tak jsem v duchu neustále knihu srovnávala. A i když byly nudné pasáže, tak byly i pasáže k pousmání. Přeci jen Marta a Magdaléna mají své kouzlo. Hlavně při poznávání dnešní doby.

Srni
21.08.2018 3 z 5

Jako malé se mi líbil film, nyni jsem se rozhodla přečíst si knihu v rámci čtenářské výzvy. Zasmála jsem se, chvílemi jsem byla i dojatá ale styl psaní mě místy nedokázal donutit se soustředit. Navíc mi to připadlo oproti filmu nedokončené...ale jako oddechovku doporučuji.

Amneris
05.07.2018 4 z 5

Stejně jako píše Dandulka, tak i já jsem měla stejný problém :-) Film mám moc ráda od mala, takže jsem byla zvědavá na knihu. Je to psané jako scénář, aspoň na mě to tak působilo :-)

kikies
28.03.2018 2 z 5

Jako scénář dobré. Ačkoli jsem film neviděla, děj jsem si dokázala snadno (zřejmě i díky přiloženým fotografiím) představit a i jsem se pobavila. Ale pokud si odmyslím tu informaci o filmu a zaměřím se pouze na písemnou podobu knihy, přijde mi to triviální až hloupé a nezajímavé. Ovšem televizní zpracování včetně volby hereček mohlo být velice zdařilé, to si opravdu dovedu představit.

Dandulka
10.06.2012 5 z 5

Skvělá filmová komedie. U knížky jsem se moc pobavila, jako by se mi film odvíjel přímo před očima.