šneki šneki komentáře u knih

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Rozhodně neočekávejte epický příběh, je to spíš takový náhled do života 2 lidí. Charaktery zajímavé a určitě vás kniha dovede k zamyšlení nad svými vztahy, když ji necháte. Konec se mi ale moc nelíbil - chápu jak to autorka zamýšlela, ale něco tomu prostě chybělo.

29.01.2022 3 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Ze začátku jsem neměla moc velká očekávání, ale pořád jsem byla zvědavá na zajímavý příběh. A musím říct, že Emily A. Duncan vůbec nezklamala! Nebyla to sice úplně bez chyb, ale postavy mi přišly zajímavé, plot twisty nemůžu říct že bych čekala a celé prostředí a jeho historie byly popsány docela uvěřitelně. Na internetu jsem narazila na dost nařčení z antisemitismu, ale jestli se Židi identifikují v Supech (jejichž charakteristika doslova vychází z toho jak vypadá ten pták), tak mi to spíš připadá, že hledají problémy, kde nejsou a sami ze sebe dělají padouchy.
Na plné 4* to není, ale 3,5 zaokrouhlím v tomhle případě ráda nahoru a jsem zvědavá, co příští díly nabídnou.

29.01.2022 4 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Nehodnotím, neboť jsem technicky vzato nedočetla. Sice mi zbývalo jen 30 stránek, ale jakmile jsem se rozhodla, že si dám pauzu a zkusím něco jiného, tak už jsem se nevrátila. Sonda do života svůdníka Valmonta byla zajímavá a některé zápletky bych skutečně nedokázala vymyslet, ale stejně mi chvílemi nešlo na mysl, že si dívky/dámy nakonec získal. Částečně bych asi vinila i jazyk, přece jenom to není úplně jednoduché čtení.

14.01.2022

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Vzhledem k všeobecnému vychvalování jsem čekala něco víc. Ze začátku bylo napětí mezi hlavními postavami skvělé, ale pak se jaksi zastavil děj a všechno se to spustilo až zase ke konci. Bohužel jsem během prostřední části lehce ztratila chuť a už ji nenašla. Další díly si asi i kvůli špatným recenzím nepřečtu, ačkoliv mě mrzí, že musím zanevřít na tuto sérii, neboť ze začátku jsem byla skutečně zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet.

14.01.2022 3 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

V pořadí už moje třetí Zapata a já vám nevím. Příběh vždycky vypadá slibně, ale co ty postavy vypustí z pusy to byste je občas zfackovali. Cením krasobruslařské prostředí, ale některé věci byly hodně přestřelené nejen co se krasobruslení týče (třeba že Lukov se půlku knížky o Jasmine stará jak o dítě).

10.11.2021 3 z 5

Vůně citrónu Vůně citrónu Sam Xabyssus (p)

Super knížka, jen první část mi přišla taková uspěchaná. Styl, jakým byla psaná mě nutil číst rychle a musela jsem se vědomě zpomalovat, protože jinak ty informace byly prostě moc rychlé. Druhá část byla sice nabitější, ale tempo už bylo pomalejší a četla se lépe. Přesto hodnotím velmi pozitivně a jsem ráda, že v Česku vycházejí takovéto knížky.

10.11.2021 4 z 5

Deník z Wu-chanu Deník z Wu-chanu Fang Fang

Zajímavý pohled do dění ve Wu-chanu na začátku pandemie, bohužel jak už jiní psali - hodně opakování a vlastně strašně málo informací.

17.09.2021 3 z 5

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

Nevím proč, ale čekala jsem tak trochu něco jiného, lepšího... ráda bych dala alespoň 3*, ale prostě to byla docela podprůměrná romance.

17.09.2021 2 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Návrat do světa byl fajn, ale z Nasterey je docela poznat, že je to takový mezi díl. Celá kniha je jen o řešení hádanky a jinak se toho tolik nedělo. Sice jsem dávala rereading, takže dlouhou pauzu vinit nemůžu, ale dělalo mi problém se občas začíst, protože mě to místy prostě nezajímalo. Snad to další díly zase zvednou.

03.08.2021 4 z 5

Enigmatické variace Enigmatické variace André Aciman

Horší než Dej mi své jméno, které má samo dost odpůrců... Neřekla bych, že kniha je úplně špatná, ale žádná z postav mi moc k srdci nepřirostla a Acimanův jazyk se taky brzo okouká.

18.07.2021 2 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Bardugo má skvělou představivost a svět univerzitních spolků mě takřka okamžitě zaujal. Co mě lehce mátlo byla jména, která mi moc neseděla k praktikám jednotlivých spolků a taky jsem si pořád myslela, že je to standalone, takže jsem ke konci byla docela vyjukaná. Jinak solidní postavy i zápletka a jsem zvědavá na další díl. (Pozn - čtano v aj)

18.07.2021 4 z 5

Mé jméno je Nikdo Mé jméno je Nikdo Kristen Orlando

Docela zajímavá zápletka a děj ubíhal dobře, škoda že nějsou přeložené další díly.

18.07.2021 3 z 5

Vetešník Vetešník Jess Kidd

Celkem fajn oddechovka, zajímavá zápletka i postavy, ale nic víc.

10.04.2021 3 z 5

Anna Kareninová Anna Kareninová Lev Nikolajevič Tolstoj

Chtěla jsem aby se mi líbila, ale bohužel se nestalo. Ačkoli tam bylo několik velmi zajímavých myšlenek a psychologických zápletek, celý příběh ztrácí na atraktivnosti kvůli na můj vkus roztěkanému ději. Jakmile jsem se začetla do jedné linky, skočili jsme jinam, nebo se v půlce kapitoly přenesl pohled na jinou osobu (ve stejné lince alespoň). Proč se celá kniha jmenuje Anna Karenina je mi záhadou, neboť se zdá že Anna tam hraje tak maximálně poloviční roli. Levin je občas sympatický ale většinou jen žene svoje myšlenkové pochody do extrémů a stejně jak Anna se z něj občas stává drama queen.

10.04.2021 3 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Jako Kulti, ale poměrně lépe stravitelná, hlavně díky své délce. Občas docela cringe momenty, ale jako oddechovka která vás nakopne je to tak akorát.

18.01.2021 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

(SPOILER) Bylo to fajn čtení, možná o drobet originálnější a drsnější než většina YA, ale to je tak všechno. Nikdynoc se četla dobře, chvílemi jsem ji nechtěla odložit, ale rozjezd byl velmi pomalý.
[SPOILER]
Jsem ráda, že na rozdíl od Maasové má Kristoff trochu větší koule (haha) a nebojí se někoho zabít. Respektive zabít někoho kdo není úplně vedlejší postava. Možná si přečtu další díl, ale spěchat na něj nehodlám.

18.01.2021 3 z 5

Jarmark marnosti Jarmark marnosti William Makepeace Thackeray

Upřimně jsem čekala víc. Teoreticky by to měla být jedna z mých oblíbených - hlavní hrdinka je mrcha a prostřdí anglické střední třídy, intriky a podvody. Bohužel to prostě bylo trochu moc. Moc natahované, moc stejné. Obě hrdinky vlastně byly bez páteře. Rebecca ji neměla doslova, jako had se plazila všude,kam mohla, a Amelie zase místo páteře měla železnou tyč - prostě nudná kladná postava, která si svou slepou dobrotou většinu knihy ničí jakoukoli šanci na šťastný život. Zkrátka mi chyběl nějaký větší vývoj ženských hrdinek.

27.12.2020 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Skvělá oddechovka, která zase není až tak úplně blbá, proto 4*. Většina knihy je sice romantika/erotika, ale prostředí je tak krásně idealistický, že vám nedá než zapřemýšlet, jak by bylo fajn žít v takovém světě.

25.10.2020 4 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

Na můj vkus trochu moc instalove, ale prostředí pěkné, zápletka ucházející. 2,5*

30.09.2020 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Jako bavilo mě to dost, jen nevím jestli to bylo mnou nebo knížkou, ale často jsem přestala dávat pozor... Jinak by mi nevadilo, kdyby to mělo alespoň 500 stan, aby se ty intriky mohly pořádně rozběhnout, protože jsem si nemohla pomoct a skoro celou dobu jsem měla pocit, že už je za chvíli konec :D

25.08.2020 4 z 5