spencer spencer komentáře u knih

Láska je na prd Láska je na prd Wibke Brueggemann

Tak tuto knihu jsem si naprosto zamilovala.
Četla se s neuvěřitelnou rychlostí a už dlouho jsem se u čtení tolik nenasmála. Phoebe mi strašně připomínala mě samotnou v jejím věku, takže jsem se bavila. Těším se na další knihy z pera autorky!

03.07.2021 5 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Na autorčinu novou knihu jsem se těšila, přestože mě Stříbrná cesta zklamala. Bohužel na mě opět čekalo menší zklamání. Po větší část knihy jsem měla pocit, jako by se nic nedělo. Pořád jsem čekala na překvapení či zvrat, který by dal více do pohybu události, ale toho jsem se nedočkala. On to není špatný příběh, jen dost předvídatelný. Měla jsem v průběhu čtení pocit, že jsem něco podobného už četla, ale nemohla jsem si vzpomenout kde. Pokud už máte s podobnými knihami zkušenost, konec vás nepřekvapí. Ovšem věřím, že pokud se severskou krimi začínáte, mohla by vás kniha zaujmout.

27.06.2021 3 z 5

Neviditelné město Neviditelné město Monika Peetz

Na tuto knihu mě nalákaly názory, že se podobá sérii Drahokamy od K. Gier, kterou naprosto zbožňuju. Už podle hvězdiček je vám jasné, že moje očekávání kniha bohužel nenaplnila. Začátek mě bavil, ale jakmile jsem se dostala do poloviny, přišlo mi vše až moc zdlouhavé. Co se postav týče, dělalo mi dost velké potíže si k někomu vybudovat vztah a až na pár výjimek mi byly nesympatické (mrzí mě to, ale je tomu opravdu tak). Dějová linka byla na mě až moc předvídatelná a ani na konci se žádné překvapení nekonalo. Musím si vše nechat ještě projít hlavou, ale nejsem si jistá, zda se do pokračování pustím. Knize se ale musí nechat jedno, má nádhernou obálku.
2,75/5*

26.06.2021 2 z 5

Hvězdopravec Hvězdopravec Martin Bečan

Námět této knihy mi přišel opravdu originální. Spojení dvou světů takovýmto způsobem se jen tak nevidí, což rozhodně přidalo titulu na hodnotě. Mým hlavním problémem ovšem bylo, že jsem se ve snovém světě často ztrácela. I když je autor velmi talentovaný vypravěč, přišlo mi, že právě v této linii jeho vyprávění malinko zadrhávalo.
Do Hvězdopravce tedy musíte jít s tím, že mu dáte vaši absolutní pozornost. Jakmile upřete svou pozornost jinam, ztratíte se. Já ji asi nečetla pro mě ve vhodnou dobu, což mě mrzí. Rozhodně se k ní už jen kvůli tomu v budoucnu vrátím.
3,75/5

24.05.2021 4 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Na tuto knihu jsem měla už nějakou dobou zálusk, a proto mě mrzí, jak moc mě zklamala. Svět, ve kterém se příběh odehrával byl rozhodně zajímavý, i Krásky a jejich úděl ve společnosti mě zaujal. Bohužel jsem se ale po většinu knihy nemohla zbavit pocitu, že se nic neděje a dostat se autorce k nějaké akci trvalo na mě až příliš dlouho...

15.05.2021 3 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Na knihu jsem byla velmi zvědavá a celkem jsem se na ni i těšila. Bohužel nebyla úplně taková, jakou jsem ji čekala. Ze začátku mě trochu zděsil její styl a absence přímé řeči. Po nějaké době jsem si na tuto formu zvykla, avšak přišel další zádrhel - a to muži. Měla jsem pocit, že všichni muži v této knize jsou popsáni jako záletníci a to mi trochu vadilo.
Kniha mě nenadchla, ale ani neurazila. Své čtenáře si určitě najde:)

01.03.2021 3 z 5

Případ pohřešovaného markýze Případ pohřešovaného markýze Nancy Springer

Tato kniha mi připomněla, jak moc mám ráda middle grade knihy. Je to jednoduché čtení, které je velmi poutavé. Enola Holmesová je skvělá postava a bavilo mě sledovat její dobrodružství. Rozhodně se těším na pokračování.

27.01.2021 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Za mě rozhodně zklamání. Toto je má čtvrtá kniha od autorky a po těch předešlých jsem čekala trochu víc. Ve všech ostatních se mi líbil jak příběh, tak i postavy. Tady to však neplatilo, jelikož hlavní hrdinka nebyla ničím zajímavá a Saša mě neokouzlil.
Nebyl to špatný příběh, ale prostě mě nenadchl...

08.01.2021 3 z 5

Červená sestra Červená sestra Mark Lawrence

Svět, který se v knize nachází je opravdu zajímavý a poměrně rychle mě pohltil. Mínusem pro mě byl někdy počet postav, které byly sice dobře rozvinuté, ale chvílemi jsem se v nich ztrácela. Nona se mi líbila, byla zajímavá a bavilo mě sledovat její příběh. Konec byl celkem napínavý, takže se rozhodně poohlédnu po pokračování.

04.10.2020 4 z 5

Všechny krásné lži Všechny krásné lži Peter Swanson

Strašně mě to mrzí, ale tohle bylo pro mě prostě zklamání. Bylo tam až příliš moc věcí, které mi vadily (například ty nepřípustné vztahy), a navíc mi přišlo, že příběhu něco chybí. K žádné z postav jsem si nebyla schopna najít vztah a zas tak šokující mi to teda nepřipadalo.
2,75*

19.09.2020 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Abych byla upřímná, tohle bylo zklamání. Podle anotace jsem se těšila na nějakou zábavnou romantiku, ale bohužel jsem se často nudila. Chemie mezi postavami mi chyběla a od autorek jsem čekala více...

17.09.2020 3 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Tak tohle byla ale jízda! Meta mě pohltila hned na začátku a nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Rozhodně pro mě jedna z nejlepších knih za rok 2020:)

12.09.2020 5 z 5

Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Vanessa Jones

Co se mi na knize líbilo, byla ta hudba, která je její součástí. Co se mi líbilo méně byl styl, kterým je kniha napsaná, protože byl opravdu jednoduchý a v určitých částech by příběhu pomohlo, kdyby to autorka rozvedla.
Vadilo mi, že se většina točí okolo toho, jak jsou na sebe holky navzájem ošklivé kvůli kluka -máme 21. století, opravdu je další takový příběh v dnešní době potřebný?
Knížku bych spíš doporučila mladším čtenářům.

13.08.2020 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Pro mě letos další re-reading, díky kterému jsem si všimla mnoha věcí, které mi minule unikly. Tato kniha rozhodně není pro každého. Je v ní spousta krvavých scén i sexuálních, takže bych ji nedoporučovala mladším čtenářům a pokud je kniha zaujala, rozhodně doporučuji ještě chvíli počkat. Autor nám chce totiž o tom světě podat co nejvíce informací, takže musíte být smíření s různými poznámkami pod čarou a odbočkami v ději. Hlavní hrdinka je ale skvělá a jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat.

11.08.2020 4 z 5

Tichá žena Tichá žena Susan Angela Ann Harrison

Knihu jsem dlouho odkládala hlavně kvůli negativním recenzím, nakonec jsem na ně ale nedala a pustila se do ní. Co mě na této knížce nejvíce zklamalo byly postavy. Nebyla zde jediná, kterou bych si nějak oblíbila. Skoro nic se po většinu knihy nedělo, tak jsou doufala alespoň v nějaký překvapivý konec, který se zde taky neobjevil.
Takový průměrný thriller, který vám nic nového nedá, ale pokud s nimi teprve začínáte, tak neurazí.

04.08.2020 3 z 5

Strach Strach C. L. Taylor

Je spousta knih, ve kterých se starší muži pokoušejí o mladé dívky a většina z nich se točí okolo toho samého. Byla jsem tedy moc ráda, že se autorka rozhodla na tento příběh podívat z jiného úhlu pohledu.
Knížka se četla sama a to ukončení bylo dokonalé.
3,5/5*

19.07.2020 3 z 5

Nelži mi Nelži mi A. V. Geiger

Pokud jste četli Sleduj mě a ten konec vás dostal, tak vám tato kniha dá uspokojující vysvětlení. I když mi začátek připadal pomalý, bylo to poměrně rychlé čtení. Příběh opět skáče z přítomnosti do minulosti a obsahuje výslechové kapitoly. V tomto díle bylo opravdu spoustu věcí, které mi přišly přehnané. Upřímně si myslím, že po minulé zkušenosti z hacknutými účty, by byly hlavní postavy trošku se sociálními médii opatrnější. Nebylo to špatné, konec byl překvapivý, ale na mě to tentokrát bylo až moc přetažené za uši:)

27.05.2020 3 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

V knížce jsem našla přesně to, co jsem čekala, že v ní najdu. Přátelé sleduji často. Je to jeden z mála seriálů, který můžu sledovat pořád dokola a nepřestane mě bavit. Byla jsem nadšená z různých behind the scene zajímavostí a jsem moc ráda, že knížka jako je tato existuje.

07.02.2020 4 z 5

Krvavé nebe Krvavé nebe Mark Roberts

Byla jsem až překvapená, jak moc se mi thriller líbil. Bylo to napínavé od začátku až do konce. Pokud hledáte něco napínavého k rychlému přečtení je to kniha pro vás :)

10.04.2017 5 z 5

Persepolis 2 Persepolis 2 Marjane Satrapi

Tenhle díl se mi líbil ještě mnohem víc. Opět autorka nezklamala :)

30.03.2017 5 z 5