Světlo a tma

Pepa pochází z malé moravské vesnice a chce mít hlavně klid. Jenže lidé v jeho okolí mají úplně jiný názor. Oba rodiče mu upřímně přejí, aby jednou prožil jiný život než oni – obyčejní lidé a snaží se své nesplněné ambice podstrčit svému jedinému synovi. Díky tomu mu už v dětství zadělají na budoucí problémy. U Pepy se rozvine vážná psychická nemoc, která se nedá vyléčit. Když se mu do života připlete jeho budoucí žena Marie, která vyžaduje jen luxus a peníze, je Pepa úplně ztracený a nechápe, proč vztahy a lidská důstojnost jsou až někde na posledních místech. Po mnoha letech se Pepa seznámí s Evou z Velké Británie, která koupila krásný ranč ve středních Čechách. I ona chce mít hlavně klid. Bude jim osud přát?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/317781/svetlo-a-tma-jbN-317781.jpg 434
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, AMI Publishing

Kniha Světlo a tma

certik003
20.08.2019

Knížka mě nalákala svým tématem. O bipolární poruše jsem nikdy nečetla a chtěla se dovědět, jak se s takovou nemocí žije. To se v této knížce podařilo, bylo zajímavé sledovat, jak se se svou nemocí pokouší Pepa vypořádat i reakce rodiny a nejbližšího okolí. Bohužel zajímavé téma úplně zazdil způsob psaní autorky. Úvod mi přišel jako parodie na „Kdopak to mluví“, sex jakoby popisoval čtrnáctiletý puberťák, co se vytahuje před vrstevníky. Ději úplně chyběly emoce a bezdůvodné vulgarismy za vyjádření emocí nepovažuju. Postavy jsou nesympatické a epilog to doslova zabil.
Jsem si vědomá, že patřím k lidem, kteří také používají hodně často stejné výrazy a slovní obraty, takže bych tohle asi neměla kritizovat, ale slovo JELIKOŽ mi v textu už doslova lezlo krkem. Pokud tohle má být to lepší, co autorka napsala, nepotřebuj si už od ní nic přečíst.

VitezslavJareš
14.05.2019

Skvělý psychologický román.

ji69ri
14.05.2019

Světlo a tma je z těch lepších, které autorka napsala. Popis života, ještě k tomu naprosto plnohodnotného a kvalitniho, člověka s bipolární poruchou je perfektně popsán a to velmi čtivou formou. Za mne doporučuji.

Pherenike26
13.05.2019odpad!

Za mě hrůza. Velmi amatérsky napsáno. Připadalo mi to, jako slohova práce studenta střední školy. Nápad na téma určitě zajímavý, zpracování ale opravdu hrozné. Asi nejhorší kniha, kterou jsem četla. Popisování sexuálních scén by se měla autorka vyhnout úplně. Z těch jsem se vrátila do věku svých cca 13 let, kdy jsem v časopise Bravo hltala rubriku Láska, sex a neznosti :-D

ela1972
26.04.2019

Knihu jsem vyhrála v soutěži a js m strašně ráda, že jsem si ji přečetla. Je to úplně jiný pohled na lidi trpící psychickými problémy pohled jejich očima na život, lásku i zradu.

Danago
27.01.2019

Knížka patří k tomu lepšímu , co jsem od autorky zatím četla. Velice zajímavě a výstižně je zde popsán stav člověka s manio-depresivní poruchu. Docela mě zaujal způsob léčby a projevy této nemoci. Do toho běžný život s touto nemocí, manželství, láska. Knížka je určitě román pro ženy. Je čtivá, bez hluchých míst.

RADOST
17.01.2019

Muž s bipolární poruchou. Ženy, které ovlivňují jeho život. Jak být sám sebou? Výborné téma. Jenže to zpracování! Klišé, červená knihovna nebo jen neschopnost udržet míru při vytváření postav Pepových žen? Snad to příště autorka zvládne lépe.

hahana69
02.01.2019

Jak žít s nemocí bipolární porucha, když vám vlastně nerozumí ani vaši nejbližší. Má Pepa hned jakmile potká někoho nového vyzradit své tajemství, že je v invalidním důchodu nebo má mlčet? Kniha je o tom, že i psychicky nemocný člověka má nárok na plnohodnotný život, na lásku a krásné prožitky.