Šílená odměna

Nastal čas vytočit Harley! Je to příběh starý jako sám svět: Dívka zažije krutý rozchod a přestěhuje se do New Yorku. Snaží se najít novou práci, lásku, život... Jo, a je trochu výstřední. Někdo by řekl vyšinutá. A moc si nerozumí se zákonem. No dobře, je superpadouch, je naprosto šílená a právě jí dal kopačky psychotický klaun. Spokojení? Jmenuje se Harley Quinn a přestěhovala se na Coney Island, aby se konečně usadila a udělala za minulostí tlustou čáru. Jenže kam jde Harley, tam zamíří i potíže. Někdo na její hlavu vypsal takovou odměnu, že po ní pase každý zabiják z okolí – a že jich na Brooklynu vážně není málo. Nezbývá než se spolehnout na pestrou směsku nových sousedů a pár starých dobrých zlých přítelkyň. Ještě se uvidí, kdo se bude smát naposled....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263731/big_harley-quinn-1-silena-odmena-Mqc-263731.jpg 3.898

Harley Quinn Volume 3. 1.

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , BB art

Hot in the City, 2014

Kniha Šílená odměna

Hadati

Prvních pár stránek je spíše pro znalce, co ocení různé styly kreslení Harley Quinn, kdy Harley přitom proráží čtvrtou stěnu a komunikuje s tvůrci komiksu. Po tomto krátkém úvodu se ale komiks hned rozjíždí.

Harley je tu vykreslena jako antihrdinka, holka, která se už konečně vykašlala na neuspokojivý vztah s Jokerem a osamostatnila se. K tomu jí dopomáhá, že jí byl darován uprostřed města činžovní dům i s nájemníky. Nájemníci naštěstí nejsou tuctoví, takže si společně s Harley padnou do oka. Aby si však barák udržela, musí platit vysoké daně a k tomu potřebuje peníze. A peníze shání všemi různými způsoby, víceméně legálními.

Harley má v jádru dobré srdce, ale je šílená psychopatka, která si užívá násilí. Proto se často stává, že cesta k dobrým úmyslům, na které se zaměří, je dlážděna spoustou krve a křiku. Tenhle komiks se ale vůbec nebere vážně a pokud přistoupíte na to, že si Harley může dělat prakticky cokoliv a nevrhnou se na ni poldové či Batman, aby ji nasadili svěrací kazajku a pro bezpečí všech ostatních ji zavřeli do Arkhamu, tak si užijete spoustu zábavy.

Arkagas
28.08.2020

K ději po přečtení anotace není co dodat. Je to komiksová jízda, kde je Harley v hlavní roli. Na Coney Islandu zdědí byt, ale jak tušíme, nic není zadarmo.
V příběhu se mi líbila retrospektiva k doktorce Quinzelové, za kterou se opět Harley schovává když hledá práci.
Perfektní kresba, padouši, akce, napětí. Komiks je skvěle zpracovaný, panely na sebe navazují naprosto plynuje, text i obrazy za mě skvělé. Jako bonus tady poznáváme víc Harleinu nejlepší kamarádku Poison Ivy.
Co se mi ale líbilo úplně nejvíc je začátek knihy - stvoření Harley takové, jaká je, kdy kreslíři zkoušeli různé styly a Harley si vlastně sama vybírá jak chce vypadat. Ten úvod je dokonalý.
Jsem posedlá Jokerem, takže nepřečíst komiksy Harley by byl pro mě hřích. Ostatně nebýt jejich tragické lásky, nikdy bychom tu možnost neměli.
Takže děkuji a vrhám se na druhý díl :)

Voliarty
11.10.2018

Tak som sa Harleynou prekúsal. Nebolo to zle čítanie, postava Harley Quinn ma, ako šialená anti-hrdinka, celkom bavila, vedľajšie postavy sú tiež celkom dobré (Syborg a Malý Tony), kresba mi tiež oko polahodila. Tak kde je problém? Asi v nevýraznom deji. Stane sa tu veľa vecí, ale všetky sa vyriešia, tak nejak jednoducho. Žiadne komplikácie. Áno, dá sa argumentovať tým, že je to odpočinkové čítanie, ale i tak...aspoň nejaký ,,konár pod nohy,, by to chcelo. A neustále útoky vrahov sa nerátajú, keďže ich Harley zvláda bez problémov. Čo ale oceňujem, je celkové vyriešenie vypísanej odmeny na Qunnovej hlavu a ten príbeh so zanedbávanou babičkou mal tiež celkom dobré rozuzlenie. Či siahnem aj po ďalších bookoch neviem, možno, určite ma ale tento prvý nesklamal tak, ako som podľa hodnotení očakával.

Marquis
28.09.2018

Po Batmanovom "dovádění" s Jokerom príjemne oddychové čítanie. Harley je správne trhlá, občas šokuje, ale to sa dá čakať. Kresba naprieč celým comicbookom výborná, akurát príbehy nejde brať úplne vážne. Ruské finále sa podarilo. Ako hovorím, výborná oddychovka so sexy kočkou. Bernie na hrad!

Kralicekusacek
21.08.2018

Zatím nejslabší kniha z této (u nás doposud třídílné) řady. Není určena pro neznalé. Bohužel, žádná ze sérií s onou hrdinkou nevyšla v České republice doposud kompletní, až se tak stane, doporučoval bych ty všechny knihy si přečíst znovu, popořadě, člověk najednou pochopí to, co předtím ne.

Srni
21.08.2018

Komiksy běžně nečtu takže nemohu zcela objektivně hodnotit ale líbilo se mi to. Děj to mělo, vtipné to bylo, délka akorát.

karolina1733
13.05.2018

Na komiksy nejsem ale tohle mě bavilo :) Mnohem víc než samotnej Sebevražednej oddíl.

Diamond
16.03.2018

Crazy Harley rozehrava blaznivou jizdu. Vyborne dilo...

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova