Šmoulinka1980 Šmoulinka1980 komentáře u knih

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Upřímně trochu mě překvapilo natolik nízké hodnocení knihy. Ano, zápletka je sice neoriginální a v thrillerech pro ženy dosti častá, ale za mě to bylo čtivé a napínavé. Možná to od určité doby bylo i předvídatelné, ale mně to nevadilo a leccos mě na konci i překvapilo. Velmi dobře jsou v knížce popsány charaktery postav, zvlášť zvrácenost v uvažování až psychopatie. A i když si nemyslím, že by příběh byl úplně realistický, tak po přečtení této knihy už budu asi opatrnější ve vztazích s kamarády. A stará známá pravda, že důvěra bývá slepá, se opět potvrdila. Takže za mě oddechové napínavé čtení, které nezklamalo.

25.10.2018 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Jedna kniha tvořená 3 povídkami, které na sebe nijak nenavazují, ale mají společné téma - vztahy mezi sourozenci. A v každé povídce je postava, která někdy v průběhu svého života zažívá situaci, ze které by moc chtěla utéct, zmizet. Kniha není určitě pro každého a ne každému také sedí styl psaní autorky. Ale já byla spokojená. Všechny tři smutné příběhy se mi dostaly tzv. pod kůži a ještě teď musím o nelehkých osudech hrdinů přemýšlet. Čtení je to těžké a depresivní, ale bohužel patřící k životu. Já tedy měla pěkný čtenářský zážitek a knížku určitě doporučuji k přečtení!

25.10.2018 4 z 5

Než jsme se poznali Než jsme se poznali Lucie Whitehouse

Za mě tedy pěkná čtivá knížka, která nepostrádala napětí a okamžiky překvapení. Děj má spád, nenudila jsem se na žádné stránce. Ano, někde od poloviny jsem i já už tušila, jak to celé asi bude, ale vůbec mi to nevadilo. I tak mě ještě pár detailů v ději překvapilo. A po přečtení jsem si říkala, jak se někteří lidé dovedou přesvědčivě přetvařovat a bez špetky výčitek svědomí lhát, že okolí nemá šanci to prohlédnout. Jak bylo v knize napsáno, někdo dovede ty lži posbírat a použít tak dokonale jako pavouk uplete svou síť. Knížka se mi líbila a doporučuji k přečtení spíše nenáročnému čtenáři.

18.10.2018 5 z 5

Neodcházej Neodcházej Katarína Gillerová

Moje první kniha od této slovenské autorky. Vzdáleně mi podobnými příběhy ze života připomíná knihy Táni Kelleové-Vasilkové. Knížka se četla dobře, jen mi přišlo, že autorka se v příběhu věnovala toliko tématům až se mi ztrácel skutečný hlavní námět a občas to působilo zmateně. I mně se líbila postava malého Andrejka (synka Veroniky), který opravdu pobavil. A pak mě také potěšil moc krásný vztah mezi Veronikou a její tchýní i švagrovou(sestrou Andreje). Za to mi byla hlavní hrdinka velmi sympatická. Ráda si někdy přečtu nějakou další knihu od autorky.

18.10.2018 3 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Kniha je velmi smutná a já vlastně ani nevím přesně proč, ale vůbec se mi nečetla dobře. Snad kvůli tomu tématu, kvůli té beznadějnosti. Asi jsem prostě nebyla naladěna zrovna na čtení takové knihy. Vím, že příběh byl zcela reálný a Alzheimerova nemoc je dosud nevyléčitelnou nemocí, ale asi mám raději příběhy se světlem na konci tunelu...Navíc jsem ještě více trpěla s rodinou hlavní hrdinky, protože v případě této nemoci si skoro myslím, že blízcí lidé jsou na tom ještě hůře než samotný nemocný. Závěr - šílená bezmoc a za sebe musím říct, že ani film raději nechci vidět. Omlouvám se, ale upřímné subjektivní hodnocení.

18.10.2018 3 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Kombinace detektivní zápletky s romantikou mě velmi bavila. Kniha má spád a pořád se něco děje, což vás nutí číst dál a dál až do konce. Já během čtení jako pachatele podezřívala téměř každého, takže pro mě byl konec dost překvapivý. Ale všechno bylo na závěr pěkně vysvětleno a rozuzleno, takže to dávalo smysl. Téma ztráty paměti je dnes v knihách také časté, ale zde bylo opravdu dobře uvěřitelně zpracováno. Knížku doporučuji jak dospělým čtenářům, tak klidně i teenagerům!

01.10.2018 5 z 5

Muž, žena a dítě Muž, žena a dítě Erich Segal

Knihu jsem si nyní vybrala do ČV, ale matně si vzpomínám, že jsem ji už jednou před lety četla. Je to krátký román popisující příběh šťastné bezproblémové rodiny, která se v momentu díky jednorázové nevěře v minulosti bortí jako domeček z karet. Autor velmi dobře dokáže zachytit charaktery postav a jejich vypořádávání se s krizí. Je to zkouška síly manželství a potvrzení slibu "v dobrém i zlém...". Kniha se mi četla lehce a jediné, co bych malinko vytkla a za co strhávám jednu hvězdičku - nevěřím, že malý 10letý chlapec, kterému tragicky zemře maminka, by přemýšlel a choval se tak, jak je v knize popsáno.

01.10.2018 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Hodnocení píši až s odstupem, ale i dnes se mi při vzpomínce na tuto knihu vybaví roztomilý, nádherně popsaný příběh vznikající lásky mezi dvěma chlapci. Nejsem sice už cílová skupina, pro kterou je kniha určena, ale i tak se mi líbila moc. Knížka je krásně dojemná, citlivě popisuje pocity postav a příběh je velmi uvěřitelný. A přesně jak píše Bookgirl, příběh je vlastně úplně jednoduchý, ale neskutečně poutavě a citlivě vyprávěný, že se při čtení musíte usmívat nebo plakat nebo vztekat, podle toho, kterou pasáž zrovna čtete. Autor má vskutku velké nadání a těším se na jeho další tvorbu. Za mě velké doporučení!

01.10.2018 5 z 5

Světlo a tma Světlo a tma Danka Šárková

Je to již několikátá kniha od autorky, kterou jsem přečetla. Její styl psaní i samotné příběhy v knihách se mi líbí. Tato je navíc o pro mě oblíbeném tématu deprese a psychické nemoci, takže o to víc jsem se těšila na čtení. Celkově se mi kniha líbila, byla velmi čtivá, nenudila jsem se na žádné stránce. Rozdělení na kapitoly o Pepovi žijícím v Československu a kapitoly o Evě žijící ve Velké Británii bylo na čtení příjemné a bavilo mne. Jednu hvězdičku v hodnocení strhávám za dosti předvídatelný děj (vyjma epilog) a pak také dle mého za spíše nereálné vykreslení povah a chování některých hrdinů (nechci být konkrétní, abych něco neprozradila). Konec vskutku nečekaný a za mě tam nemusel být!

19.09.2018 4 z 5

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Knihu jsem četla o dovolené a mně se moc líbila. Rozdělení vyprávění na "před" a "potom" mi nevadilo a naopak se mi k příběhu hodilo. Souhlasím s názory, že jsou v knize výrazně rozebírány charaktery jednotlivých postav a že se kniha tímto stává více psychologickým thrillerem než jen samotným thrillerem. Knížka na konci dokonale graduje a pro mě (narozdíl od většiny komentářů zde) byl konec nečekaný a šokující. Holt můj odhad na vyústění děje je chabý :-).

17.09.2018 4 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Už je to déle, co jsem četla od této autorky knihu Případ Amelia, ale pamatuji se, že jsem z ní byla nadšená a moc se mi líbila. A o to víc jsem se těšila na další titul této autorky a těšilo mě, že jsem ji úplnou náhodou objevila v knihovně. A autorka mě nezklamala! I když zpočátku čtení mi dělalo docela problém orientovat se v postavách, časem jsem si zvykla a už jsem si pamatovala kdo je kdo a kdo patří ke komu. O to víc pak bylo čtení napínavější. Ke konci knihy se pak všechno složité a zamotané tak krásně rozpletlo a spojilo v uvěřitelný příběh. Kniha se mi líbila a velmi ráda ji doporučuji! Pozn.:Není mi úplně jasné, proč zde má kniha štítek horory, protože horor to tedy podle mě není!

17.09.2018 4 z 5

Se záští Se záští Eileen Cook

Moc pěkný psychothriller, velmi čtivě napsaný a s překvapivým koncem, který jsem nečekala. Příběh ukazuje, jak hodně a lehce je bezbranná dívka se ztrátou paměti po autonehodě manipulovatelná nejen novináři, ale i lidmi blízkými. Z knihy jsem skutečně vnímala to zoufalství Jill, kdy neví čemu ani komu má věřit. Také mě moc bavilo, že je příběh vyprávěn nejen prostřednictvím Jill v 1.osobě, ale střídá se s kapitolami, kde jsou popsány policejní výslechy spolužáků, kamarádů, učitelů a účastníků výletu v Itálii. Opravdu škoda, že je od této autorky pouze jedna kniha přeložena do češtiny, ráda bych si přečetla další příběhy.

12.09.2018 4 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Tak toto jsem nečekala! Kniha je určená pro děti a mládež, ale rozhodně může dát velmi mnoho i nám dospělým. Při čtení jsem byla opravdu dojatá, ke konci knihy jsem přes slzy neviděla na písmenka. Pro mě bylo čtení tohoto příběhu prostě zážitek, na který se nezapomíná. Co se mi až zase tolik nelíbilo, byly ilustrace Jima Kaye. Přišly mi na dětskou knihu hodně ponuré, depresivní a děsivé. Knihu jednoznačně doporučuji!

12.09.2018 5 z 5

Lapači prachu Lapači prachu Lucie Faulerová

Kniha se mi četla moc dobře. Ano, je hodně depresivní, ale mě čtení prostě bavilo. Kniha je psána velmi zajímavým a originálním jazykem, který mě taky zaujal a velmi rychle jsem si na něj zvykla. Úžasný nápad je postava vypravěče a autorce se krásně podařilo ji do vyprávění vložit. Za mě tedy velké doporučení. Kdo má rád psychologické knížky, popisy pocitů a vztahů mezi lidmi, tomu se pravděpodobně bude knížka líbit.

01.09.2018 4 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Nevím, jestli se mi podaří přesně popsat svoje pocity z této knihy. Hodnotím průměrně a asi je to opravdu spíše kniha pro mladší ročníky. A rozhodně bych ji neoznačila thrillerem natož hororem. Čtení mě v tomto případě příliš nebavilo a spíše jsem si přála už být na konci :-(. Určitě ale oceňuji výběr tématu pro příběh - duševní nemoc, jen jsem měla jinou představu, jak bude téma zpracováno. Je to první kniha mladé autorky, tak uvidíme co v budoucnu dalšího napíše a jak se její tvorba bude vyvíjet.

28.08.2018 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Musím se ráda přidat k nadšeným a kladně hodnotícím komentářům. Knížku jsem doslova zhltla a nedalo se od ní odtrhnout. Čtení mě moc bavilo, bylo tam všeho, co pro mě má dobrá knížka mít, přesně tak akorát (čtivost, napětí, vztahy mezi lidmi, reálnost). Takže absolutně zasloužený plný počet hvězdiček :-) a už teď se těším, až bude v knihovně k dispozici další díl.

28.08.2018 5 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Kniha je sice určena pro děti a mládež, ale mě velmi nalákala anotace a knihu jsem si půjčila, ač už jsem jiná věková kategorie :-). A rozhodně nelituji! Téma sociálních sítí a nebezpečí číhajících na internetu je v dnešní době více než aktuální. A v tomto příběhu je moc pěkně popsáno, jak internet dovede pomaličku, ale s jistotou lidmi (a to nejen v dětském věku) manipulovat, přitahovat je k sobě a měnit jejich běžné chování. Kniha se mi četla moc dobře, byla napínavá a konec jsem vůbec neodhadla. Jen musím vytknout, že na knihu pro děti a mládež tam opravdu bylo až moc mrtvých...

30.07.2018 4 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Velmi povedený příběh. Téma knihy je děsivé, ještě o to víc, že sama jsem maminkou a dokázala jsem si představit to zoufalství a bezmoc hlavní hrdinky. Prožívala jsem to tedy všechno tak trochu s ní. Při představě, že se někde toto skutečně může stát, mi běhá mráz po zádech. A ano souhlasím s tím, že je to dost americké, ale mně to vůbec nevadilo a kniha mě dokázala vtáhnout do děje a po celu dobu čtení jsem doufala ve spravedlnost a dobrý konec.

30.07.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Příběh této knihy mě neskutečně bavil a jak je tu níže napsáno: byla to skvělá jízda :-). Po dočtení mi jako první vytanulo na mysl známé rčení - "Není všechno zlato, co se třpytí". Zajímavé a originální bylo čtení příběhu nejprve z pohledu jedné postavy a od půlky knihy z pohledu druhé postavy. O maličko více mě bavilo čtení z pohledu Daphne, protože to opravdu bylo "psycho" a nešlo přestat číst, dokud jsem nebyla na poslední stránce. Jedna z nejlepších knih pro mě za poslední dobu!

30.07.2018 5 z 5

Čekala jsem dlouho! Čekala jsem dlouho! Danka Šárková

Od této autorky jsem přečetla již více knih a ještě ani jednou jsem nebyla zklamaná. "Čekala jsem dlouho" je příběhem tří žen jedné rodiny - matky, dcery a vnučky. Autorka velmi zdařile popisuje charakter a životní osud každé z nich. Knížka je příjemnou "jednohubkou", kde děj svižně plyne a není nouze ani o překvapivé momenty. Nenáročné čtení spíše pro ženy :-).

30.07.2018 4 z 5