slawa.cap slawa.cap komentáře u knih

Bez slitování Bez slitování David Morrell

Poslouchal jsem jako audioknihu. Něco jiného, než obvykle čtu (nebo poslouchám), ale nebylo to špatné. Příběh né úplně přímočarý, hlavní hrdina celkem sympaťák, celkem neobvyklé prostředí. Co mě zarazilo byla obrovská krátkozrakost hlavního hrdiny - zcela zjevné věci mu unikali, což by se asi špionovi stát nemělo.

25.02.2018 3 z 5

Bez slitování Bez slitování Miroslav Žamboch

Momentálně čtu Žambocha systematicky a právě jsem se dostal k Baklymu. Nebylo to špatné, ale až moc mi to připomínalo Drsného spasitele - charakterově naprosto stejná postava, jenom v trochu odlišném světě. Jsem zvědavý, jak se jeho osud bude vyvíjet dál.

25.02.2018 4 z 5

Moje první kniha tohoto autora. Musím přiznat, že mám rád tyhle cestopisy, které jsou víc o prožitku než o cestě. Mám rád země na východ od nás. Ládík píše poutavě, nebojí se interakce s okolím a nebojí se pít. Kombinací toho všeho se člověku až zdá, že je taky na cestě

21.02.2018 5 z 5

Milostná růže Milostná růže Jean des Carreaux

5* spíš z nostalgie. Četl jsem někdy v roce 2003 ve vrcholu puberty :) Vydání jako dvoukniha s L. Fukingham. Půjčila mi ji moje tehdejší platonická láska a nedošlo mi, co tím asi chtěla naznačit :(
Příběh mě tehdy opravdu vtáhl a ač jsem věděl, že to není žádná velká literatura, rozhodně pro mě v tu dobu bylo veledílo. Kniha je to spíš pro sexuálně nevybité, než pro literární gurmány.

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Poslouchal jsem jako audioknihu... a až potom co jsem viděl film. Film, výjimečně, věrně odpovídá knize. Příběh se mi líbil, i když postavy mi přišly dost ploché a rozhodně by mě zajímalo více o minulosti Gatsbyho. Nezvyklé zrcadlo povrchní a prohnilé společnosti 20 let a celoživotní boj o lásku - až nečekaně vrtkavou a zkaženou.

10.02.2018 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Film jsem neviděl. Zajímavý pohled na to, když NĚCO není, tak jak má být. Jak se chovají lidé, kterých se TO netýká. Jak se snaží nepřiznat si to lidi v jejichž okolí se TO děje. A TO dělající vše proto, aby splnilo představy všech okolo a snažilo se co nejméně vyčnívat.

10.02.2018 4 z 5

Kazatel #1: Předehra pro mrtvé Kazatel #1: Předehra pro mrtvé Min-Woo Hyung

Můj nejoblíbenější komix. Dal bych plný počet, ale vzhledem k tomu, že jsem četl angličtině kompletní sérii a v češtině první díl, musím je i mezi sebou srovnat. Vím, že dabing může zabít film, překlad zničit knihu, ale nevěřil bych, že překlad může zabít i komix, kde jde hlavně o obrázky. Zatím co v angličtině je příběh epické dílo, v češtině je to hodně špatně vyprávěná báchorka. I když i ten český překlad je mnohem lepší, než filmová verze, která si z původní myšlenky vzala jen název. Hodnotím český překlad - anglická verze má u mě 5*

10.02.2018 3 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Bavil jsem se. Po začtení jsem měl problémy se od knihy odtrhnout. Z knihy jsem cítil hodně podobnou atmosféru jako z Kingova Pistolníka, nebo mé oblíbené manhwy Priest.

10.02.2018 4 z 5

Vesmírná loď Titanic Vesmírná loď Titanic Douglas Adams

Poslouchal jsem jako audioknihu. Něco jiného, než Stopařův průvodce. Ne lepšího, ale ani horšího. Možná trochu propracovanější příběh a vzhledem k délce možná i více rozvětvený. Moc jsem se bavil, ale nasmál tolik jako u knih dvojce Grant/Naylor.

In Nomine Sanguinis In Nomine Sanguinis Miroslav Žamboch

Není to pokračování Visio in Extremis, spíš spin-off a upíři jsou spíš na vedlejší koleji. Ze začátku mi unikal děj a hlavně souvislost s předchozím dílem, když mi došlo, že souvislost není, tak děj dostal smysl. Kniha je o poznání kratší, ale přijde mi, že má větší spád a dějově mi přijde obsáhlejší, zato lokalizovaná na menší území. Celou dobu jsem čekal zapojení Mathiase a logicky mělo přijít skoro na začátku.

21.01.2018 4 z 5

O moc lepší než první díl. Příběh je ucelený a není rozdělený do povídek jako první díl. Příběh je snad ještě fantastičtější, přišlo mi, že má i větší spád.Víc žen a víc sexu. Tentokrát se podíváme hlavně na asijskou mytologii.

20.01.2018 5 z 5

Visio in Extremis Visio in Extremis Miroslav Žamboch

Úžasná upířina, akce hned od začátku, krásné ženy, poutavě napsáno a strhující děj. Ovšem laťky. pro mě, nastavené "Nočním klubem", nebo "Bratrstvem krve" nedosahuje, ne že by chybělo moc, ale pořád to není ono. Na drhou stranu mě to drželo víc než autorovo "Ve službách klanu".

20.01.2018 4 z 5

Ve službách klanu Ve službách klanu Miroslav Žamboch

Prvních snad 50 stránek jsem se nemohl začíst, pak už to bylo lepší. S hlavním hrdinou jsem se nedokázal pořádně sžít, i když mi byl celkem sympatický. Od kapitoly Démon jsem se začal trochu ztrácet - nestíhal jsem přeskakování v myšlenkách hrdiny.
Celkově se mi kniha celkem líbila, i autorův styl, i když to bylo místy utahané, místy až moc rychlé. Snad jsou další knihy od Žambocha trochu lepší, uvidím při další knížce.

12.01.2018 3 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Od držitele Pulitzerovy ceny jsem čekal trochu víc. Výborná satira a zajímavý námět, ale hlavní hrdina mi přišel, jako nejslabší část příběhu - jeho pasáže jsou příliš zdlouhavé a někdy až trapně groteskní. Ignacia bych charakterizoval jako tlustější a hloupější, ale sebevědomější verzi Sheldona Coopera. O to víc se mi líbili vedlejší postavy jako Jones a Lana, nebo Angelo. Trochu mě zklamal závěr, přišlo mi jako by chyběl a asi jsem čekal něco jako prozření. Četl jsem do Výzvy 2017, dočetl na Silvestra v podvečer, pak se opil a hodnotil až za týden :)

08.01.2018 3 z 5

To je přece nesmysl To je přece nesmysl Jiří Kulhánek

Rozhodně jsem čekal víc, ale první tři povídky se mi vůbec nelíbili. No druhá trochu pobavila, ale i tak nic moc. Poslední dvě pro mě sbírku zachránili, ale i tak, žádná sláva... Nevidím jediný důvod knížku někdy znovu přečíst. Více u jednotlivých povídek.

18.12.2017 3 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Výborná satira, je až neuvěřitelné, jak velké muže mít člověk sebevědomí a jak může mít silné růžové brýle. I když je kniha smyšlená, je až zarážející, jak silně odráží každodenní realitu.

S Júliou cez tisíc svetov S Júliou cez tisíc svetov Martin Beťko

Četl jsem s Embéčkem kolem světa a úplně mě to strhlo, po čase uvažování jsem si nechal koupit slovenskou verzi k narozeninám, ale po přečtení jsem trochu rozmrzelý. Ze stejné cesty je tu jiná reportáž. Maťova verze určitě hodně ztrácí proti Michalově.

18.12.2017 3 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Miluju film, asi nejlepší komedie všech dob. Od knížky jsem si sliboval, že se filmu bude hodně držet, ale opak je pravdou, což ovšem není na škodu. Knížka je výborná a člověk aspoň může prožít jinou verzi Forrestova příběhu.

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Poslouchal jsem jako audioknihu... a neskutečně se bavil. Viděl jsem film, poslouchal popis od manželky, setkal jsem se se spoustou popkultůrních odkazů, ale nic z toho se ani náznakem nevyrovnalo knize. Po poslechu se nedivím kultu, který kolem Stopařova průvodce vznikl

18.12.2017 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Nejdřív jsem viděl filmy, pak poslouchal knihu. Až mě zarazilo s jakou lehkostí a humorem je kniha vyprávěna. Oproti filmovému zpracování z ní jde cítit radost a nadšení, i když je tu spousta neradostných scén. Chvílemi mi styl vyprávění připomínal Stopařova průvodce po galaxii.