SkcSAM SkcSAM komentáře u knih

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Svet po tom ako vyhrá záporák. Originálne postavy a skvelý príbeh. Magický systém dáva zmysel. Jeden z najlepších fantasy autorov nám dodal neskutočnú knihu.

07.08.2022 5 z 5

Hrdina věků Hrdina věků Brandon Sanderson

Toto je jedno z najlepších finále fantasy, ktoré som kedy čítal. Všetko to do seba zapadlo. Prvá vec okrem Kola času, čo som od Sandersona čítal a už som nakúpil celý kosmír.

22.08.2022 5 z 5

Příslib krve Příslib krve Brian McClellan

Veľmi zaujímavá fantasy, ktorá sa velmi dobre číta. Prostredie revolúcie je dosť neobvyklé, ale najviac sa mi páčila mágia prachmistrov, ktorí potrebujú šňupať pušný prach. Kde našiel autor inšpiráciu :). V niektorých pasážach mi príde, že u niektorých postáv je cítiť silnejší plot armor.

17.04.2023 4 z 5

Poslední argument králů Poslední argument králů Joe Abercrombie

Skvelé zakončenie tejto série. Temnota, všade len temnota a krv. Keď sa vám zdá, že na niekoho sa usmialo šťastie osud ho roztrhá na malé kúsky. Postavy sú parchanti s ktorými sa dá súcitiť. Glokta, Logen a Bayaz sa v 3 diele rozbehli a sú z nich top postavy (Krvavá devítka). Joe Abercrombie napísal skvelé temné fantasy. Zaradil sa na vrchné priečky mojich najoblúbenejších fantasy autorov.

31.10.2023 5 z 5

Až budou viset Až budou viset Joe Abercrombie

Prvá kniha bol rozbeh, ale druhá kniha je iná nálož. Žiadna z hlavných postáv nie je hrdina. Postavy spravia nejaký dobrý skutok, za ktorým spáchaju ešte väčšie zverstvo. Proste realistické postavy, ktoré vedia o svojich slabostiach a snažia sa prežiť vo fantasy svete plnom hmly, snehu, extrémneho tepla a skál.

17.10.2023 5 z 5

Elantris Elantris Brandon Sanderson

Prvotina Sandersona v niektorých pasážach je to vidieť, ale krásne fantasy odohravajúce sa v prehnitom meste. Postavy skvelé, mágia originálna ako v každej knihe z kosmíru.

11.12.2022 5 z 5

Pouta dědictví Pouta dědictví Brandon Sanderson

Tento diel sa kvalitou najviac blíži pôvodnej trilológií. Wax a Wayne sú skvelé postavy a Steris sa stala zaujímavou postavou, čo ani neviem ako sa podarilo. Sanderson má talent v písaní výborných ukončení svojich kníh a pokračuje to aj v tomto diely. Teším sa na pokračovanie, ktoré sa jeho tempom písania rýchlo blíži.

31.10.2022 5 z 5

Bouře přichází Bouře přichází Robert Jordan (p)

Sanderson to zvládol bravúrne. Dej sa posúva oveľa rýchlejšie. Zo sveta je cítiť príval temnoty a ten blížiaci sa koniec. Posledné Randove kapitoly sú neskutočne emocionálne nabité a pri ich čítaní som zažíval pocity ako dlho nie.

03.10.2021 5 z 5

Sama čepel Sama čepel Joe Abercrombie

Krvavá fantasy so skvelými postavami, ale niekedy sa dej neposúval dostatočne rýchlo. Inkvizítor Glokta to je asi jedna z najlepšie napísaných postáv vo fantasy. Veľmi dobré intro do série.

04.10.2023 4 z 5

Podzimní republika Podzimní republika Brian McClellan

Tretia kniha je za mňa najslabšia v sérii. Trochu to stratilo šťavu a prichytil som sa miestami,že ma príbeh až tak nebavil ako pri prvých dvoch knihách. Niektoré linky mi prišli rýchlo ukončené a vidieť, že niektoré postavy musel autor rýchlo upratať. Originálna fantasy séria a sňupanie pušného prachu som si užil. A určite skúsim aj ďalšiu knižnú trilológiu od tohto autora.

21.05.2023 3 z 5

Slova paprsků Slova paprsků Brandon Sanderson

Druhý diel si udržal kvalitu Cesty králů. Prvotriedne čítanie. Postavy sú výborne napísané Kaladin, Dalinar, Adolin a v Slovách paprsků hlavne Šalán, ktorá bola otravná, ale v tejto knihe má viac priestoru a jej správanie dostalo zmysel. 1000 strán nie je žiadnou prekážkou, lebo kniha sa veľmi dobre číta. Proste ďalšie majstrovské dielo od velkokniežaťa Sandersona.

29.01.2023 5 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Čítal som postupne Kosmír, až som sa dostal k Ceste Králu. Najlepšia kniha z tohto vesmíru a aj od tohto autora. Za mňa aj jedna z najlepších fantasy kníh vôbec. Sanderson v novodobej fantasy nemá konkurenciu. Niekto kto v takejto vysokej frekvencií vydáva takto kvalitné fantasy. A Cesta králů je ešte o level vyšie ako jeho ostatné knihy.

08.01.2023 5 z 5

Nůž snů Nůž snů Robert Jordan (p)

Posledná kniha od Jordana je pecka. To tempo ! V tejto knihe sa stalo viac ako za posledné štyri knihy dokopy. V tejto knihe boli scény, pri ktorých som mal zimomriavky. Ďakujem pánovi Jordanovi za tento úžasný svet, ktorý vytvoril a teraz sa už len teším na posledné tri časti od Brandona Sandersona.

16.08.2021 5 z 5

Ocelová šlechta Ocelová šlechta Adrian Tchaikovsky (p)

Fajn rýchla jednohubka na jeden večer. Sci-fi s obrovskými mechami v severských krajinách.

22.04.2024 3 z 5

Moudrost davů Moudrost davů Joe Abercrombie

(SPOILER) Nebol som sklamaný. Zas to bolo skvelé čítanie. Už som si myslel, že bude aspoň trochu happy end a Joe mi pripomenul, že v tejto sérií sa postavy neobľubujú. Mám za sebou 10 kníh a skvelé postavy: Glokta, Krvavá devítka, Třesavec, Orso, Cosca budú patriť k mojim najobľúbenejším postavám. Ešte že bol koniec knihy otvorený a do tohto sveta sa snáď vrátime.

20.04.2024 5 z 5

Potíže s mírem Potíže s mírem Joe Abercrombie

Zas a znova skvelá kniha od Abercrombieho. Nová generácia bola predstavená v minulej knihe a teraz preberá oťaže na plno. Orso sa stáva jedna z mojich obľúbených postáv od Joa, takže sa bojím, čo sním spraví v treťej knihe. Zvrat v poslednej kapitole je parádny a očakávania pred ukončením trilológie obrovské.

30.03.2024 5 z 5

Trocha zlé krve Trocha zlé krve Joe Abercrombie

Chvíľu som sa do knihy dostával, ale aj keď už čítam 8 knihu v poradí od autora stále ma to baví. Postavy sú stále najväčší autorov triumf. Myslel som, že zasadenie v priemyselnej revolúcií ma nebude až tak zaujímať, ale do sveta to krásne sedí. A je skvelé ako knihy do seba krásne zapadajú.
Stránky dejín sa obracajú, jedna generácia strieda druhú.

25.02.2024 4 z 5

Hrdinové Hrdinové Joe Abercrombie

Najlepšia kniha zo série. Kniha sa odohráva počas troch dní na bojisku. Staré aj nové postavy, ktoré riešia svoje problémy väčšinou v krvavej bitke. Pohľad autora na vojenské konflikty od veliteľov až po poslíčkov je dosť originálny a vo fantasy som sa s tým ešte nestretol.

27.12.2023 5 z 5

Zloba říše Zloba říše Brian McClellan

Autor sa od Prachmistrovskej série dosť zlepšil a táto druhá kniha je o úroveň vyššie ako prvá. Dejová linka plná zvratov a zaujímavé postavy. Som veľmi spokojný a zvedavý na posledný diel

14.08.2023 5 z 5

Rytmus války Rytmus války Brandon Sanderson

Skvelá kniha. Archív bouřné záře je Sandersonova výstavná skriňa. Štvrtá kniha nabrala trochu komornejšiu atmosféru, ale vôbec jej to neuškodilo. Komornejšia atmosféra z epickým koncom Charaktery postáv tejto sérií sú výborne a záporáci majú motívy,ktoré sú zaujímavé a dajú sa pochopiť. Teraz dlhé čakanie na 5 diel a ďalšie diela z Kosmíru, ktorý sa pomaly ale isto prepojuje.

09.04.2023 5 z 5