SoniaShadow SoniaShadow komentáře u knih

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

Tenhle díl se mi líbil více než ten předchozí - Autumn mě docela zajímala :) Škoda je, že když se došlo k té části, jak jdou k těm vampýrům a udělají nějaký podvod či co, tak to tam není znovu napsané. První díl jsem četla před nějakou dobou, takže si tu scénu moc nepamatuju, takže škoda, že to tam nebylo napsáno znovu... :)

30.09.2015 5 z 5

Nebezpečné hry Nebezpečné hry Keri Arthur

Já prostě miluju Riley! :D Konečně je ten hnusák Gautier mrtvej! Tenhle díl byl vážně zajímavej - to s těma drakama, Quinnovou sestrou, celkovým vyšetřováním atd. Zamrzelo mě, že tam nebylo více scén s Kellenem - toho chlápka zbožňuju a doufám, že se s ním dá Riley dohromady! :)

25.08.2015 5 z 5

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

Nemám slov! A z Rolanda jako takového jsem byla celkem na větvi.. Setkání taťka s dcerkou bylo něco! :D Epilog byl sice krátký, ale přesto úžasný - ten konec! :D Tahle série je dokonalá a Kate s Curranem si snad nikdo nemůže neoblíbit. :) Doufám, že se nakladatelství podaří získat práva na další díly, které autorka na začátku knihy slibuje(i když hlavní dějová linie bude jiná). :) Nemůžu se dočkat!

21.08.2015 5 z 5

Magie střelného prachu Magie střelného prachu Ilona Andrews

Vážně skvělá knížka! :) Andrea je hustá - nejlepší bylo, jak rozčísla ten spor u té dopravní fronty, když jela na místo činu :D Rafael a Andrea... :) Překvapilo mě, že byla novela na konci, ale nebylo to vůbec na škodu! :)

19.08.2015 5 z 5

Mihotavé stíny Mihotavé stíny Patricia Briggs

Sice jsem se z počátku lekla, protože jsem většinu věcí z těch knížek zapomněla (je to už nějaký pátek, co jsem ty knihy četla), ale řekla jsem si, že se nebudu pokoušet vydolovat z mozku všechno a uvidím. Příběhy se krásně četly a byla úžasné. Stejně jsem pořád vedle z povídky "Alfa a Omega", kterou jsem už četla v prvním dílu jiné série, ale pořád byla tak úžasná jak si ji pamatuji. Charles!! :D :) Dalším přínosem byly i vystřižené scény, miluju Adamův pohled a i když tam nebyl zrovna radostných momentech, stejně jsem si ho užila. Myslím, že tohle byl velmi dobrý nápad a líbí se mi, jak před každou povídkou je o ní něco napsáno. :)

17.08.2015

Temné touhy Temné touhy Kresley Cole

Tahle kniha se mi líbila ze všech nejvíc, asi - pořád se nemůžu rozhodnout mezi tímhle, prvním dílem a Bowenem s Mariketou... Líbilo se mi, že Holly měla tu poruchu, odlišilo jí to tak od spousty postav, protože je nezvyklé, aby měla hlavní postava nějakou poruchu - to mi na to přišlo hodně zajímavé! :)

Každopádně doufám, že budou další díly, protože se mi nezdálo, že by to byl konec té série. A navíc tam byly náznaky na další příběh, jako třeba Regin a Lucia, na které jsem vcelku zvědavá, ale také na Murdocha.

10.08.2015 5 z 5

Závod o život Závod o život Kresley Cole

Pro mě rozhodně lepší díl než předchozí. Ne že bych neměla Kaderin a Bastiana ráda, ale kombinace Bowena a Marikety byla pro mě zajímavější. :)

07.08.2015 5 z 5

Zabít nebo milovat Zabít nebo milovat Kresley Cole

Musím říct, že první kniha nastavila laťku celkem vysoko. U téhle knihy mi nepřipadalo, že jsem si to užívala tak jako u té první.. Nevím. Uvidíme jak si povede třetí díl - kombinace postav, které by se měly dát dohromady je zajímavá. Každopádně neříkám, že tento díl je špatný - není. Jen není tak skvělý jako první :) Vím, že hlavní děj se měl točit okolo toho Kvapíku, což se točit, ale asi proto mě nějak neuspokojil... :/

05.08.2015 3 z 5

Hlad jako žádný jiný Hlad jako žádný jiný Kresley Cole

Tahle kniha na začátku obsahuje i novelu a myslím, že i ta novela by mohla dát na samotnou knížku, protože jsem si ji užívala a prostě mě překvapilo, když jsem v půl jedné ráno zjistila, že jsem vlastně ještě nedostala na začátek knihy (narazila jsem na list, který oznamoval začátek knihy). Takže si myslím, že i kdyby byla ta novela vydaná jako kniha, nebylo by to na škodu. Teď k ději knihy. Moc se mi líbil a ten začátek v katakombách, no jo.. :) Lachlaina jsem si hnedka oblíbila, ale to proto, že jsem věděla, co prožívá, kdybych byla v Emmiině kůži taky bych se ho bála. :D

Souhlasím zčásti s motokatty - další díly budu číst :D

03.08.2015 5 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Trochu souhlasím s komentářem od Pakuna, trochu. Autorky se inspirovaly od Harryho Pottera, ale podle mě je většina nápadu jejich. Sice jsem knihy nečetla, ale co jsem z filmů viděla, tak se tomu moc nepodobalo. Kniha se mi moc líbila a trojice mi jistě přirostla k srdci. Nejdřív jsem měla podezření, že to Call ovládá magii chaosu, ale ten zvrat.... To jsem nečekala :D :) Prolog byl rozhodně zajímavý, hlavně ta část s „Zabij to dítě". Další díly si přečtu. :)

31.07.2015 5 z 5

Oživovatel Oživovatel Seth Patrick

Kniha je zpracovaná hezky, příběh a celkový nápad je skvělý, jen... jsem u sebe nemohla najít nadšení pro tuto knihu. Bojovala jsem s ní (na mě) celkem dlouho. Epilog by mě určitě přilákal na další knihu, ale jelikož jsem u ní nenašla nadšení, tak si ji nejspíš nepřečtu :/ Ale knížka je rozhodně zajímavá a pro ty co mají více rádi sfi-ci, detektivky a thrillery dohromady by to mohla být dobrá volba. :)

12.07.2015 3 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Dokonalé! Autorka naprosto úžasně vytvořila ten úsek děje na té poušti. Opravdu. A potom, jak tam narazili na ty kočovníky a jak se to celé potom zvrtlo. Líbilo se mi i jak se dali dohromady v tom Farafáhu (či tak nějak). :) Chudáček můj Vlk :/ Pořád mi ale nejde do hlavy ten Jacin... Postava Cress byla tak dobře udělaná. To, jak Cress vystupovala, opravdu působilo věrohodně - že byla několik let v té družici. A ty objevy, na které přišel doktor Erland - wau.. Oh a Cinder na střeše s tou Sybil - to bylo úžasný! :D Jsem strašně zvědavá na Winter. Měla vyjít už na jaře, jenže když jsem se koukala, tak v angličtině vyjde až listopadu... Řekla bych tedy že na konci roku 2015, anebo až někdy po něm by jsme ji tu mohli mít - doufám, že co nejdřív. Jsem na ní tak natěšená, protože je to, myslím, poslední díl této série, takže se nemůžu dočkat, jaký bude konec! :)

02.07.2015 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Naprosto úžasné. Stejně jako Cinder! :) Trochu jsem se bála, že tam Cinder nebude a že příběh o Cinder skončil u první knížky, ale naštěstí ne. Cinder byla skvělá a teď, jak to pokračuje a zamotává se to do dalšího příběhu a u Cress do dalšího, je to ještě úžasnější. Postavy jsou podle mě výborně udělané. Už čtu Cress (kolem str. 100) a pane bože, doufám, že to dopadne nějak dobře. :D :) Každopádně, Scarlet jsem si užila o malinko víc, protože tam bylo více toho napětí a akce okolo... no, kdo četl - ví. ;)

27.06.2015 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Zbožňuju tu knihu! Nečetla jsem si anotaci nahoře, takže to, že byla kyborg, pro mě bylo velké překvapení - ale v dobrém smyslu. Cinder jsem si hned oblíbila a to, co tam později vyšlo najevo, jsem si nějakou dobu myslela. Celkem jsem byla ráda, že mám pravdu :D Každopádně doporučuju maratón - vemte si všechny knihy, protože to potom pro vás bude smysluplnější (stejně jako u ostatních knih), zvlášť když to končí, tak jak to končí :) Podobnosti s Popelkou jsou tam hezky zakomponované a strašně se mi líbí ty malé citace! :)

23.06.2015 5 z 5

Hříšné tajemství Hříšné tajemství L. Marie Adeline (p)

Jsem vážně nadšená z toho konce! :3 :D Jenom mě trochu zarazilo, že u Dauphine byl vždycky sex (až na to v řece). Ano, bylo tam občas i něco jiného, ale nebylo to jako u Cassie - pokud si dobře vzpomínám. Ta měla fantasie i bez toho, aby došlo na sex. Ale celkově vzato se mi ta knížka líbila :)

25.05.2015

Klíč Klíč Mats Strandberg

Knihy jsou sice pěkné bichle, ale podle mého názoru to stojí za to! Uvnitř se skrývá komplikovaný, poutavý a prostě dokonalý příběh. Je tam spousta zajímavý a rozmanitých postav, které dělají příběh ještě poutavějším. Knížky jsou obalově krásné, to se jim prostě povedlo, a čtou se velmi dobře! A celý ten konec je prostě jedno velké WAU....

12.02.2015 5 z 5

Kořeny Kořeny Andrea R. Cremer

Líbilo se mi to, ale nebyla jsem z toho unešená tak, jako jsem byla z ostatních dílů... Hlavně si předem připomeňte postavy (pokud jste četli už před nějakou dobou), jinak budete stejně zmatení jako já. Každopádně si přečtu i pokračování.

31.12.2014

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Tento příběh obsahuje takové mini příběhy uvnitř, u kterých se dozvíme, že jsou propletené. Sem tohle, sem támhleto. Přehledná spleť se rozplétává a vzniká opravdu úžasný příběh. Tóra, sympatická advokátka, která vyšetřuje znovuotevřený případ postiženého Jakoba, který byl neprávem odsouzen za požár. Autorka skvěle a přehledně píše, snadno se to čte (když vynecháte příjmení či nějaká jména).Tóra zjišťuje, že celé vyšetřování případu bylo urychlené a na hodně věcí se nedával zřetel. Odhaluje věci, které při prvním vyšetřování a následně i soudním procesu nebyly ani zmíněny. Je to napínavý, ale zároveň i oddechový detektivní příběh s velice zajímavým dějem. Tajemné smsky, duch dívky, různá tajemství... Někoho možná nepřekvapil viník, já jsem toho dotyčného brala v tom svém kruhu možných pachatelů, ale rozhodně mě nenapadalo, jak by to ten dotyčný udělal a stejně jsem si nebyla jistá do konce knihy, kdo to udělal. Každopádně jsem si knihu rozhodně užila.

25.10.2014 5 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Když jsem knihu brala, myslela jsem si, že to bude něco o andělech, zvlášť když se jmenují první a poslední díly, tak jak se jmenují. Nakonec to vážně anděl byl, ale anděl bez křídel, žádná mýtická bytost. I přesto kniha byla velmi zajímavá. Líbí se mi, když si autor vymyslí svůj vlastní svět, protože tam nejsou dané hranice, jen takové jaké si vytyčí autor. Sice jsem několik slov nechápala, takže jsem si prostě řekla no to jsou prostě ti a ti. U světů, které vymýšlí autor, - pokud jsou složité - musíme přemýšlet. A to jsem u té knihy dělala neustále. Přemýšlela, co a jak, kdo je kdo, proč to a to. Stejně jako u Inkarceronu mě to prostě nechytlo, ačkoliv byl nápad dobrý. Ostatní dva díly si nepřečtu, protože jen co jsem otevřela druhý díl k tomu, že ho začnu číst - nechtělo se mi. Obálka je úžasná, u všech třech, nesmírně se mi líbí!:) Cala jsem si oblíbila.

22.09.2014 3 z 5

Stále půlnoc Stále půlnoc Denise Mina

Ačkoli tu na ni nejsou zrovna kladné ohlasy, mě se líbila. Není to typ knihy, který zhltnete během dvou dnů. Musíte se s příběhem jakoby ztotožnit a opravdu si pamatovat některá fakta. Líbí se mi i zakončení příběhu :) Příběh je propracovaný a Alex Morrowovou jsem si oblíbila.

20.07.2014 3 z 5