SoniaShadow SoniaShadow komentáře u knih

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Skvělej díl, Charley je prostě boží. I když tenhle díl spíše více nabudil čtenáře na další díl, kde, jak jsem pochopila, bude víc super hustých smrtkovských schopností!! Bála jsem se, že další nebude, ale jak tak koukám, tak bude! Nemůžu se dočkat. :)

24.06.2016 5 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Námět strašně zajímavý a jedinečný - všichni ti prašivci, blíženci, splynutí... ale nějak mě ten příběh do sebe nevtáhl. Možná tak ve třičtvrtě knihy jsem se jakž takž do toho dostala, že jsem byla opravdu zvědavá, jaké intriky se odhalí, ale nevtáhl mě úplně. Ale opravdu musím ocenit autorčin svět - ten je špičkový! Kdyby to šlo tak 3,5 hvězdy.

21.06.2016 3 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Neskutečná knížka!! Autorka se nechala inspirovat Sparťanským životem, čemuž se vůbec nedivím a zasadila to do svého světa, který je ohromný - plný akce, napětí, nadpřirozena, intrik... Nejdřív jsem neměla ráda Eliasův pohled, ale potom se mi začal líbit víc a víc. Lailin pohled byl také zajímavý, hlavně když byla na Šerosrázu. Šlo vidět, jak se Laila během příběhu mění. K odboji jsem nebyla důvěřivá od začátku, ale i tak jsem to s Lailou prožívala. Jsem zvědavá na Helenu a jak to s ní bude dál. Přijde mi, že v knize má takový nevábný osud, tak bych ráda věděla, jak a jestli se jí to změní - k lepšímu či horšímu. Hrozně se těším na druhý díl, tak doufám, že se mi dostane do rukou. :)

P.S. Nádherné mapy!!

30.05.2016 5 z 5

Objetí Objetí Jessica Shirvington

Autorka měla jistě zajímavý originální hlavní námět, ale způsob jakým ho zpracovala, jak to bylo napsáno a některé dialogy... Moc mě to nenadchlo. Nejsem si jistá, jestli si přečtu i druhý díl.

14.05.2016 3 z 5

London Road London Road Samantha Young

Opět oddechové čtení, i když je tam víc dramatu než v prvním díle. :)

07.05.2016 5 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Kniha byla zajímavá a velmi dobře zpracovaná. Odehrávala se ze dvou pohledů, což mi nijak nevadí. Osobně jsem si jí užila. Jen mě mrzí, že to vypadá, že se dalších dílů nedočkáme.. No co, kromě toho úplného konce s Jordanem by se to mohlo brát i jako jedna samostatná kniha.

29.04.2016 4 z 5

Vzpoura Vzpoura Will Hill

Hillovi knihy jsou prostě boží. I když je tahle série "pro mládež" (tudíž bez sexu), tak byla pro mě hodně zajímavá. Hill má zajímavý styl psaní a vytvořil podle mě úžasnej svět, ve kterém se to odehrává. Mě osobně knížka velmi upoutala (stejně jako první), jenom lituju, že jsem neměla moc času na čtení. Rozvzpomínání bylo pro mě řekněme lehké - pamatovala jsem si Frankensteina, nějakej výbuch, něco ukradenýho, že to je o upírech a jejich historii s Drákulou a jak jsem se začítala, tak si mozek vzpomněl snadno. :) Rozhodně si přečtu další díl! Co musím vyzdvihnout byla Hillova práce s Jamieho pocity - hlavně ta vnitřní řeč, to se moc neobjevuje v knihách a vážně se mi to tam líbilo.

14.04.2016 5 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Tuhle knihu jsem si užila. Nebyla úplně přebytá sexem, což bylo fajn. Většinou to začne být nudné, když je tam sex a zase jenom sex. Sylvain zkusil do svých románů přidat nadpřirozeno a já myslím, že se mu to fakt povedlo. Chování upírů se mi opravdu zamlouvalo. U Williama jsem si řekla, že je upír a tak se musí chovat trochu jinak, ale u Raven jsem si to takhle nemohla odůvodnit :D Ne že by se chovala nějak strašně, to ne, ale v některých situacích to nějak hned vzdala (já vím, láska není jednoduchá). Ale ten konec a potom ta ukázka.. O.o Doufám, že bude brzy další díl, protože chci vědět, jak to bude pokračovat :)

25.02.2016 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Velmi zajímavý příběh... Vidíme jak se z normální Levany postupně stala ta Levana v Měsíčních kronikách. Moc se mi to líbilo, hlavně kvůli těm situacím s princeznou Selene a princeznou Winter, protože se vyskytují v Měsíčních kronikách - tam to bylo jakž takž vysvětleno,ale vidět to z Levavina pohledu bylo skvělé a myslím, že je to pro tuto sérii jenom přínos :)

25.02.2016 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Lisa Renee Jones

Jsem jediná komu připadal Chris v některých scénách jako totální debil? V tomhle románu se mi hodně líbí ta kriminální stránka - hledání Rebeky a různé zjištění, které se potom snaží dát dohromady s lidmi, které potkala... Avou jsem byla docela dost překvapená. Když se to rozuzlilo ohledně té Rebeky, nevím, jestli budu pokračovat... Vím, že budou hledat (nejspíš) Ellu v Paříži, ale jak jsem tak četla anotaci třetího dílu, nevím, jestli by mě to bavilo.

16.02.2016

Smrtící dotyk Smrtící dotyk Melinda Salisbury

Jde poznat, že to je kniha pro děti a mláděž, ale to mi nevadí. Námět je velmi zajímavý (Požíračka mě zaujala nejvíc), provedení je v pohodě a ty rozuzlení.. Paráda! :) Velmi povedená kniha! Sice ten konec bych si představovala jinak - ten úplný, úplný konec, ale hlavně že hrdinka byla šťastná. :)

16.02.2016

Remy Remy Katy Evans

Po asi polovině knihy mě to přestalo bavit, protože jsem maratónovala a tudíž jsem to všechno měla v čerstvé paměti, takže kromě těch mála okamžiků ze součastnosti jsem si to moc neužila - určitě si tuhle knihu můžete vzít do rukou s tím, které pasáže si chcete přečíst z Remyho pohledu, ale jinak.. Stejně jako Cassi24 jsem čekala, že se dozvím něco o Remym před Brook či něco jiného, ne zkrácené dvě předchozí knihy z Remyho pohledu..

P.S.: Knihu jsem dočetla celou

10.01.2016

Temnou chodbou Temnou chodbou Lois Duncan

Když jsem jí začala číst, tak jsem si představovala jakej to bude thriller a co všechno se tam nestane, ale nakonec ne.. Není to špatně, vyklubala se z toho kniha, která se velmi dobře čte (za pár hodin) se zajímavým a myslím, že i originálním námětem (zatím jsem nikdy nic podobného nečetla). Jediné z čeho jsem byla lehce zklamaná byl ten konec. Možná to tak autorka zamýšlela, že ho nechá otevřený, ale mně by se u téhle knihy o něco víc líbil "ukončenější" konec - co se stalo s tou školou - bude v tom ta ženská pokračovat, nebo ne?; skočila ta holka z okna?; co se stalo s ostatními?; atd...

02.01.2016 4 z 5

Prokletý milenec Prokletý milenec J. R. Ward (p)

Kupodivu jsem o Treze a Selenu neměla tak velký zájem jako o iAma s Catrou a Xcora s Laylou... Všechno co se odehrávalo okolo Catry mi přišlo zajímavé, napínavé - rozhodně jsem si její postavu užila i všechno na co přišla atd. Potom mě zajímal Rhage, se kterým se něco dělo, ale nakonec se z toho nic nevyklubalo.. :/ Mám takové tušení, že nějaký z nadcházejících dílů bude o Paradise :) A jsem velmi zvědavá jak se to dál vyvine s Xcorem a Laylou :)

30.12.2015 4 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Musím souhlasit, že to nebylo až tak "wow" jako první díl, ale i tak jsem si knihu náramně užila. Byla doplněná o vynechanou část z první knihy - pár příběhů z roku 0. Pak mě překvapilo, že se ten pokračující příběh odehrává v r. 97 P.V. (myslela jsem, že to má být 100 P.V.), ale jukla jsem do první knihy a rok sedí :) Velmi mi překvapil vývoj událostí, takže jsem zvědavá, co přinese třetí díl.

Strašně se mi líbí Justinovo psaní. Jak všecho zprvu vypadá jako jednotlivé nesouvislé příběhy, ale on je pak dá dohromady a skvěle do sebe zapadají... Prostě génius :)

28.11.2015 5 z 5

Nenasytná Nenasytná Sylvia Day

I když jsem předchozí díly četla před nějakou dobou a bylo těžké se rozvzpomenout, tak se kniha četla krásně. Tahle série se mi moc líbí - nevím jestli je to tím, jak Sylvia píše, anebo že to není zamilovaná a bezstarostná kniha - že Gideon a Eva neustále něco řeší,mají problémy a roztržky.. :)

01.11.2015 5 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Skvělá série. :) Bylo moc zajímavé sledovat, jak se postupně postavy Sydney a Adrian vyvíjí. A konec tohohle dílu byl krásný... :) Pro mě Richelle zase zabodovala, úžasně píše a vytváří dějové linie a dá to všechno dohromady prostě skvělým způsobem. :)

30.10.2015 5 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Souhlasím s ostatními, že tato kniha se více věnovala Sydney a Adrianovi a ostatní bylo v pozadí a nevybouchlo to v očekávané explozi, ale i tak to byla bomba. :) Je zajímavé sledovat, jak se Sydney v průběhu knih mění - její postoj, názory a pohled na svět. S Adrianem jsou kouzelný pár :D Ale už se těším na Ohnivé srdce kvůli konci - teď to bude pěkně zapeklité.. :)

18.10.2015 5 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Miluju Richelle a její styl psaní. Ten svět, který vytváří.. I když jsem nečetla VA a byla jsem na tom filmu, v knize se orientuju (když přijde na nějaké řeči okolo VA). Tuhle sérii jsem si hodně oblíbila a jsem nadšená ze čtení ostatních dílů - ještě že jsem si půjčila všech 6 :D Sydney a Adrian jsou fakt skvělí a v Indigovém kouzlu ještě víc! :)

17.10.2015 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Sice mě překvapilo, že to volně navazovalo na Vampýrskou akademii (kt. jsem nečetla), ale kniha se velmi dobře četla. Také se mi líbila celá ta záhadná věc s těmi úmrtími a tetováním a jak se to potom vyřešilo. Keitha jsem nesnášela, takovej blb. :) Bylo zajímavé sledovat jak se Sydneyin názor na vampýry a dhampýry pomalu mění... (hlavně na Adriana - oblíbená postava :D) Velmi dobrá kniha!

10.10.2015 5 z 5