Světlo a tma

od:


KoupitKoupit eknihu

Pepa pochází z malé moravské vesnice a chce mít hlavně klid. Jenže lidé v jeho okolí mají úplně jiný názor. Oba rodiče mu upřímně přejí, aby jednou prožil jiný život než oni – obyčejní lidé a snaží se své nesplněné ambice podstrčit svému jedinému synovi. Díky tomu mu už v dětství zadělají na budoucí problémy. U Pepy se rozvine vážná psychická nemoc, která se nedá vyléčit. Když se mu do života připlete jeho budoucí žena Marie, která vyžaduje jen luxus a peníze, je Pepa úplně ztracený a nechápe, proč vztahy a lidská důstojnost jsou až někde na posledních místech. Po mnoha letech se Pepa seznámí s Evou z Velké Británie, která koupila krásný ranč ve středních Čechách. I ona chce mít hlavně klid. Bude jim osud přát?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/317781/svetlo-a-tma-jbN-317781.jpg 4.320
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, AMI Publishing
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Přidat komentář
Kaprov
29. listopadu

Perfektne popsana nemoc bipolarni porucha. Skvela kniha, ktera ve vas zanecha stopu.

adriane9
22. října

"Člověk se nezmění, pouze se vám vybarví." Další z knih, kdy jsem absolutně nic nečekala a přitom mě to citově položilo. Přečteno téměř na jeden zátah díky čtivému stylu i samotnému bolavému příběhu o těžké psychické nemoci. Doporučuji k přečtení./ Dodatek : před přečtením nečtěte komentáře níže, osobně mě to připravilo o ten silný zážitek z konce knihy.

Šmoulinka1980
19. září

Je to již několikátá kniha od autorky, kterou jsem přečetla. Její styl psaní i samotné příběhy v knihách se mi líbí. Tato je navíc o pro mě oblíbeném tématu deprese a psychické nemoci, takže o to víc jsem se těšila na čtení. Celkově se mi kniha líbila, byla velmi čtivá, nenudila jsem se na žádné stránce. Rozdělení na kapitoly o Pepovi žijícím v Československu a kapitoly o Evě žijící ve Velké Británii bylo na čtení příjemné a bavilo mne. Jednu hvězdičku v hodnocení strhávám za dosti předvídatelný děj (vyjma epilog) a pak také dle mého za spíše nereálné vykreslení povah a chování některých hrdinů (nechci být konkrétní, abych něco neprozradila). Konec vskutku nečekaný a za mě tam nemusel být!

Kalarda
08. července

Náročnější kniha, která vás nutí přemýšlet. Zajímalo by mě, zda má autorka zkušenosti s bipolární poruchou a někdy navštívila bohnickou léčebnou na uzavřeném pavilonu. Dobře napsáno.

medlovice
20. dubna

Příjemné překvapení. Druhá knížka od autorky a oproti nezáživné Zašívané panence velký krok dopředu. Postavy jsou velmi dobře vykresleny, jak stárnou mění s jejich charakter. Třeba Marie, za socialismu šedá kancelářská myš se postupem času vypracuje na vymoděnou mrchu, manipulátorku s lidmi a neukojenou potvoru. Duševně nemocný Josef mi trochu připomínal Raye z Jasno Lepo .. a Eva , tak té její životní osudy vůbec nezávidím, její život by vydal na samostatný román.
Příjemné ohlédnutí jací jsme byli v době nedávno minulé.

bábuška
07. dubna

Čtení přímo napínavé, výborně popsána tvrdá povaha Mariina, pravý opak láskyplné Evy, která prošla svým nepříznivém osudem. Když konečně hlavní hrdina najde klidné a spokojené zázemí, končí kniha nečekaně tragicky.

1casper
31. března

Pěkná, čtivá kniha. Líbilo se mi střídání dějové linie, nijak to nenarušovalo.
Skvěle popsán stav bipolární afektivni poruchy z druhé strany.
Jen ten konec, ten jsem nečekala....tak to už v životě chodí...

ji69ri
16.07.2017

Kniha se čte jedním dechem, provázanost dvou rozdílných životů je příjemně sladěna a konec velmi překvapivý . Doporučuji ženám i mužům.

danise
14.07.2017

Zatím nejlepší kniha od téhle autorky, co jsem četla. Výborně popsán stav nemocného člověka s manio-depresivitou. Zajímavý závěr.

1alena1
29.03.2017

Čtivé, oddychová knížka, ale tak trochu červená knihovna dnešní doby.