snilek.holka snilek.holka komentáře u knih

Ukradený život Ukradený život Ulla Fröhling

Když si přečtete anotaci, máte pocit, že kniha musí být strašná, ale v tom smyslu, že se dozvíte plno ohavností co se dělo a tak jako v předešlé knize, že vvás do toho autorka bude umět vtáhnout, aby jste přesně pochopili jak moc to bylo strašné. Ale neděje se to. Ukradený život, je plný jmen a různých dat, které na vás autorka tak strašně rychle chrlí, že nemáte moc šanci si to všechno vrít do paměti.

Podle mě to šlo napsat podobně jako její první knihu, která vás tak ponořila do děje, že jste místy jen lapali po dechu. Tady je to napsané jaksi bez citu a nic vás pořádně nezaujme. BYlo to určitě strašné a stále je, protože tyhle sekt jsou tu dodnes, ale nemá to podle mě ten učinek o který autorce šlo.

12.10.2016 2 z 5

Prokletý milenec Prokletý milenec J. R. Ward (p)

Tak jo, myslím že bylo načase věnovat knihu i těmhle bratrům. Osud Treze a seleny mi byl opravdu líto. Celou dobu jsem čekala na zázrak jak tomu bylo v minulých dílech, ale zatím jsem se nedočkala, což je možná dobře :)

Za to příběh iAma byl dost krátký a klidně bych mu věnovala více prostoru. Tohohle bratra jsem měla raději, proto mě mrzelo, že jeho příběh vzali tak hopem. Klidně bych si toho přečetla víc.

Za to jsem více očekávala o Assailovi a Solle. Minulá kniha skončila odloučení a tak nějak jsem předpokládala že se jim tento díl budeme věnovat. Nakonec to nepřišlo. Uvidíme, třeba to přijde příště.

Co k tomu víc říct. Je to záležitost, která mě nikdy nepřestane bavit i když to není žádná převratná série. Navíc mě těší,že autorka už se tolik nezabývá Bezduchými, protože jejich linie vyprávění mě nikdy moc nebavila. :)

21.06.2016 4 z 5

Magie střelného prachu Magie střelného prachu Ilona Andrews

Líbí se mi když si oblíbím nějakou sérii a oni vezmou jednu z vedlejších postav a rozvinou tak její osobní příběh :) I když to nebyl špatný příběh a chtěla jsem v příběhu víc Andrey a Rafaela, nějak jsem si nemohla pomoct, ale Kate a Currana jsem v tom hodně postrádala.

18.03.2016 4 z 5

První První Kiera Cass

Není to nějak složitá série, která by nadchla náročnější čtenáře, ale taková ta jednoduchá oddechovka, po které zatoužíte být aspoň na chvíli princeznou. Aspoň po pasážích kdy popisují nádherné šaty a vy si je ve svých představách ještě zdokonalíte.
A i když to nebylo nic překvapivého a v podstatě už od prvního dílu tušíte jak to skončí, tak mě to opravdu bavilo. Hlavně se mi líbilo, jak moc se autorka snažila dát do děje trochu akce a překvapivých zvratů. Některé člověk očekává, některé moc ne.

16.02.2016 4 z 5

Pomsta Pomsta Nancy Lindsay Jones Holder

Představte si celkem zajímavý příběh a někdo by vám dal o něm knihu, která ovšem začíná někde uprostřed příběhu. Tak přesně tak jsem se cítila při čtení téhle knihy.

07.01.2016 1 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Pro mě taková ta průměrná kniha, kde se nic nového a zajímavého neděje. Kde od první stránky tušíte jak to celé skončí a v podstatě očekáváte všechno co příjde. Je to taková příjemná a nenáročná oddechovka

24.11.2015 2 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Pokud mám být naprosto upřímná o autorovi, jsem se dozvěděla díky jeho velkému hitu hvězdy nám nepřáli, který jsem bohužel nečetla, ale pouze viděla ve filmovém zpracování. Příběh mě opravdu chytil za srdce a já posmrkala nejedny kapesníčky.
NA popud toho jsem si říkala, že by nebylo špatné vyzkoušet od něho i něco jiného a tak jsem šáhla po papírových městách, které už jsou také z filmované.
Příběh je psán z pohledu mladého kluka Qunentina, který nás v prvních stránkách zavede do jeho dětských let, kde vysvětluje, jak moc je posedlý svou sousedkou Margo. Mně se charakter MArgo absolutně nelíbil a myslím, že ani do ted jsem nebyla schopná pochopit co na ní Quentin viděl.
Každopáně první polovinu jsem totálně zhltala a příběh mě dost zaujal. Říkala jsem si, že je to něco pro mě ještě neotřepaného. O to větší bylo zklamání, když druhá polovina sklouzla do nudné formy, která čtenáře rychle odradila. V podstatě jsem druhou polovinu četla jen z povinnosti a z mírné zvědavosti, jestli Margo opravdu najdou. Naštěstí mě autor uplně neodradil a tak od něho vyzkouším ještě nějakou knihu...

24.11.2015 3 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Já osobně musím tuhle knihu vychválit, četla se opravdu skvěle. A i když se mohlo zdát že bude otravné, číst tolik smutku, nebylo to tak. Teda aspoň pro mě. Co mě mrzelo, tak ten rukopis Lennie, jelikož jsem to četla jako e-knihu, někdy se to louskalo obtížně. Jinak si myslím, že krásné čtení

07.10.2015 4 z 5

Skrytá Skrytá Kristin Cast

Už mě chvílemi opravdu nebaví, dětinské chování některých postav a to co začalo jako slibná série, se pomalu hroutí a stává se z toho propadák.Desátý díl a konec nikde. Proč to zbytečně natahovat ?
Nikomu bych už tenhle díl nedoporučila, čtu to jen z povinnosti.

07.10.2015 1 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Na mě ten děj byl dost rychlí, což možná,aspoň u mě snížilo malinko kvalitu. Ale to je můj problém. Jinak taková pohodová knížka, kde vás nic nepřekvapí...

29.09.2015 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Tři hvězdičky tento díl má hlavně proto, že mi příjde, jakoby byl sepsán proto, aby měla série více dílu. Takový ten doplňkový díl, před vyvrcholením.

28.07.2015 3 z 5

Pustina Pustina Moira Young

To jak jsem byla nadšená z prvního dílu odhaduje, jak z toho druhého jsem zklamaná...Všechno co se mi v prvním díle líbilo, že není typické, tak v druhém z toho všeho nechybí asi nic. Takže o nějaké originalitě se nemůže vubec mluvit

28.01.2015 3 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Nějak se nemužu u téhle autorky rozečíst. Nemužu se do toho dostat a často jsem se u knihy nachytala jak jsem sice četla, ale myšlenkami jsem byla uplně někde jinde. Často jsem se musela okřiknout, abych knize věnovala patřičnou pozornost !

28.12.2014 3 z 5

Za zrcadlem Za zrcadlem Alina Bronsky

Za zrcadlem ve mě zanechalo rozporuplné pocity. Nápad to není špatný, ale jeho zpracování mě dost mátlo. Do plno věcí jste prostě musely skočit po hlavě bez nějakého vysvětlení či uvedení do světa o kterém tato kniha vypráví. Často jsem se ztrácela a nevěděla jsem jestly jsem náhodou něco nevynechala. A nakonec to zjištění na kterém hlavní hrdinka pracovala v podstatě celou knihu, jsem já věděla už od poloviny. Některé myšlenky jakoby nebyl dotažené dokonce. Navíc na mě trochu zmateně pusobilo to jak na začátku autorka charakter některých postav vykreslila a nakonec se chovaly uplně jinak. Nesedělo mi to.Nebudu to zbytečně obkecávat, ale myslím, že další díl si už nepřečtu.

28.10.2014 2 z 5

Odhalená Odhalená Richelle Mead

Závěr byl zajímavý. Opravdu mě kniha bavila, co mě trošku mrzelo,že plno věcí bylo dost předvídatelných.

07.06.2014 4 z 5

Nenávist až za hrob Nenávist až za hrob Jeaniene Frost

Knihu jsem měla přečtenou dřív, než jak se tady ukáže. Neměla jsem čas na internet.
A ted ke knize. Musím uznat, že s každým dílem jsem okouzlenějším tímto světem. Cat a jejím humorem Bonesem. Prostě co víc dodat. Určitě by se nějaká ta chybička našla ale proč v tom víc štourat?

28.03.2014 4 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Myslím si, že to byl zajímavý závěr a jestli mám hodnotit celou sérii, nebylo to špatné. Bylo tam dost humoru což je pro mě velké plus. Příjemná oddechovka

02.02.2014 3 z 5

Rezistencia Rezistencia Veronica Roth

První díl byl možná o malinko lepší , ale i tak mě tahle série neuvěřitelně baví a nemůžu se dočkat třetího dílu...

11.01.2014 4 z 5

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

Tento díl mě malinko zklamal. Nemůže za to však obsah knihy. Na Vishouse jsem se strašně těšila a byla jsem zvědavá na jeho příběh. Jenže asi si od Bratrstva musím dát menší pauzu. Začíná mě doráže skutečnost, že už je to velmi předvídatelné. Věděla jsem od začátku, že to dopadne tak jak to dopadlo. Dobře. Ty dobré konce mě trošku iritují i když bych si špatný konec nepřála. Jaká ironie. Takže chvilku pauzu jinak bych to za chvilku začala z nuděně odkládat.

29.12.2013 3 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

Z tohohle dílu jsem měla ohromný strach. Nakonec to nebylo špatné, ale nelíbilo se mi co nakonec udělaly povahově z Butche. To se mi k němu prostě nehodí

27.12.2013 3 z 5