Šílená odměna

Nastal čas vytočit Harley! Je to příběh starý jako sám svět: Dívka zažije krutý rozchod a přestěhuje se do New Yorku. Snaží se najít novou práci, lásku, život... Jo, a je trochu výstřední. Někdo by řekl vyšinutá. A moc si nerozumí se zákonem. No dobře, je superpadouch, je naprosto šílená a právě jí dal kopačky psychotický klaun. Spokojení? Jmenuje se Harley Quinn a přestěhovala se na Coney Island, aby se konečně usadila a udělala za minulostí tlustou čáru. Jenže kam jde Harley, tam zamíří i potíže. Někdo na její hlavu vypsal takovou odměnu, že po ní pase každý zabiják z okolí – a že jich na Brooklynu vážně není málo. Nezbývá než se spolehnout na pestrou směsku nových sousedů a pár starých dobrých zlých přítelkyň. Ještě se uvidí, kdo se bude smát naposled....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263731/big_harley-quinn-1-silena-odmena-Mqc-263731.jpg 3.8106

Harley Quinn Volume 3. 1.

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , BB art

Hot in the City, 2014

Kniha Šílená odměna

zaru0878
05.11.2022

Nebylo to špatné, ale ani tak dobré, abych si koupila další díl.

ArkAngel
31.07.2022

Komiks s Harley Quinn je krásně nakreslený, ale po příběhové stránce je to přesně taková hloupost, jak by se dalo čekat. Šílená Jokerova bejvalka se odstěhovala z Gothamu, zachraňuje zvířátka před eutanázií, pomáhá vraždícímu důchodci sejmout pár jeho nepřátel a sama se vypořádává s rejem zabijáků. Je to šílené, je to bizarní, ale pro dospělejšího čtenáře nepříliš zábavné.

fvalek
25.07.2022

Přestože mám rád komiksy, různé kresby a myslím, že po těch všech letech už bych i spoustu autorů poznal podle jejich stylu, tak první kapitola pro mě byla tematicky absolutně za trest a říkal jsem si, že pokud v tomhle stylu bude celý komiks, tak to snad ani nebudu číst. Pro někoho to sice asi bude bomba úvod, přehlídka autorských stylů ostatně není špatná, ale vážně potřebujeme číst kapitolu naprosto vytrženou z universa, která je v podstatě úplně o ničem? Jako oslava Harley pěkné, ale pro mě jako pro čtenáře neúčelné.

Nicméně zbytek komiksu byl super a žasnu, jak moc to navazuje na rebirthovou Harley, kterou jsem četl s předstihem. V podstatě se tu vše vysvětluje, vše známé vzniká a hezky to navazuje. Harley je pořád Harley a to je něco, co by se nemělo měnit. Stejně tak ostatní postavy, ať už známé nebo nové, všechno tu pěkně sedí, když očekáváte klasickou bláznivou zábavu. Nějaké tři základní tematické celky - příchod a nové prostředí, vypsaná odměna a lov na agenty - byly dobré. Popravdě jsem si užil i ten nudnější začátek, kdy se Harley stěhuje, hledá práci, seznamuje se s novými lidmi apod., protože já mám docela rád takové to kecání okolo, které tvoří příběh. Akční linka s odměnou byla zprvu dost nenápadná a postupná, nakonec se vyhrotila a v podstatě to bylo vtipné, i když to trošku zavádělo. Chvíle s Ivy byly pěkné, škoda že tenhle vztah není rozvíjený tak moc, jaký má potenciál. Poslední linka se Syborgem a jeho agenty... Zpočátku jsem se bál, co to je za kravinu a moc se mi do toho nechtělo, ale musím říct, že to nezklamalo. Klobouk dolů překladateli za to vyobrazení ruského přízvuku, protože u toho jsem se chechtal a fakt mě to bavilo, stejně tak samotné proveden lovu na agenty a celé rozuzlení, jak to vlastně mají.

V podstatě celý první díl je jízda od začátku do konce s občasnými zastávkami si něco vyřídit, aby série fungovala, a mě to moc bavilo, takže budu v sérii pokračovat. Je trošku škoda, že Harley vzhledem k odlehčenému a komickému ději stojí dost mimo zásadní linky DC, ale třeba se sem tam taky něco najde. :)

Hadati
05.08.2021

Prvních pár stránek je spíše pro znalce, co ocení různé styly kreslení Harley Quinn, kdy Harley přitom proráží čtvrtou stěnu a komunikuje s tvůrci komiksu. Po tomto krátkém úvodu se ale komiks hned rozjíždí.

Harley je tu vykreslena jako antihrdinka, holka, která se už konečně vykašlala na neuspokojivý vztah s Jokerem a osamostatnila se. K tomu jí dopomáhá, že jí byl darován uprostřed města činžovní dům i s nájemníky. Nájemníci naštěstí nejsou tuctoví, takže si společně s Harley padnou do oka. Aby si však barák udržela, musí platit vysoké daně a k tomu potřebuje peníze. A peníze shání všemi různými způsoby, víceméně legálními.

Harley má v jádru dobré srdce, ale je šílená psychopatka, která si užívá násilí. Proto se často stává, že cesta k dobrým úmyslům, na které se zaměří, je dlážděna spoustou krve a křiku. Tenhle komiks se ale vůbec nebere vážně a pokud přistoupíte na to, že si Harley může dělat prakticky cokoliv a nevrhnou se na ni poldové či Batman, aby ji nasadili svěrací kazajku a pro bezpečí všech ostatních ji zavřeli do Arkhamu, tak si užijete spoustu zábavy.

Arkagas
28.08.2020

K ději po přečtení anotace není co dodat. Je to komiksová jízda, kde je Harley v hlavní roli. Na Coney Islandu zdědí byt, ale jak tušíme, nic není zadarmo.
V příběhu se mi líbila retrospektiva k doktorce Quinzelové, za kterou se opět Harley schovává když hledá práci.
Perfektní kresba, padouši, akce, napětí. Komiks je skvěle zpracovaný, panely na sebe navazují naprosto plynuje, text i obrazy za mě skvělé. Jako bonus tady poznáváme víc Harleinu nejlepší kamarádku Poison Ivy.
Co se mi ale líbilo úplně nejvíc je začátek knihy - stvoření Harley takové, jaká je, kdy kreslíři zkoušeli různé styly a Harley si vlastně sama vybírá jak chce vypadat. Ten úvod je dokonalý.
Jsem posedlá Jokerem, takže nepřečíst komiksy Harley by byl pro mě hřích. Ostatně nebýt jejich tragické lásky, nikdy bychom tu možnost neměli.
Takže děkuji a vrhám se na druhý díl :)

Marquis
28.09.2018

Po Batmanovom "dovádění" s Jokerom príjemne oddychové čítanie. Harley je správne trhlá, občas šokuje, ale to sa dá čakať. Kresba naprieč celým comicbookom výborná, akurát príbehy nejde brať úplne vážne. Ruské finále sa podarilo. Ako hovorím, výborná oddychovka so sexy kočkou. Bernie na hrad!

Kralicekusacek
21.08.2018

Zatím nejslabší kniha z této (u nás doposud třídílné) řady. Není určena pro neznalé. Bohužel, žádná ze sérií s onou hrdinkou nevyšla v České republice doposud kompletní, až se tak stane, doporučoval bych ty všechny knihy si přečíst znovu, popořadě, člověk najednou pochopí to, co předtím ne.

Voliarty
11.10.2018

Tak som sa Harleynou prekúsal. Nebolo to zle čítanie, postava Harley Quinn ma, ako šialená anti-hrdinka, celkom bavila, vedľajšie postavy sú tiež celkom dobré (Syborg a Malý Tony), kresba mi tiež oko polahodila. Tak kde je problém? Asi v nevýraznom deji. Stane sa tu veľa vecí, ale všetky sa vyriešia, tak nejak jednoducho. Žiadne komplikácie. Áno, dá sa argumentovať tým, že je to odpočinkové čítanie, ale i tak...aspoň nejaký ,,konár pod nohy,, by to chcelo. A neustále útoky vrahov sa nerátajú, keďže ich Harley zvláda bez problémov. Čo ale oceňujem, je celkové vyriešenie vypísanej odmeny na Qunnovej hlavu a ten príbeh so zanedbávanou babičkou mal tiež celkom dobré rozuzlenie. Či siahnem aj po ďalších bookoch neviem, možno, určite ma ale tento prvý nesklamal tak, ako som podľa hodnotení očakával.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova