Skawin Skawin komentáře u knih

Děti z Rothschildovy aleje Děti z Rothschildovy aleje Stefanie Zweig

Pokračování rodinnné ságy Sternbergů se mi líbilo více než první díl. Kniha je poutavě napsaná a my se vžíváme do neradostných osudů židovské rodiny, která stojí před velice těžkými životními zkouškami, mezi které patří hlavně druhá světová válka...

Dům v Rothschildově aleji Dům v Rothschildově aleji Stefanie Zweig

Kniha jejíž děj je trochu neobvykle zasazen do Německa před první světovou válkou a je v ní přiblížen příběh Židů a jejich pohled na ni. Kniha se četla dobře, i když druhý díl Děti z Rotschildovy aleje se mi líbil o něco více..

08.01.2014 3 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Jelikož nejsem "nevěřící Tomáš", tak musím říct, že mě pan Viewegh jenom utvrdil v mém přesvědčení. Život nás vždy dovede tam, kam máme dojít a je třeba platit, protože na úvěr se žít nedá. Obdivuji pana Viewegha za tuto knihu a moc mu držím palce, aby zvládl svůj "handicap" a dokázal se s životem zase skamarádit..

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Pracuji v knihovně a jelikož se na Nesba "stojí fronty", tak mi nedalo, abych jej také nezkusila. Detektivky mám ráda a autor mě opravdu nezklamal. Čtivé, napínavé a ne vše je tak, jak na první pohled vypadá - kniha má prostě vše, co má správná detektivka mít.

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Murakami tak jak ho známe. Jedna z jeho nejlepších knih. Klade důraz na niterné pocity a podrobně rozebírá charaktery postav. Jako vždy za plný počet bodů, Mistře :-)

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Když jsem knihu vzala do rukou, už jsem nebyla tzv. nepolíbená vírou v "něco mezi nebem a zemí". Takže věřím všemu co paní Byrne píše. Musí to být velmi zvláštní pohybovat se na pokraji jiné dimenze na rozdíl od všech ostatních lidí (skoro všech).. Pomohla mi doplnit můj svět a zase o něco pokročit v sebepoznávání..

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Tahle kniha, by se měla vyučovat jako předmět na středních školách všeho druhu.. Myslím, že mnozí by si svůj život jinak užili, kdyby věděli jak! Třeba ta doba jednou přijde, myslím, že na to brzy nastane ta správná doba. Doporučuji!

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Druhý díl (vlastně třetí) mě vůbec nezklamal, spíše příjemně překvapil - nudné mi to nepřipadalo vůbec. Asi se mi Murakami trefil do nálady, ale kniha je skvělá.

O líné babičce O líné babičce Alena Kastnerová

Naprosto geniální kniha - a řekla bych, že nejen pro děti. I dospělí se pobaví, ale mohou se od "líné" babičky i lecčemu přiučit :-)

17.12.2013 5 z 5

7 dní hříchů: Román o zradě, lásce, přátelství 7 dní hříchů: Román o zradě, lásce, přátelství Josef Urban

Kniha mě zaujala především námětem a lokalitou. Jsem totiž ze šumperska.. Kniha mě nezklamala, spíš naopak. Odsun Němců byla černá záležitost našich dějin a dost dobře jsem si ji neuměla zasadit do svého okolí, i když vím, že řada přátel mé babičky, která byla Němka, byla odsunuta a po revoluci se přijížděla podívat. Teď je mi líto, že jsem se jich vlastně nikdy nezeptala, jak konkrétně toto hrozné "stěhování" probíhalo a jak to prožívali. Kniha je čtivá a o to působivější, že je napsána dle skutečné události.

09.12.2013 4 z 5

Láska ve dnech vášní Láska ve dnech vášní Lawrence Ferlinghetti (p)

Škoda, že jsem to místy úplně nepochopila. Není to chyba autora, ale moje, ale přesto 4 hvězdy, jinak bych dala 5.. Snad to podruhé bude lepší a hodnocení změním..

09.12.2013 4 z 5

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

Otřepané, ale asi ne dost, když se z toho většina lidí nepoučí..

22.11.2013 5 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Velmi napínavá a do neobvyklého děje vtahující kniha. Aktuální téma - je lepší realita nebo virtuální svět?

19.11.2013 4 z 5

Kulhavý Orfeus Kulhavý Orfeus Jan Otčenášek

Velice se mi líbí Otčenáškův skoro poetický styl a vykreslené linie děje, které do sebe v průběhu zapadají.

19.11.2013 5 z 5

Koně se přece střílejí Koně se přece střílejí Horace McCoy

Po knížce jsem sáhla, asi jako mnozí, po shlédnutí filmu. Film se mi velice líbil, tak jsem si říkala jestli knížka bude lepší.. Těžko však říci.. Film je plný napětí a energie - knížka plná myšlenek a zajímavě prolnutých dějů - proces a retrospektiva. Oběma dávám 100% ..

26.10.2013 5 z 5

Pražský hřbitov Pražský hřbitov Umberto Eco

Na rozdíl od Foucaultova kyvadla, kde jsem byla v pasti, jsem se Pražským hřbitovem pokochala. Někdy jsem i přemýšlela, že ačkoliv se jedná o děj, který se odehrává více než před sto lety, mohl by se svým způsobem považovat za velice aktuální. Ani ne ve smyslu antisemitismu jako fabulace a matení a směrování veřejnosti...

23.10.2013 5 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Petra Braunová

Nápad sepsat knihu společně s handicapovanou slečnou, která na pohled je postižená mentálně, ale opak je pravdou, se mi zdá úžasný. Autorky nám, kteří jsme neměli tu možnost se blíže seznámit s takto handicapovaným člověkem, přiblížila pocity které může prožívat i běžné každodenní starosti a radosti. Myslím, že mi tato kniha dala možnost naučit se přemýšlet trochu jinak.

17.10.2013 5 z 5

Tramvaj plná strašidel Tramvaj plná strašidel Petra Braunová

Velice čtivá a pro děti zároveň zábavná i poučná kniha. Autorka se zabývá velkým problém některých dnešních dětí a tím je nuda a osamocenost dětí, protože žádná technika ani sociální sítě ty pravé kamarády a rodiče nenahradí. Vřele doporučuji!

14.10.2013 5 z 5

Temná energie Temná energie Juli Zeh

Zpočátku jsem měla trochu s touto knihou problém - ztrácela jsem se v diskuzích mezi fyziky ( pro mě španělská vesnice) a také v dějových obrazech, které nám autorka předkládá. Ale s postupujícím dějem mě kniha vtáhla a tato \"trochu jiná\" detektivka mě zaujala svou nekonvenčností a lidstvím.

27.09.2013 4 z 5

Slova a dotyky Slova a dotyky Jan Hnilica (p)

Autor se na malém prostoru zabývá několika tématy jako je hra, synchronicita, komunikace s vyššími sférami i nebytím.. Zajímavé a poučné čtení pro všechny, kteří hledají odpovědi na duchovní otázky.

"Je možné (a někdy nutné) se bát zla, nekalých úmyslů a zlých činů tady na Zemi. Co ale opravdu není nutné, a naopak škodí, je strach z toho, co bude po smrti. Pak totiž nastává nový a bezbřehý život!"

21.09.2013 4 z 5