SoniaShadow SoniaShadow komentáře u knih

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Tento příběh obsahuje takové mini příběhy uvnitř, u kterých se dozvíme, že jsou propletené. Sem tohle, sem támhleto. Přehledná spleť se rozplétává a vzniká opravdu úžasný příběh. Tóra, sympatická advokátka, která vyšetřuje znovuotevřený případ postiženého Jakoba, který byl neprávem odsouzen za požár. Autorka skvěle a přehledně píše, snadno se to čte (když vynecháte příjmení či nějaká jména).Tóra zjišťuje, že celé vyšetřování případu bylo urychlené a na hodně věcí se nedával zřetel. Odhaluje věci, které při prvním vyšetřování a následně i soudním procesu nebyly ani zmíněny. Je to napínavý, ale zároveň i oddechový detektivní příběh s velice zajímavým dějem. Tajemné smsky, duch dívky, různá tajemství... Někoho možná nepřekvapil viník, já jsem toho dotyčného brala v tom svém kruhu možných pachatelů, ale rozhodně mě nenapadalo, jak by to ten dotyčný udělal a stejně jsem si nebyla jistá do konce knihy, kdo to udělal. Každopádně jsem si knihu rozhodně užila.

25.10.2014 5 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Když jsem knihu brala, myslela jsem si, že to bude něco o andělech, zvlášť když se jmenují první a poslední díly, tak jak se jmenují. Nakonec to vážně anděl byl, ale anděl bez křídel, žádná mýtická bytost. I přesto kniha byla velmi zajímavá. Líbí se mi, když si autor vymyslí svůj vlastní svět, protože tam nejsou dané hranice, jen takové jaké si vytyčí autor. Sice jsem několik slov nechápala, takže jsem si prostě řekla no to jsou prostě ti a ti. U světů, které vymýšlí autor, - pokud jsou složité - musíme přemýšlet. A to jsem u té knihy dělala neustále. Přemýšlela, co a jak, kdo je kdo, proč to a to. Stejně jako u Inkarceronu mě to prostě nechytlo, ačkoliv byl nápad dobrý. Ostatní dva díly si nepřečtu, protože jen co jsem otevřela druhý díl k tomu, že ho začnu číst - nechtělo se mi. Obálka je úžasná, u všech třech, nesmírně se mi líbí!:) Cala jsem si oblíbila.

22.09.2014 3 z 5

Stále půlnoc Stále půlnoc Denise Mina

Ačkoli tu na ni nejsou zrovna kladné ohlasy, mě se líbila. Není to typ knihy, který zhltnete během dvou dnů. Musíte se s příběhem jakoby ztotožnit a opravdu si pamatovat některá fakta. Líbí se mi i zakončení příběhu :) Příběh je propracovaný a Alex Morrowovou jsem si oblíbila.

20.07.2014 3 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Musím říct, že jsem se u této knihy jsem se někdy bála. Mrtvá těla, sériový vrah, tajemství... Autorka dokázala navodit atmosféru a při nějaký scénách mi přeběhl mráz po zádech. Nejsem fanynka filmových horrorů, ale i když se mi toto vtisklo do paměti, tak jsem to ráda četla, protože jsem věděla, že na mě budou čekat záhady, rozlušťování tajemství a pod. Taky se mi líbí, že Amelia vyrůstala jakoby na hřbitově a tudíž s ním má silné spojení, líbí se mi její pohled na hřbitovy :)

14.07.2014 5 z 5

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

Myslím, že tahle série se opravdu liší od katastrofických a zombiovských typů příběhu. Byla a stále jsem sérii unešená a dokážu si představit, že bych jí přečetla několikrát znovu. Nejlepší je, že každý díl přináší jiný příběh, ale přesto jsou v něm nějaké spojitosti... Knihy se mi každopádně moc líbily! :)

13.07.2014 5 z 5

S kůží na trh S kůží na trh Laurell K. Hamilton

Tento díl mě opravdu mile překvapil. Myslela jsem, že tam bude hodně sexu a s ním spojená metafyzika - hlavně kvůli názvu knihy. Nějaká metafyzika tam byla, sex také, ale nebylo to strašné. I když pravda, trochu jsem se bála, že to sklouzne k tomu, jak to poslední dobou u Anity (a Merry) je. Nebylo zde ani milostné drama, Anita ho nechala v St. Louis, což bylo jedině dobře a připojuju se k názoru, že mi tento díl připomněl Anitin začátek. Líbí se mi, jak autorka pracuje s Olafem, nevím proč, ale začínám ho mít v oblibě. Děj s Vittoriem mohla autorka uzavřít jinak, ale možná za moje předsudky může to, jak to se sexem v minulých dílech bylo. Ta věc okolo tygrů bylo pro mě jako jo a ne, ale jsem zvědavá na nové postavy, které si Anita vzala s sebou. Trochu mě začíná štvát, jak se všichni lepí na Anitu jako včely na med, ale co nadělám. Alespoň, že už Anita uvažuje o tom, že dost zredukuje počet mužů (tým kožoměnci!). Ale stejně podle přehledu zbývá ještě hodně knih, takže ono to až tak akční nebude.

22.08.2017 4 z 5

Věčný polibek temnot Věčný polibek temnot Jeaniene Frost

Na to, že jsem si myslela, že mě Mencheres nebude bavit tak jako Spade, tak jsem se spletla. Dokonce to bylo ještě lepší! Tohle jen dokazuje, že od Jeaniene se mi bude líbit vše co napíše.

07.05.2017 5 z 5

Harlekýn Harlekýn Laurell K. Hamilton

Konečně tam byla nějaká pořádná zápletka a něco z akce díky Harlekýnům. Je tam furt sex a samá metafyzika a vztahy, ale díky Harlekýnům to bylo lepší. Stejně mi chybí policejní vyšetřování (i když mi Dolph už leze na nervy, Zebrowski je super!), oživování, leopardí pard(!!!!). Líbí se mi ten koncept s šelmama uvnitř Anity, i když furt čekám, kdy se konečně promění. Snad se to zlepší.

01.09.2016 4 z 5

Micah Micah Laurell K. Hamilton

Rozhodně lepší díl než ten předchozí, ale stejně nevidím důvod proč tahle kniha nemá víc než 184 stránek. Příběh má vlastně jenom okolo 128 stránek a pak je tam ukázka na další díl. Pro mě tenhle díl postrádá smysl, protože za a) autorka mohla dát ten nápad s tím, že Anita s Micahem budou o samotě do jakékoliv knihy, protože buďme upřímní doopravdy sami byli jenom na hotelovém pokoji, kde si malou chvíli popovídali, najedli se a měli sex, a za b) o Micahovi jsme se toho dozvěděli víc, ale ne zas až tak tolik. Líbilo se mi, že konečně je tam zase případ/ oživování a dokonce to bylo zajímavé. Ale jak už jsem říkala, tenhle díl pro mě ztrácí smysl, protože tam doopravdy s Micahem spolu dlouho nejsou o samotě.

22.08.2016 3 z 5

Narcis v řetězech Narcis v řetězech Laurell K. Hamilton

Sice mě mrzí, jak to dopadlo s Richardem, ale pravda je, že už Anitě nevyhovuje.. Na druhou stranu Micah se objevil v tu pravou chvíli. Uvidíme, jak se jeho postava v dalších dílech rozvine. No, přiznejme si to, prostě si nedokážu představit Jean Clauda jako jediného muže v Anitině životě, jako toho pravého. Zápletka byla opravdu skvělá a překvapily mě věci, které potom vyšli na povrch. Chiméra byla zajímavá postava, ale jsem ráda, že je pryč. Micahovi to nemám za zlé, protože se potom snažil udělat dobrou věc - hurá mrtvím psychopatům!

11.08.2016 5 z 5

Kavárna šílenců Kavárna šílenců Laurell K. Hamilton

Docela mi vadilo, že se změnilo několik názvů - Trestuhodné slasti, Oblastní vyšetřovací... (takže už ne M.O.S.T.). Taky zezadu na knize je „Animátorka Alice Blakeová.." s tou Alicí nevím, ale co znamená ta "animátorka", jsem se dozvěděla až v knize - opět změněn název z původních Oživovatelé, Inc. na Animators, Inc. Také tam bylo více malých mušek oproti předchozím dílům, hlavně přebývající, nebo chybějící uvozovky a písmenka, ale jinak jsem s dějovou linkou spokojená! :)

14.07.2016 4 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Chytlavě napsaná s dobrou detektivní zápletkou. Postava Anity mě překvapila, ale mile a dost jsem si ji oblíbila :) Další postavy byly také dobře vytvořené. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat s Jean-Claudem :) A prostředí, ve kterém je příběh umístěn, se mi také zamlouvá.

09.07.2016 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Velmi zajímavý příběh... Vidíme jak se z normální Levany postupně stala ta Levana v Měsíčních kronikách. Moc se mi to líbilo, hlavně kvůli těm situacím s princeznou Selene a princeznou Winter, protože se vyskytují v Měsíčních kronikách - tam to bylo jakž takž vysvětleno,ale vidět to z Levavina pohledu bylo skvělé a myslím, že je to pro tuto sérii jenom přínos :)

25.02.2016 5 z 5

Smrtící dotyk Smrtící dotyk Melinda Salisbury

Jde poznat, že to je kniha pro děti a mláděž, ale to mi nevadí. Námět je velmi zajímavý (Požíračka mě zaujala nejvíc), provedení je v pohodě a ty rozuzlení.. Paráda! :) Velmi povedená kniha! Sice ten konec bych si představovala jinak - ten úplný, úplný konec, ale hlavně že hrdinka byla šťastná. :)

16.02.2016

Prokletý milenec Prokletý milenec J. R. Ward (p)

Kupodivu jsem o Treze a Selenu neměla tak velký zájem jako o iAma s Catrou a Xcora s Laylou... Všechno co se odehrávalo okolo Catry mi přišlo zajímavé, napínavé - rozhodně jsem si její postavu užila i všechno na co přišla atd. Potom mě zajímal Rhage, se kterým se něco dělo, ale nakonec se z toho nic nevyklubalo.. :/ Mám takové tušení, že nějaký z nadcházejících dílů bude o Paradise :) A jsem velmi zvědavá jak se to dál vyvine s Xcorem a Laylou :)

30.12.2015 4 z 5

Nenasytná Nenasytná Sylvia Day

I když jsem předchozí díly četla před nějakou dobou a bylo těžké se rozvzpomenout, tak se kniha četla krásně. Tahle série se mi moc líbí - nevím jestli je to tím, jak Sylvia píše, anebo že to není zamilovaná a bezstarostná kniha - že Gideon a Eva neustále něco řeší,mají problémy a roztržky.. :)

01.11.2015 5 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Skvělá série. :) Bylo moc zajímavé sledovat, jak se postupně postavy Sydney a Adrian vyvíjí. A konec tohohle dílu byl krásný... :) Pro mě Richelle zase zabodovala, úžasně píše a vytváří dějové linie a dá to všechno dohromady prostě skvělým způsobem. :)

30.10.2015 5 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Souhlasím s ostatními, že tato kniha se více věnovala Sydney a Adrianovi a ostatní bylo v pozadí a nevybouchlo to v očekávané explozi, ale i tak to byla bomba. :) Je zajímavé sledovat, jak se Sydney v průběhu knih mění - její postoj, názory a pohled na svět. S Adrianem jsou kouzelný pár :D Ale už se těším na Ohnivé srdce kvůli konci - teď to bude pěkně zapeklité.. :)

18.10.2015 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Sice mě překvapilo, že to volně navazovalo na Vampýrskou akademii (kt. jsem nečetla), ale kniha se velmi dobře četla. Také se mi líbila celá ta záhadná věc s těmi úmrtími a tetováním a jak se to potom vyřešilo. Keitha jsem nesnášela, takovej blb. :) Bylo zajímavé sledovat jak se Sydneyin názor na vampýry a dhampýry pomalu mění... (hlavně na Adriana - oblíbená postava :D) Velmi dobrá kniha!

10.10.2015 5 z 5

Nebezpečné hry Nebezpečné hry Keri Arthur

Já prostě miluju Riley! :D Konečně je ten hnusák Gautier mrtvej! Tenhle díl byl vážně zajímavej - to s těma drakama, Quinnovou sestrou, celkovým vyšetřováním atd. Zamrzelo mě, že tam nebylo více scén s Kellenem - toho chlápka zbožňuju a doufám, že se s ním dá Riley dohromady! :)

25.08.2015 5 z 5